Loovtöö probleemid :(

Ma käin kaheksandas klassis ja mul on vaja mai lõpus oma loovtöö esitada -_- Hinded on mul muidu korras...kui nüüd mata ja füüsika välja arvata :D
Valisin loovtöö teemaks 3m x 3m suuruse teki heegeldamise -_-Kuidas kurat ma teen teki kirjaliku osa nii pikalt kui nõutakse... ja kuidas ma seda teki esitan ligi viiekümnele inimesele ja kuidas ma seda küll sõnastan ?No esituse aeg on 7 minutit mis tuleb siis ära täita kõnega ....Mustri sain oma vana tädilt :/ Selle teki tegemine võttis mul 4nädalat aega....Kui mu loovtöö esitus ja kirjalik osa kukub läbi mis siis saab?Jään klassi kordama? :( Ma pole kirjaliku osa veel alustanudki kuna ma lihtsalt ei oska :/ Mul pole kelleltki nõu ka küsida kuna olen sellest aastast koduõpel tervise tõttu ja minu kool asub teises linnas.Ma palusin vanematel mind seitsmendas klassis klassi kordama jätta kuna mul oli matemaatikaga suured probleemid.See tähendab seda,et olen 16 :/ ma ise mõtlen,et nii kui 17 saan asun täiskasvanute gümnaasiumisse õppima(lähemal käia kah).Andke pliis nõu :/

Ette tänades,
Ufocrocsid :mrgreen:

Re: Loovtöö probleemid :(

Sul on praktiline osa tehtud, sellega on hästi. Minul endal kirjalik osa ei olnud ka teab mis pikk, aga sa pead lihtsalt kirjutama vajalikest asjadest. Nagu näiteks kolmas lehekülg - idee leidmine ja rakendamine; neljas lehekülg - praktilise osa teostamine ja selle üksikasjad jne. Internetis leiab ka loovtööde näiteid. Tuleb lihtsalt otsast pihta alustada. Ära üldse mõtle selle peale, mis siis saab, kui loovtöö esitlus ja kirjalik osa ebaõnnestub. Vaevalt et kool sind veel endale tahab hoida. Sihi ikka kõrgemale.
Piimalakkujad. Kõik on piimalakkujad.

Üks näide, milline võiks su praktilise töö kirjalik osa välja näha:

SISUKORD

SISSEJUHATUS............................................................3
1. HEEGELDAMISE AJALOOST...................................4
2. HEEGELDAMISE PÕHITÕED..................................6
3. PRAKTILINE TÖÖ- HEEGELDATUD TEKK..............7
KOKKUVÕTE................................................................8
KASUTATUD KIRJANDUS............................................9
LISA1...........................................................................10

Sissejuhatuses räägid sellest, millest sa selle idee said, et sellise praktilise töö teha, sissejuhatuses räägid ka sellest mitmest peatükist töö koosneb, lühidalt tutvustad peatükke.
Lisas siis võiks olla pildid su praktilisest tööst, mustrijoonised jms. Töö sees pead siis viitama lisadele.

SISSEJUHATUS (näide)

Olin kord vanatädi juures külas ja ta andis vaadata vanu heegeldamisraamatuid ning sellest tuligi mul idee teha praktilise tööna heegeldatud tekk. Oma praktilist tööd tegin 4 nädala jooksul, heegeldasin umbes 5-8 tundi päevas.
Praktiline töö koosneb kolmest peatükist. Esimeses peatükis annan ülevaate heegeldamiise ajaloost, teises peatükis kirjeldan heegeldamise põhitõdesi ning kolmas peatükk on ülevaade praktilisest tööst.

KOKKUVÕTE (näide)

Praktilise töö käigus sain palju uusi teadmisi seoses heegeldamisega ja erinevate heegeldamisvõtete kasutamisega, õppisin paremini lõngajätkamisi tegema. Heegeldamine nõuab kannatust, näpuosavust, pealehakkamist ja head aja planeerimist. Töö käigus tuli ette hetki, mil mõtlesin, et jätaks asja pooleli, aga ikkagi sain oma töö lõpuks valmis. Õppisin olema kannatlikum ja nüüd oskan ennast paremini motiveerida. Töö jooksul tuli mõni koht lahti harutada ja paar lõngajätku uuesti teha. Kõige rohkem meeldis, aga mulle teki heegeldamine ise. Teinekordki heegeldaks midagi suurt.
💚💜💚💜

Tavaliselt mõeldakse selliste tööde tegemist üle ning kui tegemiseks läheb, siis läheb asi palju lihtsamalt ning usu mind, varsti on see töö sul tehtud ja kaitstud. Ka mina tegin eelmine aasta loovtööd ning mõte selle tegemisest oli hullem kui asi ise.

Kirjaliku osa võiksid teha nii, et alustad üldse heegeldamisest rääkimisega, nt ajalugu, erinevad mustrid, meetodid, mida see sinu jaoks tähendab jne ehk räägid üldiselt heegeldamisest. Siis alles hakkad rääkima oma praktilisest tööst. Nõu saaksid äkki küsida kooli käsitöö õpetajalt või mõnt teiselt õpetajalt? Kui nii igapäevaselt ei kohtu, siis nt äkki saab meili teel suhelda. Loovtööd tehes on ju juhendajad ja nemad ongi selleks, et sind aidata.

Kõvasti edu sulle!
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”