Tartu gümnaasiumid

Olen 8sas ,aga tahaksin juba ühtteist uurida.
Millist gümnaasiumi tartus soovitaksite? Ise olen mõeldnud H.Treffneri ja M.Härma peale.
Kui raske on sisse saada ja kas on tõesti nii pikad järjekorrad?
Ja millised hinded peaksid siis olema? Minuk on hetkel kõik viied v.a matemaatika,mis on 4. Kas see 4 rikub väga palju ära? Ja võite üldse igasugust infod jagada,tänud.

Re: Tartu gümnaasiumid

Isegi kui praegu on sul mata 4, siis on sul veel nati aega ennast parendada! Muidu mis su nõrgad kohad/teemad on matemaatikas?
Treffner, Miina, Poska on vist kolm kõrgemat sorti gümnat Tartus, Tamme kohta ei oska öelda. KJPG õppekava on sobilik pigem mitmekülgsete huvidega õpilastele, sest võimalusi on neil pakkuda palju.
Kui sul vaba aega on ja reaalne huvi, siis googelda koole ja loe nende kodulehelt, mida neil pakkuda on :D

Vestlusele peaks pääsema enam-vähem igaüks. Aga üheksandas pead ikka pingutama. Suur pluss on kui oskad vestlusel soravalt rääkida ning oled osalenud olümpiaadidel. Humanitaari võid isegi sel juhul matemaatika/keemia/füüsika kolmedega saada, aga läheb raskeks. Räägin enda kogemustest :D. Jutt käib siis bHTG-st. Üks parimaid koole Eestis. Kõik õpetajad on ka lihtsalt sellised isiksused, mida muudest koolidest ei leia (nt. Priidu Beier). Samuti õpilased, ja sellist asja nagu koolikiusamine siin ei eksisteeri. Minule meeldivad väga need sissesulanud ja tugevad traditsioonid ja üritused. Näiteks jõuluballid, rebaste ristimised jne. Veel üks omapära ja suur pluss on vähemalt minu jaoks matriklite olemasolu. Ei kasutata sellist eKooli taolist asja, kõik on reaalselt paberil. Õppekava peaks vist olema teiste Eesti koolidega võrreldes ülikooli omaga kõige sarnasem? Igatahes, mina soovitaks sul ikka pingutada ja Treffnerisse pürgida. Härmast ja teistest on ta lihtsalt nii palju ees.

Külaline kirjutas:Vestlusele peaks pääsema enam-vähem igaüks. Aga üheksandas pead ikka pingutama. Suur pluss on kui oskad vestlusel soravalt rääkida ning oled osalenud olümpiaadidel. Humanitaari võid isegi sel juhul matemaatika/keemia/füüsika kolmedega saada, aga läheb raskeks. Räägin enda kogemustest :D. Jutt käib siis bHTG-st. Üks parimaid koole Eestis. Kõik õpetajad on ka lihtsalt sellised isiksused, mida muudest koolidest ei leia (nt. Priidu Beier). Samuti õpilased, ja sellist asja nagu koolikiusamine siin ei eksisteeri. Minule meeldivad väga need sissesulanud ja tugevad traditsioonid ja üritused. Näiteks jõuluballid, rebaste ristimised jne. Veel üks omapära ja suur pluss on vähemalt minu jaoks matriklite olemasolu. Ei kasutata sellist eKooli taolist asja, kõik on reaalselt paberil. Õppekava peaks vist olema teiste Eesti koolidega võrreldes ülikooli omaga kõige sarnasem? Igatahes, mina soovitaks sul ikka pingutada ja Treffnerisse pürgida. Härmast ja teistest on ta lihtsalt nii palju ees.
Standard, iga l.ts kiidab ikka oma v.ttu. :D Väga paljud tuttavad treffneri lõpetanud ja võin öelda, et ega seal midagi uudset ja müstiliselt kõrget õpetajate taset nüüd küll ei ole, et sinna peaks ronima. Ilmselgelt on ta gümnaasiumite topis lihtsalt selle pärast, et koolil on hea ja usaldusväärne maine. Kui pool Eestit sinna ei kandideeriks, siis ei oleks ta ka topis. Pole ju väga raske häid tulemusi saada, kui parimad õpilased enda kooli välja sorteeritakse? :D Härmas on parem inka tho.

Btw, kui sa ei teadnud, siis ka teistes koolides toimuvad rebaste ristimised ja ballid. xd Samuti ei saa ma aru, kuidas nt ekooli/õisi puudumine saaks pluss olla, aga see selleks.

alan ! kirjutas:
Külaline kirjutas:Vestlusele peaks pääsema enam-vähem igaüks. Aga üheksandas pead ikka pingutama. Suur pluss on kui oskad vestlusel soravalt rääkida ning oled osalenud olümpiaadidel. Humanitaari võid isegi sel juhul matemaatika/keemia/füüsika kolmedega saada, aga läheb raskeks. Räägin enda kogemustest :D. Jutt käib siis bHTG-st. Üks parimaid koole Eestis. Kõik õpetajad on ka lihtsalt sellised isiksused, mida muudest koolidest ei leia (nt. Priidu Beier). Samuti õpilased, ja sellist asja nagu koolikiusamine siin ei eksisteeri. Minule meeldivad väga need sissesulanud ja tugevad traditsioonid ja üritused. Näiteks jõuluballid, rebaste ristimised jne. Veel üks omapära ja suur pluss on vähemalt minu jaoks matriklite olemasolu. Ei kasutata sellist eKooli taolist asja, kõik on reaalselt paberil. Õppekava peaks vist olema teiste Eesti koolidega võrreldes ülikooli omaga kõige sarnasem? Igatahes, mina soovitaks sul ikka pingutada ja Treffnerisse pürgida. Härmast ja teistest on ta lihtsalt nii palju ees.
Standard, iga l.ts kiidab ikka oma v.ttu. :D Väga paljud tuttavad treffneri lõpetanud ja võin öelda, et ega seal midagi uudset ja müstiliselt kõrget õpetajate taset nüüd küll ei ole, et sinna peaks ronima. Ilmselgelt on ta gümnaasiumite topis lihtsalt selle pärast, et koolil on hea ja usaldusväärne maine. Kui pool Eestit sinna ei kandideeriks, siis ei oleks ta ka topis. Pole ju väga raske häid tulemusi saada, kui parimad õpilased enda kooli välja sorteeritakse? :D Härmas on parem inka tho.

Btw, kui sa ei teadnud, siis ka teistes koolides toimuvad rebaste ristimised ja ballid. xd Samuti ei saa ma aru, kuidas nt ekooli/õisi puudumine saaks pluss olla, aga see selleks.

Seda vastust ma juba ootasin. Ma lihtsalt rääkisin enda kogemustest ja arvamustest. Tartus on muidugi kõik koolid heal tasemel, aga pole ju vale väita, et Treffner on Härmast "kõrgemal tasemel"? Ma ei ütlegi et MHG pask kool on. Ja mulle lihtsalt meeldivad need matriklid. See muudab asja MINU MEELEST palju traditsioonilisemaks ning arendab tähelepanelikkust. "Pole ju väga raske häid tulemusi saada, kui paremad õpilased enda kooli välja sorteeritakse?" - Ilmselgelt ju võetakse võimalikult head õpilased, nii käitub ju absoluutselt iga kool. Ja muidugi on ju head tulemused, kui on head õpilased? Treffneri õpetajad ongi harjunud ainult "heade" õpilastega ja neil on vastavad kogemused. Ja ei, ma ei ütle et mujal on sitad õpetajad ja õpilased. Minule väga meeldib see kool ja igatahes võib sellel ka miinuseid olla, nagu igal asjal.

Treffner on Tartus kindlasti ülikoolile kõige lähema stiiliga. Seal on perioodõpe ehk siis korraga on üht ainet hästi palju ning siis järgmisel perioodil on muud kursused. Kursuse lõpus toimub kokkuvõttev arvestus (suurem kt/suuline), mis on kursusehinde kujunemisel mõnes aines väga suure kaaluga, mõnes väiksema (oleneb ainest ja õpetajast). See on küll alguses harjumatu, aga lõppkokkuvõttes tuleb ikka kasuks ja harjub ära. Päris paljud õpetajad käisid ülikooli ja Treffneri vahet ehk siis sarnasus ülikooliga on küllaltki märgatav. Kasutatakse ka matrikleid. Alates 2017. aastast lisandus matriklitele vist ka Stuudium, kuna mingi veebi lahenduse puudumine ei vastanud vist normidele, aga kõik on koolis siiski veel matriklimeelsed ja see on minu arvetes väga lahe. Treffneris on VÄGA lahedad õpetajad, aga sellest ei saa arvatavasti enne aru, kui oled päriselt nende tundides istunud (l Priidu legend Beier) Ma võin öelda, et selle 1 kursuse, mis ma Beieriga olin, on mu õppimisvõime kahekordistunud :D. Kui teada kooli ajalugu, millest huvijuht (kes on ise väga-väga huvitav inimene, lisaks annab 10. klassis ka etiketiõpetust) uutele gümnasistidele kindlasti mitmeid loenguid kooli ajaloo kohta teeb, siis kohe majja astudes tekib selline aupaklikus ja kõhe(hea) tunne, selline nagu soojuse ja kokkuhoidlikuse tunne. Treffneris on üks suur kokkuhoidev pere. Sõpru leiab seal kindlasti nii oma klassist kui ka teistest klassidest. Ma mäletan,kui ma ise enne gümnaasiumi vaatasin Treffneristidele alt ja ise nii väga tahtsin ise sinna saada ja see tundus sellel hetkel nii võimatu ja kui ma rebaste ristimisel ise seda vannet lugesin, siis ma olin nii õnnelik, et olen just siin. Saad valida kolme õppesuuna vahel: reaal- (A ja B klass), loodus- (C klass) ja humanitaarsuuna (D ja E klass) vahel. Reaalis on siis süvendatud mate ja füsa ning looduses bio ja keemia, humanitaaris keskenudtakse ajaloole, kunstile ja filosoofiale. Loodusesse pidi konkurents kõige suurem olema, reaalis käib rohkem poisse, mis ei näita, et tüdrukud ei võiks saada ning humanitaaris on tüdrukuid kindlasti rohkem. Huvitegevusest niipalju, et koolis tegutseb nt rahvatantsuansambel Tantsutallad, kuhu käib tihe rebimine igal sügisel, laulukoor, väitlusring, kooli ajaleht, spordiringid, näitlemisring, just nii, et igaüks leiab endale midagi. Niiet võib öelda, et Treffneri jaoks pead Sa olema võimekas, õppimisvõimeline, optimistlik, avatud.
Sissessamisest nii palju, et kui paned Treffi esimeseks eelistuseks, teed testid 80+ (mitte ka alati, punktid ainult ei loe iga kord, ise ei teinud kõike 80+) ning vestlusel särad ja oled tõsiselt huvitatud koolist (mitte nii, et ei tea, mis tahad), siis peaks sissesaamine üsna lihtne olema. Vaadatakse tunnistust küll ja kolmed pole väga soovitavad, aga kui sul on kõik viied ja üks 4, siis see pole küll mingi koht, mille pärast muretseda. Kui kõik on viied, siis ongi igav.
Teised koolid nagu KJPG, JPG, TTG, MHG on ka kindlasti omamoodi head. EI tea miks Härma ja Treffneri õpilased omavahel nugade peal kogu aeg on? Muidugi sellepärast, et mõlemad teavad, et on ise tugevad ja teine on ka tugev ja võistlus pidevalt käib. (asi pole nii hull)

KRJG - Minuarvates tehaskool, iseseisev õpivõime peab päris suur olema, paraleelklasse 6-10, samas palju võimalusi, madalam koormus jne
MHG - Üks tunnustatuimaid koole Eestis ja Tartumaal, Humanitaarpool tugev, reaal mitte nii väga
TTG - Ka selline keskmine gümna, Reaal on tugevam kui humanitaar. Igate pidi keskmine.
HTG - Sarnane ülikoolile, samamoodi veidi tehaslik, samas HÄSTI tugevad õpetajad, lahe kommuun. Kui konkreetne plaan ülikooli minna, siis see on su kiirpilet ülikooli sisse saamisel, kui sa muidugi ise ka pingutad ja mingi kolmeline ei ole. Legeõpse mitu tükki. Pafka! Reaal võibolla naaatukese nõrgem aga see ülivähe.
Kui mõtled pigem reaalsuuna peale, siis soovitan kaaluda ka Nõo Reaalgümnaasiumi, mis on siis tõsiselt kõva reaaliga, kindel pilet reaalaladel ülikoolidesse, kui muidugi pingutada. Vinne! (nvm)
JPG - Umbes sama, mis TTG suht keskmine, rohkem tehaslik, Muidu tore kool, uuri ka vanematest teemadest, mida teised arvavad.

Kõik oleneb, kumb sinujaoks olulisem on - kvaliteet või kvantiteet.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”