GÜMN. KATSED!!!

Kohe kohe on aeg gümnaasiumi katseteks ja ma olen väga väga närvis nende pärast (ma pole just kõige helgema peaga). Palun tooge välja kõik soovitused ja nõuanded nii katseteks kui ka vestlusteks. KÕIK ON ABIKS!!! Kel enda kogemused meeles siis mida veel vestlustel üldse küsitakse?

ps. jah ma olen kindel et tahan minna gümnaasiumisse mitte kutsekooli – jah tean et see on ka võimalus

Re: GÜMN. KATSED!!!

Kui teed tavakoolidesse katseid, siis ei tohiks need eriti rasked olla, tavaline põhikooli materjal lihtsalt. Matemaatikas korda valemid ja eesti keeles igasugused õigekirja reeglid. Eliitkoolide katsed on jah, päris keerulised, üldiselt saavad katsetega sinna ainult need, kes ka põhikoolis on nendes koolides käinud või siis ainult geeniused. Soovitan katsetada paljudesse koolidesse, siis suurem võimalus, et kuhugi ikka saad. Aga siiski võid mingi top3 juba ära koostada, sest võib juhtuda, et saad kõikidesse koolidesse sisse ja siis ei suuda enam otsustada. Vestlustel ei tasu ûle muretseda (nagu mina tegin), sest tegelikult pole need midagi hullu. Üldiselt küsitaksegi, et miks just see kool, millised on su hobid, lemmikõppeained ja tunnistust vaadatakse ka. Pead ise olema sõbralik, ambitsioonikas ja viisakas, ruumi sisenedes ütled selge häälega tere ja tutvustad ennast jne.
Edu!

Meie koolis hästi rõhutati, et oluline on ka üldine silmaring ja teadlikkus ümber toimuvast.
Ehk siis viska aeg-ajalt ka uudistele pilk peale.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kui leiad, et ei ole kõige helgema peaga, siis pole ehk mõtet gümnaasiumisse minna. Gümnaasium on eelkõige mõeldud üldhariduse omandamiseks ning ülikoolitee ettevalmistavaks etapiks. Kui need 3 aastat kuskil kutsekoolis näiteks õpiksid, omandaksid sa kindla ameti ning tõenäoliselt saaksid ka hea palgaga töö, kuid gümnaasiumist omandatud raku ehituse ning tuumafüüsika algteadmistega sind vaevalt kuskile teenindussektorist väljapoole tööle võetakse.

Kui otsustad aga kindlasti gümnaasiumisse minna, siis pigem tööta oma oskuste kallal vastavalt sellele kuhu suunda eelistaksid minna.

Vestlusel on üks põhilisi asju see, et sa oleksid aus, ära ilusta midagi ega valeta enda kohta, sest vahel esitatakse n-ö kontrollküsimusi ka. Eelnevalt soovitaksin läbi mõelda vastused sellistele küsimustele, mis teoreetiliselt tulla võivad (nt, miks gümnaasium, aga mitte kutsekool?). Samas ei maksa ka väga üle mõelda kogu seda asja, muidu oled vestlusel väga pinges ja närvis. Edu!

Vulkaanipurse kirjutas:
05 Jaan 2019, 23:42
Seleen kirjutas:
05 Jaan 2019, 23:26
miks surutakse peale kutsekooli
Sest on alust arvata, et autor ei saa vestlusest läbi, ning peab olude sunnil minema sinna.
ega vestlusest l2bi saamine ei s6ltu ju tarkusest, vestlusel kysitakse eluloo jms kohta peamiselt ju
katsed eraldi asi, aga ei pea olema just k6ige hiilgavama peaga, et kuskilegi gymni sisse saada. vbl tugevatesse koolidesse jah mitte, nagu tallinnas nt reaal ja gag ning tartus treffner, aga keskmise tasemega gymnidesse saab pmst igayks sisse.
autorile soovitaks asja v6tta natuke vabamalt, sest asi pole nii hull, kui paistab.
kõik on sodi

Seleen kirjutas:
06 Jaan 2019, 12:56

aga keskmise tasemega gymnidesse saab pmst igayks sisse.
autorile soovitaks asja v6tta natuke vabamalt, sest asi pole nii hull, kui paistab.
Eeldan, et kui tegu oleks tava gümniga, autor ei küsiks. Aga "eliit" (loe rikkurite kool) koolist võidakse peale vestlust "Ei" ka öelda.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”