Norra keel gümnaasiumis?

Käin 9. klassis. Sain vanematelt teada, et mõne aasta pärast kolime Norra. Mul on võimalus Eestisse vanavanemate juurde jääda et siin gümnaasiumi lõpetada, aga nad tahavad et ma tuleksin kindlasti nendega. Sel ajal olen ma umbes 11 klassis. Kas on ikka Eestis gümnaasiume, kus saab norra keelt kuidagi võõrkeelena õppida, et paar aastaga oleks keel natuke selgeks saanud?

Re: Norra keel gümnaasiumis?

Minu teada ei ole, vaid rootsi keelt tean, et saab õppida. Püüdsin googeldada ja sain infot, et mõnes koolis on olnud norra keele õpe, kuid ei leidnud ühtki, kus seda ka praegu pakutaks. Norra keele õppimiseks saad aga minna keeltekooli või siis õppida iseseisvalt.

See on hea, et said varakult teada, et paari aasta pärast kolite. Nii on sul piisavalt aega järele mõelda, et kas tahad ka minna või pigem jääd alguses Eestisse. Sa ei pea seda praegu ära otsustama.

Re: Norra keel gümnaasiumis?

Well, norra ja rootsi keel on üsna sarnased, kui saad rootsi keelest aru siis saad 90% norra keelest aru.
Norra keel on lihtsam kui rootsi oma, aga nende põhi on sama, enamus sõnad on samad (hääldus erinev ja natuke ka kirjapilt)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity" - Albert E
"no ma istun kõik sisse kui põske ei mahu" SOMEONEH 2014
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”