G4 katsed Tallinnas, palun andke nõu:)

Kas keegi kes on osalenud G4 katsetel + prantsuse lütseumi katsetel oskab öelda/ rääkida midagi järgmiste teemade kohta:
- kuidas oleks kõige effektiivsem järjestada koole. TIK esimene eelistus kindlalt, aga kuidas oleks mõtekas ülejäänud koolid reastada (vahet pole kas reaal, gag v 21.)
- Kas on tõsi, et osad koolid (esmajoones tik ja reaal olen kuulnud) kolmanda eelistusena ei kutsu õpilasi vestlusele? Kui paljud teist osalejatenudest on uldse kolmanda eelistuse kooli vestlusel kainud?
- mida vestlustel küsitakse/millest raagitakse (kui sinna paaseb muidugi)
- ma ei ole aru saanud kas mata testi võib see aasta tulla ukskoik mis mate teemad mis seni opitud on voi sama tuupi ulessanded, teiste numbrite/tekstiga.
(Nagu kas peaks kogu materjali ule kordama v naidatud tuupi ulesanded ule kordama.)
- kuhu ise katsed tegite/teete, kuhu saite?

Kysimusi palju aga oleks ylimalt tanulik kui keegi vastata oskab:)

Re: G4 katsed Tallinnas, palun andke nõu:)

1) Kui TIK kindlalt esimene, siis pane pigem GAG teiseks, sest nt 21. puhul võib juhtuda olukord, kus nad kutsuvad su küll vestlusele, kuid eelistavad sulle sinust nõrgema tulemusega kandidaati, kes märkis kooli esimeseks valikuks. Ja usun, et kui TIKi sihid, siis pole mõtet 21sse oma aega raiskama minnagi (ei taha kellegi valikuid alavääristada või midagi, lihtsalt on teada, et 21. tase on neljast koolist madalaim). Reaali kohta kaasa rääkida ei oska. Ise panin omal ajal kolmandaks valikuks, kuid ega mul tegelikult mingit mõtet sinna pääseda ei olnud ja vestlusele ka ei kutsutud. Endine klassiõde käis niimoodi vestlusel, aga sisse ta lõpuks ei saanud. Ei tea, ei hakanud üksikasju ka uurima.
2) 21. kohta olen kuulnud, et eelistatakse esimese valiku omi ja kolmanda ringi kandidaadina pole sinna mõtet minnagi, isegi kui kutse saad. Aga need on jällegi jutud, midagi kindlalt sulle öelda ei oska.
3) Vestlusel pead muidugi oskama oma valikut põhjendada: miks see kool ja suund, miks eelmisest koolist ära jne. Küsitakse hobide kohta, pead oma silmaringi näitama ja tõestama, et just sina oled selle kooli vääriline õpilane. Midagi hullu ei ole, õpetajad on reeglina toredad. (Oleneb jällegi koolist ja tähtede seisust muidugi)
4) Läbi aastate on seal kindlad tüüpülesanded, kuid ilmselt leiutatakse igaks korraks midagi uut ka välja. Minu aastal olid nt tehted murdude ja astmetega, kolmnurga mingi väärtuse leidmine, kus tuli osata kaugemale mõelda, kui et lihtsalt korra Pythagorasega ja tehtud. Võrrandeid pead oskama. Aga ei hakka sulle kõike ette ka ütlema, siis kaob katsete mõte ju ära. Panusta pigem ikka sellele, et oskad kõike, mitte ära jää kindlatele tüüpülesannetele lootma.
5) Panin esimeseks valikuks GAGi, sinna ka õppima läksin, teine valik 21. Kutsuti vestlusele, aga ütlesin peale GAGi vestlust ära. Kolmas valik oli reaal, aga mul polnud tegelikult vahet, kas reaal või TIK, sest soovi polnud kummassegi õppima minna.

Loodan, et said mõned vastused :D
Tundub, et see toimib, nii et ma vist ei hakka midagi muutma
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”