Re: Tallinna ja Tartu koolikatsed

Tere!

Ma ei saa ausalt öeldes hästi aru, milles küsimus seisneb, st mis seal halba saab olla, kui kahes linnas käia. Kui sulle mõlemasse linna õppima minek võrdselt sobib, siis jah, ikka käi kahes linnas, kui mõlemas on koolid, kuhu sisse saada tahad. Missuguseid kogemusi sa täpsemalt ootad? Kahes erinevas linnas katsetel käimine ei ole ju sisuliselt erinev samas linnas kahel erineval päeval katsetel käimisest, v.a et peab vahepeal bussiga/rongiga sõitma.

Üldiselt leian, et iga õpilane kes tahab ja suudab võiks vabalt iga gümni katsetel käia. See pole ju keelatud. Katsetel käimine ei pea ilmtingimata tähendama, et sa sinna kooli minna üldse tahad. Ja isegi kui sa saad sisse, siis ei vaata keegi imelikult, kui vastad, et sul on teised huvid ja lähed teise kooli siiski.
These battle scars - don't look they're fading.

Kas tõesti on vaja niimoodi arutult igas koolis katsetada, kuhu minna ei tahagi? Jah, kui on kindel soov gümnaasiumisse minna ja soovitud koolidesse sissesaamises eriti kindel pole, siis varuvariandid tasub ikka välja mõelda. Mina arvan küll, et ei ole vaja käia nendes koolides lihtsalt niisama katsetamas, kuhu minna ei tahagi. Milleks enda ja teiste aega raisata? Pigem samal ajal õppida selle kooli katseteks, kuhu minna tahad.

Mul on endal mitme Tartu ja Tallinna kooli vastu suur huvi, aga mulle jääb selline mulje, et ma olen imelik, kuna ma lähen kahte linna koolikatsetele. See ei ole üldiselt väga Lõuna-Eesti kooliõpilasele kombeks minna pealinna koolikatsetele kaugele kodust eemale ning mulle isegi vaadatakse altkulmu, kui ma inimestele oma plaanidest olen rääkinud.

Mina käisin mõlemas linnas katsetel, vist kokku üheksas koolis ja ainuke raske asi oligi kohale minemine, muidu olin õppinud ja nii ning kuna ma tegin nii palju katseid ja õppisin siis iga korraga läksid tulemused ka paremaks. Tahtsin lihtsalt kindlalt kooli vahetada, sellel põhjusel tegin paljudesse koolidesse katsed. Aga ei, ma ei arva, et see kuidagi imelik on. Kui kindel soov minna siis miks ka mitte.
"My heart is just too dark to care,
I Can't destroy what isn't there"
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”