millistele eksamitele registreeruda?

on aeg registreerida end gümnaasiumi lõpueksamitele. regan kindlalt inglise keelde ja eesti keelde, aga mul on küsimus, kas tasuks kuskile veel registreerida? ma tean et see on selles mõttes rumal küsimus veidi, et ma ise pean ju teadma, mida edasi tahan teha. ma lõpetan praegu kutsekat ja peale seda otsekohe ülikooli vist ei lähe, vaid tööle. aga kuna mul on loodusega antud nii hea pea, siis tegelikult peaks vist kunagi ka ülikooli minema, sest hea on omada kõrgharidust ja ei taha ka seda head pead täitsa raisku lasta minna :D. meil kutsekas õpetatakse ainult eesti ja inglise keelt. matemaatikat ja füüsikat õpetati esimesel aastal ainult ja see nägi välja nii, et mõned üksikud korrad lahendasime mingeid VÜK'e ja SÜK'e vms ja rohkem nagu ei mäletagi, et oleks midgai teinud. midagi uut ei õpetatud. nii füüsikas kui matas vaatasime ainult filme, kust sai teoreetilisi teadmisi. küsimus selline, kas mul tasub üldse mata eksam teha? see ei ole meie koolis kohustuslik, aga äkki tuleb kunagi kasuks? samas ma tean, et ma ei saaks sealt pooli punktegi kätte, kuna õppisin viimati põhjalikult seda 3 aastat tagasi ja ma ei kavatse mingeid lisakoolitusi vms enne eksamit võtta ka. aga punkti saab ju juba nime eest kirja. kui minna kunagi ülikooli (ja mitte reaalaineid õppima!!), siis kas pigem oleks hea, te oleks see paari punkti tulemusega mata eksam tehtud või seljuhul juba mitte üldse? kas nad vaataksid siis ülikoolis sellise pilguga ka, et ''sellel õpilasel on mata eksamil saadud vaid 5 punkti - järelikult on loll - järelikult ärme võta teda vastu''?

siis veel mõtlesin, et teeks vene keele eksami ka, kuigi seda pole ka gümnaasiumis õppinud, kuid põhikoolis olin selles tugev. kas vene keele eksamil on suuline osa ka?

Re: millistele eksamitele registreeruda?

Seda, kas mata eksamit tulevikus läheb vaja pead ise teadma. Ega need viis punkti sulle väga midagi ei anna, aga alati on tulevikus võimalik mata eksamit uuesti teha või sisseastumiskatsed. Ülikooli saad sisse, kui oled nimekirjas sees, vahet ei ole siis enam, kas said mingi eksami sada või viis punkti.
Minu teada kui sa mata eksamit ei tee, siis gümna lõputunnistust ei saa, võib olla on kutsekas see asi teisiti, aga seda peaksid kellegi targema käest küsima. (https://www.hm.ee/et/tegevused/valishin ... igieksamid
Vene keele eksamil on nii kirjalik kui suuline osa (http://www.innove.ee/et/riigieksamid/riigieksamid)
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”