Kus koolis käid ?

Waldorfkoolis
Hääli kokku: 4 (17%)
Riigikoolis
Hääli kokku: 16 (70%)
(muu)
Hääli kokku: 3 (13%)
Hääli kokku: 23

Koolid!küsitlus riigikool/waldorfkool

:D Hei tere ma tegin nüüd sellise küsitluse teile ja ma loodan et vastate neile küsimustele:D

1)Kas käid riigikoolis või erakoolis nt waldorfkool
2)Mida arvad waldorf pedagoogikast?
3)Kumb teile rohkem meeldib kas riigi kool või waldorfkool?

Tänud kes viitsivad vastata :D
Mina olen mina teen mis tahan,elan oma elu,sina elad oma elu ,kui ma ei meeldi sulle käi kuradile ja mind ei kotti see!

Re: Koolid!küsitlus riigikool/waldorfkool

Jocasta kirjutas:Mis selle küsitluse eesmärk on?
Tere,kas küsitlusel peab olema alatihti mingi eesmärk?Tegin küsitluse kuna oleks huvitav teada saada mida arvate neist.Inimesel kes kaalub kooli vahetada siis oleks tal hea silm peale visata siia ja teha võrdlust kas ja miks on 1kool parem kui teine.Ja tahaksin ka ise teada mida arvate neist koolidest?
Mina olen mina teen mis tahan,elan oma elu,sina elad oma elu ,kui ma ei meeldi sulle käi kuradile ja mind ei kotti see!

Pärl kirjutas:
Insectra kirjutas:Riigikoole on palju ja Waldorfkoole üks. Ilmselgelt ei saa sa võrrelda kõiki riigikoole ühe erikooliga. Pealegi pole sul selle waldorfi haridusega suurt midagi peale hakata.
And that's how inimesed näitavad oma teadmatust.
Ja mida täpsemalt? Eestis ju ainult üks Waldorf vôi mis? Või oli see selle kohta, et selle haridusega pole midagi peale hakata? Vot seda tahaks näha, et keegi reaalselt kõrgepalgalise töö saab sellise haridusega.
Püha jumal, mis idioot!

Insectra kirjutas:
Pärl kirjutas:
Insectra kirjutas:Riigikoole on palju ja Waldorfkoole üks. Ilmselgelt ei saa sa võrrelda kõiki riigikoole ühe erikooliga. Pealegi pole sul selle waldorfi haridusega suurt midagi peale hakata.
Ja mida täpsemalt? Eestis ju ainult üks Waldorf vôi mis? Või oli see selle kohta, et selle haridusega pole midagi peale hakata? Vot seda tahaks näha, et keegi reaalselt kõrgepalgalise töö saab sellise haridusega.
Waldorfkool on koolitüüp, mitte üks kindel kool.
¯\_(ツ)_/¯

Insectra kirjutas:
Pärl kirjutas:

Ja mille poolest on Waldorfkoolis omandatud haridus halvem riigikoolis omandatust?

Eestis on ikka rohkem kui üks waldorfkool. Tõsi, et vähe on neid sellegipoolest, kindlasti alla kümne. Ise arvan sama, mis eespoolgi, et koole on ju erinevaid ja ei saa võrrelda kõiki Eestis olevaid koole ükskõik missuguse waldorfpedagoogikat kasutava kooliga. Ise pooldan waldorfkoole väga, seda enam, et ranget puhast waldorfit meil minu teada nagunii ei ole, vaid ikkagi elutervelt vaid oluline osa üle võetud, küll aga arvan, et igaühele selline õpe ei sobi. Kui oma lapsele kooli valiksin, siis kindlasti kaaluksin võimaluse korral ja waldorfkooli, kui näeksin, et see lapsele sobida võiks. Usun, et enamikule sobibki. Kõige olulisemad on nagunii konkreetsed õpetajad.

termomeeter kirjutas:Tean ise mitut inimest, kes waldorfkooli taustaga, sh praegune põhikolleeg - annab otsida asjalikumaid ja samas tasakaalukamaid inimesi. Lükkaksin täielikult ümber väite, et waldorfkoolist "tavaellu" sulanduda raske on. Pigem on elu ja uuringud näidanud, et mida kauem laps saab olla loomulikus rahulikus eluterves keskkonnas, seda parem.
Nõustun Termomeetriga.

Waldorf on vaid üks lähenemine haridusele. Selles suhtes pole ühegi kooli lähenemine ju täpselt sama. Ning iga kooli ja iga pedagoogika eesmärk on oma õpilasi valmistada ette edasiseks eluks. Mis tähendab ühiskonnas hakkamasaamist.
Waldorf valmistab samamoodi igasuguseks eluks ette. Lihtsalt teema ongi selles, et igale lapsele iga stiil ei sobi. Kui waldorf koolis käib laps, kellele see just sobib, usun ma küll, et saab ka tema edasises elus hästi hakkama.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”