Tartu ühiskatsed

Kas oskaks keegi rääkida midagi eelmise õppeaasta ühiskatsetest? Oleksin väga tänulik, kui oskaksite teha lühikokkuvõtte eelmise aasta katsetest(mida küsiti, mida võiks korrata, mida ei tuleks niiväga korrata jne.) Kuidas olid katsed(lihtsad/rasked)?
Kui raske on Treffnerisse saada ühiskatsete tulemuste alusel ja kuidas olid vestlused(mida küsiti). :D Olen väga tänulik iga vastuse üle ja ma tean, et on veel vara nendest katsetest rääkida. :)

Re: Tartu ühiskatsed

Kõigepealt soovitaks antud ainete õpetajatelt küsida neid asju, sest arvatavasti nad teavad kõige paremini, eksju. Iga aasta tulevad ju erinevad ülesanded, seega eelmise aasta katsetesse pandud teemad ei ole arvatavasti järgmisel kindlasti samad. Aga niisama kordamiseks mine tea.
Muide ma ka tahaksin samu asju teada mis sina, aga "jah, oli tõesti raske/lihtne" ei anna mitte midagi, sest me isegi ei tea milline inimene seda ütleb :D
Juurde küsiks siis, et kui keegi raatsib, võiks oma põhikooli taset ka nt. Treffneri standarditega võrrelda. Kas põhikoolis oli piisav ettevalmistus katseteks/eksamiteks? Samuti oleks kena teada, kui paljud Treffnerisse üldse katsete põhjal sisse said või mitte.
Rääkige oma õppimise harjumustest (nt. kõik hinded viied, aga teemad pole tegelikult päris selged) ja kuidas katseteks kordasite. Tänud!

Väga lihtsad katsed olid, lausa mõttetud. Ainult kooliteemad, mitte mingeid loogikaülesandeid- väga igav. Ise sain treffnerisse grupivestlusega mis oli a la nagu: vaadati tunnistused üle, sel ajal pidime omavahel rääkima ning siis öeldi et palju õnne olete kõik sisse võetud(u10 inimest korraga). See oli muidugi nendel kellel olid testitulemused 90+
Olid ka 1 ja 2 inimese vestlused mis sarnanevad suhtkoht ristküsitlusele.
Treffner on armastus ja soovitan soojalt proovida kui vähegi kool meeldib, kui sisse saad, siis see on igati seda väärt. Traditsioonid, õpetajad, suhtumine. :)

Mariaaa kirjutas:Väga lihtsad katsed olid, lausa mõttetud. Ainult kooliteemad, mitte mingeid loogikaülesandeid- väga igav. Ise sain treffnerisse grupivestlusega mis oli a la nagu: vaadati tunnistused üle, sel ajal pidime omavahel rääkima ning siis öeldi et palju õnne olete kõik sisse võetud(u10 inimest korraga). See oli muidugi nendel kellel olid testitulemused 90+
Olid ka 1 ja 2 inimese vestlused mis sarnanevad suhtkoht ristküsitlusele.
Treffner on armastus ja soovitan soojalt proovida kui vähegi kool meeldib, kui sisse saad, siis see on igati seda väärt. Traditsioonid, õpetajad, suhtumine. :)
Aga kas sa oskad öelda, et kas juhmimatele oli ka lihtne? Mille poolest see sulle kerge oli?
Defineeri traditsioone ka :D

"Juhmimad" peavad lihtsalt rohkem endale neid asju pähe taguma. Õnneks sa pole hiljaks jäänud õppimisega. Katsed on alles mingi poole aasta pärast. Pane praegu tunnis tähele, saa head hindeid ja siis pole need katsed ka nii rasked. HTG on seda väärt. Hiljem võid kahetseda. Minul läks väga õnneks, sain napilt sisse, oleks pidanud rohkem õppima ... :D
Järgmine aasta Treffneris näeme, edu!!

Külaline kirjutas:"Juhmimad" peavad lihtsalt rohkem endale neid asju pähe taguma. Õnneks sa pole hiljaks jäänud õppimisega. Katsed on alles mingi poole aasta pärast. Pane praegu tunnis tähele, saa head hindeid ja siis pole need katsed ka nii rasked. HTG on seda väärt. Hiljem võid kahetseda. Minul läks väga õnneks, sain napilt sisse, oleks pidanud rohkem õppima ... :D
Lisan veel seda, et sul on suurem võimalus sisse saada, kui sa oled poiss. Targemaid tüdrukuid on rohkem kui targemaid poisse, mis tähendab, et on suurem konkurents. Nii võib olla mõnel "rumalamal" poisil "targema" tüdruku ees eelis.

Külaline kirjutas:"Juhmimad" peavad lihtsalt rohkem endale neid asju pähe taguma. Õnneks sa pole hiljaks jäänud õppimisega. Katsed on alles mingi poole aasta pärast. Pane praegu tunnis tähele, saa head hindeid ja siis pole need katsed ka nii rasked. HTG on seda väärt. Hiljem võid kahetseda. Minul läks väga õnneks, sain napilt sisse, oleks pidanud rohkem õppima ... :D
Mis asju pähe taguma? Mille õppimisega? :D
Btw ma pole teemaalgataja :D Aga äkki räägid Treffnerist lähemalt, kui viitsid, sest ma tõesti ei tea kas sinna minna, nagu, mille poolest see seda väärt on?

Kas HTG humanitaari on võimalik saada ka siis, kui eesti keel on 4, inglise keel 4 ja ühiskond 4? Reaali eriti ei tahaks, sest sinna on väga raske sisse saada. Matemaatika on väga tugev 4 ja füüsika 5 :D Või on mul siiski mõttekas minna reaali? Kas seal väga raskeks mul ei läheks? Kui aus olla, siis olen tegelikult ikkagi reaalainetes tugevam kui keeltes. :D

Endal lõpetas hea sõber Petersoni. Üldiselt oskas öelda, et pole nii halb kool midagi nagu tavaks rääkida, joodikuid ja peoloomi on igas koolis ja nii Petersoniski on ka toredaid inimesi :) Ise olen praegu nukker küll, sest ei tea, kas Treffner, Poska või Peterson valida järgmiseks kooliks.

Külaline kirjutas:Endal lõpetas hea sõber Petersoni. Üldiselt oskas öelda, et pole nii halb kool midagi nagu tavaks rääkida, joodikuid ja peoloomi on igas koolis ja nii Petersoniski on ka toredaid inimesi :) Ise olen praegu nukker küll, sest ei tea, kas Treffner, Poska või Peterson valida järgmiseks kooliks.
Seisan sama valiku ees, kuid ma eelistaksin esimesena pigem Poskat ja teisena Petersoni. :) Peterson on ka ülihea kool ja ma ei kurvastaks, kui ei saa mujale peale Petersoni gümnaasiumi. Kuid kahjuks on koolil halb maine - loogiline isegi ju, kui seal nii palju inimesi ja mitmekesiselt rahvast koos - ja nii mõni võib sellepärast, et mõni oli halba korda saatnud, otsustada mõne muu kooli kasuks. Minu nägemus Tartu viie gümnaasiumi tulevikust on see, et need kõik muutuvad väga tugevateks koolideks, ja kes teab, äkki ületab Petersoni gümnaasium nii mõnegi teise kooli eksamitulemuste seas ja saab võibolla populaarsemaks, kui Poska?! Tulevikku kahjuks ette ennustada ma ei suuda, aga see on lihtsalt minu nägemus. Jutt tuli küll väga pikk, loodetavasti nii mõnigi loeb selle läbi. :) :D

Selles mõttes oleks mulle hea Peterson, sest see on mu kodule lähedal, Tammese lihtsalt ei viitsiks iga hommik pool tundi sõita vms. Aga kuna olen klassis üks targemat sorti, siis kõik laidavad mu tahet Petersoni minna ja teevad koledat nägu, nagu oleks ma neid isiklikult solvanud, et ma sinna kooli tahan :D

Küsimus oli õhus küll eelmisel aastal, aga kirjutan enda 2017 aasta katsete kogemustest siis nö tulevastele googeldajatele.
Testide sisust siis nii palju, et tase on umbes sama, mis ma arvan, et on põhikooli lõpueksamil. Ehk siis suht laialt teemad võetud. Korraga anti testid kätte (eesta, mate, inka, biola, kemma ja füssa). Kokku anti aega 180 min. Esmapilgul tundub aega laialt käes, aga minul tekkis ajaga probleeme.
Sisult siis mates funktsioonid, parabooli igast kohtade ja asjade arvutamine ja siis ka joonetamine, algebra, tekstülesanded, kolmnurk ja veel mõned kujundid. Üldiselt mates koolis pea lõikab, niiet kordasin mõne vana lõpueksmi järgi ja vaatasin üle valemid jne. Väga ei korranud, sest suudan toime tulla ja välja mõelda endaarvates kui vaja. Ega üldiselt ei saa öelda, et mida tuleks kindlalt õppida, sest iga aasta ikka erinev. Üldiselt selliseid olümpiaaditüüpi ülesandeid ei panda. Testi ajal ikka närv ja paanika, aga peale testi kõik meeles, mida üldse elujooksul õppinud. Seega see selline pingetaluvuse küsimus ka.
Eesti keeles olid elementaarsed asjad nagu kokku- ja lahkukirjutamine, kirjavahemärgid, võõrsõnade õigekiri.Minu jaoks on need suureltjaolt lihtsad teemad. Raskem oli minu jaoks lünkade täitmine. Ehk oli selline üpris keeruline tekst sisult ja anti ette sõnu, mis võiksid lünka sobida. Mitmeski kohas olin ma päris nõutu, kuna sobis erinevaid sõnu panna, aga ikka vist lõpuks mõtlesin välja. Aajaa need lause liigid. Rindlause, põimlause jne, need tuleks korrata + lisandid ja ütted ja kõik sellised peensused. Üldiselt netist annab materjali otsida ja korrata päris hästi. Soovitan varakult õppima ja seoseid looma hakata.
Inka testi ma ei oleks jõudnud teha, aga kuna seda oli vaja ainult KJPG ja MHG jaoks, mis ma mõlemad olin lõpuks kõrvale jätnud, siis inka testi ei teinud. Alustasin küll ja sain 2 punkti ka :D.
Loodusainetest siis nii palju, et noo andis välja mõelda, kui oleks olnud aega rohkem antud, aga enamuses sain siiski kiiruga üle joostes tehtud. Oleks tahtnud lisa 20 min. Biolas oli anatoomia kohta ja kemmas valikvastustega osa. Ei oskagi väga kommenteerida, sest jooksin selle üle ja ei mäleta ausaltöeldes.
Peale teste olin väga heas ja halvas mõttes korraga närvis. Terve testi aja vahtis mind mingi meesõpetaja ja mul oli erakordselt ebamugav. Iga kord kui ma pilgu tõstsin, tema jälle pööras selle minu pealt. MHG ees peale teste sõbrannaga ootasime ja siis mingid targad posikesed rääksid seal Pyth. teoreemi kasutamisest ja me sõbrannaga olime nagu wtf (okei tegelt asi polnud nii hull, sest mina seda kasutasin küll ühes kohas, aga olukord tekkis selline, et tundsime ennast väga kurnatuna ja siis tulid sellised noormehed sinna heasmõttes tarka panema(see oli lihtsalt väike vahepala)) Ma ei olnud endaga rahul testide osas, aga ma ei saanud ka öelda kuidas mul läks, sest oleks tahtnud teada, kuidas teistel läks, et siis võrrelda end teistega. Aga ma olin väga nagu selline närvis ja väsinud, hakkasin arvestama koheselt sellega, et ei saa sisse. Aga noo kohe niimoodi põdema hakata on väga nõme. Kõik teised õpilased olid kindlalt samamoodi närvis ja mõnes kohas mõtlesid hiljem, et pekki miks ma nii tegin. See väike stress käib asja juurde.
Umbes 3 nädalaga pidid siis tulema testide tulemused. Tulid varem. Umbes nädala jagu varem. Aga koolide vestlustele kutsumist jäin ikka veel ootama. Vist isegi samal päeval (ehk siis enne tähtaega umbes pool nädalat) sain kutse 1. eelistuse koolilt (HTG) ja olin over the mooon. Olin väga õnnelik, sest see oli mu süüügav soov. Õigel tähtajal sain veel kutsed TTG-lt ja JPG-lt. Olin endaga rahul.

Esimene vestlus oli mul selles koolis, kuhu ma kõige rohkem tahtsin, seega harjutamiseks ühtegi vestlust polnud ja pidi kohe hakkama saama.
Treffnerisse saabusin 15 minutit varem. Aga ma olin kindel endas ja teadsin, mis ma tahan. Nägin juba, et mu kaaslane ootas ukse taga ja vist mediteeris :D haha. Viskasime oma tunnistused neile pihku ja võtsime istet. Küsiti täpselt seda, mida ma olin arvanud, et küsitakse. Mitte midagi muud, ausalt. Vestlus osutus edukaks ja mõlemad saime vist hästi hakkama. Peale vestlust oli selline pinge langus (tegelt ma polnud enne närvis), aga samas ka pinge tõus, et kas ma sain ikka hakkama piisavalt hästi ja kas kõik läks õigesti. Aga tegelikult, ega see pole ju mingi ristküsitlus.
Ootamisaeg on pikk ja ma juba mõtlesin igasugu lahendusi negatiivse otsuse puhul. Aga siis saabus hetk hahahha. Oodatud hetk. Sain HTG-lt kinnituskirja. See oli väga happy moment. Hetkel olen otsustamas, aga arvatavasti olen juba otsustanud HTG kasuks. Teistesse koolidesse on mul vestluste ajad, aga pole veel otsustanud, äkki loovutan need kohad kohe.
SOOVITUSED KATSETE TEGIJATELE:
1. Õpi juba aastaringi hästi ja ära mõtlegi midagi üle aisa lasta. Mõni lüngake võib kätte maksta.
2. Pole mõtet end hulluks õppida 1 päev enne katseid. Hakka varakult kordama, kui vaja.
3. Mõtle hoolikalt, kuhu kooli tahad ja milliseid teste selleks vaja teha. Planeeri enda 180 minutit nii, et teed vajalikud testid hästi ja ebavajalikud jätad tegemata. 180 minutit tundub esmapilgul 3 pikka tundi, aga tegelikuklt seal pead murdes on see üpris lühke aeg (vetsus ka ei jõua käia) PS! Kui vetsu tahad, siis tuleb õpetaja kaasa. Soovitan vetsu kabiini peita telefoni, siis saad googeldada, kui vaja. PS! Ärge tehke mu eelnevat soovitust, sest see on ebaaus. Aga tõepoolest, ise otsustate. :D
4. Võtke katsetele vett kaasa. Mina tegin vea ja ei võtnud. Halb oli.
6. Testi ajal palun, kui keegi teid vahib, siis öelge, et ta lõpetaks selle.
7. Peale testi mõelge, et teised on sama head-halvad kui sa ise, sest geeniuseid on üksikuid ja ärge mõelge testi küsimuste peale, sest kui leiad endal valesid vastuseid, siis see võib sapsu sisse ajada. Elage edasi oma tavapärast elu ja pidutsege edasi.
8. Vaadake tihti infosüsteemi tihti, sest ükshetk sinna lihtsalt ilmuvad su tulemused.
9. Tehke õigeid otsuseid, kaaluge läbi, mida võtta, mida jätta.
10. Juba enne katseid uurige koolide kohta, nende suundi ja võimalusi. Uskuge, te hakkate midagi armastama.
11. Aga ei tohi liiga kiinduda millessegi, sest pärast võib tulla ka pettumus.
12. Käige võimalikult palju vestlustel, sest siis kogemusi rohkem.
SOOVITUSED VESTLUSELE:
1. Mine kohale varem ja säti enda juuksed ilusti, teate küll õpetajatele enamasti ei meeldi lendlevad lokid.
2. Riietus oli enamvähem sirge ja viisakas.
3. Võimalusel tutvu kooliga seest ja hinga seda õhku sisse ja saa see vaim ja vibe endale sisse.
4. Kodus mõtle elementaarsematele küsimustele vastused:
+Miks just see kool? (Peab olema mõjuv põhjus ja meeldejääv põhjus)
+Miks see suund? (Peab olema sügav huvi ja hea oleks, kui mõtled, mida neis ainetes saavutanud oled)
+Mis huvaladega tegeled? (Mõtle välja kõik,millega oled tegelenud, sest mida rohkem, seda uhkem)
+Enda iseloomustamine (Midagi, mis oleks meeldejääv ja tark. Tihtipeale valitakse vestlustelt need värvikamad tegelased)
+Tähtis! Elukoha kohta küstakse, kui pole kohalik. (Kindlasti mõtle välja ja aruta vanematega jne)
+Tugevad küljed (Neid võid kohe hulgim ette laduda)
+Nõrgad küljed (Neid vähem ja räägi ennast välja sealt, ja kindlasti maini, et suudad neid ohjeldada)
5. Võimalusel trumpa oma partner üle :D.
6. OLE ENESEKINDEL JA SIHIKINDEL.
7. Ole viisakas. Sisenedes: "Tere! Minu nimi on..." ja väljudes "Kena päeva jätku! vms". Mida ettevõtlikum, mis erilisem (erinevam teistest) oled, seda suuremad sansud on. Inimestele meeldib ettevõtlikus, aktiivsus, rõõmsameelsus, enesekindlus.
8. Enne uuri kooli juhtkonna kohta ja võimalusel vastuvõtukomisjoni kohta, sest siis saad juba vibe sisse.
SOOVIN KÕIGILE TULEVASTELE KATSETAJATELE EDU JA KÜLMA NÄRVI!
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”