Soovitage gümnaasiume

Tere!
Palun soovitage mulle gümnaasiume ükskõik, millises Eesti piirkonnas (kõige mugavam siiski Tallinn).
Minust siis nii palju, et õpin ühe Eesti top 5 (eksamitulemuste põhjal) kooli põhikoolis viitele. Tunnen end kõige mugavamalt reaalainetes, sest olen hästi süstemaatiline inimene, kuid probleeme pole ka teistes ainetes. Tulevikusihte mul väljanuputatud ei ole.
Olen iga soovituse eest tänulik ja võiksite paari sõnaga antud kooli ka kommenteerida.

Re: Soovitage gümnaasiume

Sa oma sama kooli gümnaasiumiossa ei taha edasi jääda?
Ma arvaks, et see oleks kõige mugavam, kuna eks tõenäoliselt sama kooli põhikool valmistab kõige paremini ette sama kooli gümnaasiumiks. (Mõned õpetajad samad, sarnane stiil jne)

Kui Sulle õppimine meeldib, siis eks võid ju vaadata Tallinna kesklinna koolide õppekavasid. Vaata, mis Sulle nendest kõige paremini sümpatiseerivad. Kuigi ma kahtlustan, et Sa juba käid mõne sellise kooli põhikooliosas.

Eks põnev väljakutse ole ka IB õppekava. Lõppkokkuvõttes eks peadki mõtlema, et kui reaalained, siis reaalsuunitlusega kool, kui keeled, siis miskit muud.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Sa oma sama kooli gümnaasiumiossa ei taha edasi jääda?
Ma arvaks, et see oleks kõige mugavam, kuna eks tõenäoliselt sama kooli põhikool valmistab kõige paremini ette sama kooli gümnaasiumiks. (Mõned õpetajad samad, sarnane stiil jne)

Kui Sulle õppimine meeldib, siis eks võid ju vaadata Tallinna kesklinna koolide õppekavasid. Vaata, mis Sulle nendest kõige paremini sümpatiseerivad. Kuigi ma kahtlustan, et Sa juba käid mõne sellise kooli põhikooliosas.

Eks põnev väljakutse ole ka IB õppekava. Lõppkokkuvõttes eks peadki mõtlema, et kui reaalained, siis reaalsuunitlusega kool, kui keeled, siis miskit muud.
Sooviks just muutust oma elus, tahaks proovida erinevaid asju, antud juhul siis teist kooli. Kuigi kui endas otsusele ei jõua, siis jääksin esimese variandina enda kooli.
IB õppekava mind väga ei tõmba. Põhiargumendiks selle poolt on valmistamaks ette inglisekeelseks ülikooliks, kuid hetkel on mul plaan siduda oma tulevik Eestiga.

Tallinna külje all on Saue Gümnaasium, mis on reaalainetes just tugev. Balti jaamast sõidab Sauele rongiga 27 minutit. Kooli keskkond on üpriski mõnus, ainuke probleem on söökla, kus söögitädidele ei sobi, kui pole kaarti.
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

Mu eesmärk oli veidi kitsendada teemaalgataja soove, ootusi ja huvisid. Muidu võib ju lihtsalt koolide nimekirja lahti võtta ning igaühe kohta midagi head kasvõi kodulehe järgi öelda.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”