Gümnaasium

Tere!
Järgneval õppeaastal pean langetama otsuse, kuhu gümnaasiumisse edasi õppima suunduda. Sooviksin infot eriti Tallinna kesklinna koolide kohta. Kõige rohkem kaalun Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli vahel. Kumba teie eelistate ja miks?

Re: Gümnaasium

Küsimus eelkõige on, mis Sinu huvid on.
Uuri mõlema kooli õppekavasid. Vaata, mis Sinu huvidega enim klapib.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

BlackSalami kirjutas:
Külaline kirjutas:
BlackSalami kirjutas:Tallinna reaalkool on parem

~Mu ema xx
Ja mille põhjal sa seda väidad?

Mu ema ütles seda, mitte mina. Ja mille põhjal, ütles ta et "Olen kuulnud." Ja mu tädi käis seal. Kiitis seda.
See et sinu ema ütles seda ei tähenda et see kohe hea kool on.

Mu ema ütles seda, mitte mina. Ja mille põhjal, ütles ta et "Olen kuulnud." Ja mu tädi käis seal. Kiitis seda.[/quote]

See et sinu ema ütles seda ei tähenda et see kohe hea kool on.[/quote]
Mina kui teemaalgataja hindan ka tema ema arvamust :) millegi põhjal ju ta ema sellise hinnangu andis.

Külaline kirjutas:Mu ema ütles seda, mitte mina. Ja mille põhjal, ütles ta et "Olen kuulnud." Ja mu tädi käis seal. Kiitis seda.
See et sinu ema ütles seda ei tähenda et see kohe hea kool on.[/quote]
Mina kui teemaalgataja hindan ka tema ema arvamust :) millegi põhjal ju ta ema sellise hinnangu andis.[/quote]

Jeesus. See oli lihtsalt tema arvamus. Muidugi ei tähenda, et see kohe parem on. Igalühel erinev arvamus.-.
>:)

Nagu näha, siis kõik muu on nii suhteline ning kinni iga isiku enda isiklikus kogemuses.
Mina endiselt soovitan Sul võtta lahti koolide õppekavad. Vaata, kui palju kuskil koolis ja mingis harus mingeid aineid õpitakse. Võrdle seda enda huvidega.
Siit saad lugeda Reaalkooli harude kohta. Iga lõigu lõpus on siis ka tunnijaotusplaan, kust näed, mis klassis kui palju mida õpitakse: http://www.real.edu.ee/index.php/oppeto ... aotusplaan

GAGi õppesuundadest siin: http://www.gag.ee/oppesuunad

Mõtle, mille najal tahad oma otsuse teha.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

See nüüd võib jälle elava arutelu tekitada, kuid tõesti ei soovita selle eksamitulemuste pingerea põhjal kooli valida.

Üleval mainitud link võtab arvesse ka ainult eesti keelt, laia matemaatikat ja inglise keelt. Ei arvesta süvendatud õppimist muudes ainetes ega ka algtaset jpm.
Koolidel on ka rõhk erinevatel ainetel. Ühes koolis on inglise keel süvendatult ja läbi erinevate ainete, teises koolis ainult mõned korrad nädalas tavalise keeletunnina.
Asju, mida arvesse võtta, on palju erinevaid.
Kui ka vaadata seda eksamitulemuste tabelit, siis tabeli üldpildis on mõlemad üleval otsas.
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”