Noarootsi gümnaasium

Tere, kaalun minna pärast põhikooli lõpetamist noarootsi gümnaasiumisse. Ise elan päris kaugel, Tartus niisiis elaksin ühiselamus. Ise soovin minna, kuna kodus on probleemid. Muidu tundub kõik enamvähem okei, aga ikkagi paar sellist siseküsimust on, mida kodulehel pole. Esiteks, kas inimesed, kellega ma seal koos peaksin elama hakkama, on normaalsed? Ma kardan veidi, et neil on mingid oma põhjused, miks nad kodust ära tahavad, mingid sellised tumedad teemad. Ma olen ainuke laps ja kardan veidi võõrastega kooselu, eriti veel, kui ma ei saaks nendega läbi. Vb keegi kes seal elab oskab anda hinnangu, et kas see koostöö jne on okei? Kas mingi privaatsus jääb püsima? Või oskab keegi soovitada muid variante endale kodu leida? Noarootsi saaksin vist katseteta sisse, sest olen viieline. Kuid iga päev kodus teeb mind aina õnnetumaks ja ma tunnen, kuidas ma ei taha kuskil olla. Koolis ei meeldi, kodus ei meeldi.
Noarootsi gümnaasiumi kohta selline küsimus ka, et kas see sokkidega koolis käimine on tõesti kohustuslik? Mis siis, kui lähed vetsu ja astud migngi märja jama sisse või muu sitt on maha kukkunud... Tundub äärmiselt minu mugavustsoonist väljas...
Ma tean et mu jutt tuli pikk ja küllaltki segane, aga ma tahaks lihtsalt kellegi nõuandeid ja tuge. Ma ei tea enam mida teha ja tõesti et kujuta ette, mis saama hakkab.
Aitäh.
Rainer.

Re: Noarootsi gümnaasium

Tere.

Võimatu on öelda, millised on need inimesed, kellega koos peaksid elama hakkama, kes su klassis käiks jne. Sinna tulevad ju uued õpilased ja võimatu on ennustada, et millised nad seekord juhtuvad olema. Ja ka seda, et kellega koos elama hakkad või kuidas sujuma hakkab. See on nagunii juhus, aga võib ka hästi minna. Ja eks palju oleneb ka sinust endast, et kas oled valmis olema avatud, abivalmis, tore kaaslane. Ma ise sealt koolist praegu eriti kedagi ei tea, sest olen veidi vanem kui gümnaasiumiealised, küll aga tean varem lõpetanuid, ühel juhul lausa terve lennu kohta, kes oli väga ühtehoidev ja toredaid inimesi täis.

Usun, et on asjatu hirm, et kõigil on mingid sünged põhjused, miks nad kodust ära tahavad. Eks sa lähtud ilmselt enda kogemusest, aga tegelikult minnakse ju ka tavalisematel põhjustel - näiteks, et tegemist on tasuta ühiselamuga pigem hea tasemega gümnaasiumiga, võimalus rootsi keelt õppida, huvipakkuvad valikained, piirkond meeldib jm jm. Jah, ei saa välistada, et kellelgi on mingi "tume teema", miks ta kodust kaugele tahab, aga see ei ole siis mingi mingi levinud põhjus sinna gümnaasiumisse minekuks.

Mitmendas klassis sa hetkel käid, kas 8ndas? Ja mis need kodused probleemid on, et nende eest nii kaugele minema peab? Puberteedieas tundub paljudele (ka mulle tundus), et kõik on kodus võimatult hull. Tihti osutub see hiljem vaadates lihtsalt arenguperioodiks, kus ongi loomulik vanematele vastanduda (ehk enda suurt MINA otsima hakata) jne.

Mina käin hetkel Noarootsi Gümnaasiumis. Inimesed on seal kõik väga toredad ja kokkuhoidvad, aga eks ikka kõik inimesed kogu aeg kokku ei sobi ja mingeid tülisid ikka vahetevahel tuleb ette. See vist on selle miinus kui koguaeg koos nina pidi elada. Ning eks igas ühiselamus on erinevad inimesed, nii et täpselt ei saa kunagi teada.
Sokkis koolis olema ei pea, ikka võid kanda vahetus jalatseid kui see on sulle mugavam.

Ning enamasti tulevad inimesed sinna ikka uute kogemuste ja iseseisva elu pärast, eks mõnel võib olla kodus probleeme, aga see ei tähenda et igal ühel seal neid siis on.

Loodan, et midagi aitas see tekst. Soovitan tulla ja uurida Noarootsi kohapeale. Ja alati saab ju hiljem kooli vahetada kui ikka väga ei sobi. :)

Joj, olen hetkeseisuga 11. Kl õpilane, tegin selle kasutaja lslt seejaoks et sulle vastata
Kõik on timm ära pabla
Rahvas on väga vinge, õpetajad jummalast normid ja ühikaelu (boiste ühikas) kah tibens. Tüdrukud vahest pexlevad, nagu ikka, aga mis seal parata.
Kui sa ise mingi kuri kutt ei ole, ei ole teised sinuvastu kah, kui sa oled aktiivne normes, siis on kohe eriti hästi, kuna meil on väga timmid spordivõimalused ja sportlased. Üks asi mida silmas pidada on see, et sa arvutis ei tiksuks päevast päeva, muidu on kaka. Teed enda elu igavaks ja teised kah hästi ei vaata sellise värgi poole.
Tule ikka ära jama

Tõesti, ka mina õpin hetkel Noarootsis 10 klassis. Ausalt öeldes - tule julgelt. Ma olin kunagi hästi vaikne ja kohutavalt kartsin uusi inimesi ja kohti, aga Noarootsis on kõik absoluutselt erinev. Magu igas koolis, on ka meil plusse ja miinuseid, kuid ausalt öeldes pole ma kusagil mujal sellist ühtsustunnet tundnud. Häid õpetajaid on rohkem kui käputäis, meil on väga vinged traditsioonid ja mis peamine - vene keel ei ole kohustuslik. :)

Dongo kirjutas:
04 Mai 2018, 18:25
Joj, olen hetkeseisuga 11. Kl õpilane, tegin selle kasutaja lslt seejaoks et sulle vastata
Kõik on timm ära pabla
Rahvas on väga vinge, õpetajad jummalast normid ja ühikaelu (boiste ühikas) kah tibens. Tüdrukud vahest pexlevad, nagu ikka, aga mis seal parata.
Kui sa ise mingi kuri kutt ei ole, ei ole teised sinuvastu kah, kui sa oled aktiivne normes, siis on kohe eriti hästi, kuna meil on väga timmid spordivõimalused ja sportlased. Üks asi mida silmas pidada on see, et sa arvutis ei tiksuks päevast päeva, muidu on kaka. Teed enda elu igavaks ja teised kah hästi ei vaata sellise värgi poole.
Tule ikka ära jama
Kuna olen selle noormehe kõnemaneerist teadlik, tõlgin sulle selle segase teksti viisakamalt ära:
Tule Noarootsi, kõik on toredad inimesed, spordivõimalused (ja tegelikult ka muidu vaba aja veetmise võimalused) on üüratud - korvpall, võrkpall, tennis, sulgpall, jalgpall, jooga, tai poks, kick poks jt, vahetuvad erinevate aastatega ka, sest õpilased teevad mõningaid trenne ise.
Kui oled aktiivne ja kogu aeg arvutis ei ole (ehk sotsialiseerud) on kõik tore, eks muidu ka aga siis leiad lihtsalt rohkem semusid juurde. Tegelikult teisi ei koti kui palju keegi arvutis on, nad ei vaataks halvasti selle asja poole. Muidu on kõik jah, "tibens tobens".
Soovitan kindlasti proovida ja tulla uudistama ka, õhkkond on sõbralik ja kiusamist meil väga ei toimu, kuna elame kõik koos siis ei saakski väga. Privaatsust on võimalik saada küll, palju metsa ümberringi, võimalik mere ääres jalutamas käia ning eks toakaaslased ole ka mõistvad ma usun. Sokkides käimine ei ole kohustus, vaid traditsioon, mis on vabatahtlik. On ka inimesi, kes käivad vahetusjalanõudes ja see on normaalne.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”