Kas keegi kirjutaks mulle kirjandi kähku?!?

Mul on vaja kirjandit kirjutada, aga ma ei oska kirjandeid kirjutada ja sellele õpetajale ei sobi kah midagi. enamus meie klassist saavad kirjandi kirjutamise kahe või napika kolme. Ja ta ise ei õpeta ka meid kuidas neid kirjutada, või ta ei peagi? olen lugenud netist ja igaltpoolt otsinud kuidas kirjutada kirjandit, aga ikka talle ei sobi ja saan 2 või 3 pikkade miinustega.

Kui keegi oskab aidata, siis ma oleks väga tänulik.
9 klass.

Re: Kas keegi kirjutaks mulle kirjandi kähku?!?

Pean ühe asja eest siiski hoiatama: kui praegu pettusega hea hinde saad, siis emakeeleõpetajad üldiselt tunnevad õpilasi ja nende taset ja see tähendab seda, et pead seda taset hoidma ka järgmisel korral ehk siis järgmine kord sama hea kirjandi kirjutama. Kui eelmine kirjand on kehv, järgmine klassi kohta silmatorkavalt hea ja järgmine tavapäraselt kehv, saab õpetaja aru, et midagi on valesti.

termomeeter: siiski mõtlesin isegi selle peale ja ei kirjutanud talle kirjandit. tegin talle võimalikult lihtsalt kirjandi kirjutamise selgeks. no puust ja punaseks, kui nii võin öelda. andsin edasi mõtteid tema jaoks lihtsaima teema kohta ja vastukaja saades sain väga positiivse üllatuse osaliseks. mulle nii väga meeldib teisi aidata, eriti veel siis, kui sellest abi on :) nii lahe.

Mõnikord võivad õpetajad nõuda kõrgemat taset, kui lastele õpetatud on. Tõsiasi on see, et paljud õpilased tahavad niisama kirjutamise eest hinnet saada või niisama ära tegemise eest. Ega kirjandi kirjutamis sisu õpetaja väga õpetada ei saagi, kui vaid parandades. Mõtted ja laused on ju siiski õpilase omad. Ma usun, et õpetaja tahab head, aga jätab sellejuures tähelepanemata, et ei õpeta teid paremaks saamisel. Kui tundub, et õpetaja hindab ebaausalt, kiuslikult siis tasub seda näidata mõnele muule õpetajale. Kirjandeid õpib kirjutama neid kirjutades.
Ja seda ka veel, et kui keegi teine sulle selle valmis kirjutab, kuidas sa saad kindel olla, et õpetaja ei tea kuidas sa kirjutad? Kui õpetaja on tihedas töös lastega, siis ta teab kuidas mingi õpilane end väljendab.
Kas te saate kaks hinnet ? sisu ja kirjavigade eest?
Tahaks näha kirjandit mis on saanud kahe :/ Kaks on väga karm hinne. Õnneks eksamil ei ole tema ainuke õpetaja kes teie töösid kontrollib.
If it doesn't feel right, it probably isn't.
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”