Re: Ülikool

Minu ülikoolis on päevaõppe bakas ja magistris nõue võõrkeel B2 tasemel. Soovituslikult võiks see olla inglise keel, aga võid ka mõnes muus keeles taseme saavutada, lihtsalt see tundub palju raskem. Ja võõrkeelsed õppematerjalid on ju nagunii ainult inglise keeles.

Plaanis on teha võõrkeele eksamina vene keele, B2 tasemel, kas siis on mul võimalus inglise keele asemel valida vene keel? (plaanis on minna õppima õigusteadust). Lihsalt absoluutselt ei tahaks 3 aastat piinelda selle inglise keelega, teades et mul on vene ja prantsuse keele B2 tase olemas.

Õigusteaduses peaks küll palju inglise keelt vaja olema. Oleneb ülikoolist, aga kui nt Tallinna Ülikoolis regulaarselt kolm korda nädalas inglise keele loengutes käid ja koduseid töid teed, siis peaksid vastava taseme saavuta. Ei peagi alustama kohe B2 tasemest, võid võtta ka B1 või üldse A taseme. Aega on ju 3 aastat. Tartu ülikooli õigusteaduskonnas vist sellist inglise keelt polegi, vaid ongi vaid erialane inglise keel (kaasuste puhul jm).

Kas Ülikoolides on vastamine samamoodi nagu koolis (kui üldse on) ? Näiteks pead tervele klassile jutustama mingi teksti vms. Või see on pigem loeng...et kuulad ära, teed kirjalikult kodutööd ära ja kõik? Ma lihtsalt kõige rohkem kardangi suulisi vastamisi, eriti kui pean rääkima tervele klassile.
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”