tamme gümnaasium meditsiin

Kas keegi saaks jagada enda või oma tuttavate kogemusi õppimisest Tamme Gümnaasiumi meditsiinisuunas. Kuidas sealsed meditsiinierialad on (et kas väga pealiskaudsed, sest tegemist on ikkagi gümnaasiumi mitte arstiteaduskonnaga)? ´Kas teate vilistlasi kes on sealt edasi TÜ arstiteaduskonda läinud?

Re: tamme gümnaasium meditsiin

Nii palju kui kuulnud olen, siis pigem on need ained seal ikka pealiskaudsed. Seda loomulikult, et meditsiinihuvilisele on see suund kindlasti huvitav, sest nad saavad käia kliinikumis opisaalides meditsiinipraktika raames ja biomeedikumis laipu vaatamas jms. See kõik on väga huvitav jne, aga selleks, et tulevikus arstiteaduskonda sisse saada, peavad olema sul eesti keele ja matemaatika riigieksamid väga hästi sooritatud ning Tamme Gümnaasium ei ole oma riigieksami tulemustega kunagi pingereas eesotsas olnud. Meditsiinisuunas õppides omandad sa juba osad algteadmised (inimese füsioloogia, ladina keel), aga arstiteaduskonnas õpitakse seda kõike uuesti ja palju põhjalikumalt ja need teadmised sulle sissesaamisel mingit otsest eelist ei anna, loeb ikkagi eesti keel ja matemaatika või siis valikuline keemia/bioloogia sisseastumiseksam.
Ma tean, et eelmine aasta sai TTG meditsiinisuunast arstiteaduskonda arsti erialale ainult üks-kaks inimest, kuigi proovisid ilmselt enamik, nii et üsna vähesed saavad.
Ma vist ei andnud päris otsest vastust su küsimustele, kuna puudub isiklik kogemus, tuginen vaid tuttavate juttudele, kes seal õppinud on, aga sõnum, mida ma tahan edastada on see, et kui sul on tõsine plaan minna edasi arstiteaduskonda, siis sa pead VÄGA palju vaeva nägema ja kui sul on võimalus ka mõnda teise tugevamasse kooli minna (HTG, MHG), siis soovitan ka neid kaaluda, sest juba statistika näitab, et nende koolide sissesaamisprotsent arstiteaduskonda on suurem.

Re: tamme gümnaasium meditsiin

Mulle endale tuli küll üks inimene meelde, kes on seal suunas käinud ja tema tõesti ka meditsiini õppima läks. Tean, et tal oli juba väga varakult kindel soov arstiteaduskonda sisse saada, seega ju ta ise pingutas piisavalt. Minu seisukoht on, et gümnaasiumi valik määrab sissesaamist vähem kui enda pingutus. Kui koolis lihtne on ja liiga kiiresti vajalikest ainetest aru saad, siis saab alati ise juurde õppida, teiste õpikute ülesandeid lahendada, õpetajalt lisatööd juurde küsida jms.
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”