Psühholoogia

Tere!
Olen 13 aastane tüdruk, ja mind hakkas väga huvitama psühholoogia. Sellega seoses tekkisid möned küsimused. 1. Mis aineid peaks hästi valdama? 2. Kuhu ülikooli peaks pürgima? 3. Mis kraadi peaks ülikoolis omandama?

Vabandan kui küsimused on veidrad või valesti sõnastatud.

Ette tänades!

Re: Psühholoogia

Psühholoogia eriala õpetatakse nii TLUs kui ka TUs. Minu teada on mõlemas ülikoolis küllaltki kõrge konkurents, nii et oluline on sul hoida head teadmistetaset, et gümnaasiumi lõpus riigieksamid edukalt teha ja suurendada ülikooli sissesaamise lootust.

Hetkel ei oska soovitada kas TU või TLU, sest sul on sinnani nii kaua aega, et õppekavad võivad põhjalikult muutuda. Olenevalt soovitud töökohast on vajalik nii bakaõpe kui ka magistriõpe.

Psühholoogiat saab õppida Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis. Vaata ülikoolide kodulehelt, mis sisseastumistingimused on. Tean seda, et Tartu Ülikooli psühholoogia erialale kandideerimiseks on vaja sooritada akadeemiline test ja erialakatse, mõlema osakaal on 50% ja kandideerimiseks vajalik punktisumma on 66. Seega riigieksami tulemused nii olulised polegi, aga see ei tähenda, et neid tõsiselt ei peaks võtma. Akadeemiline test hõlmab üldiseid teadmisi (nt. loogiline ja matemaatiline mõtlemine, keeleliste väljendusvahendite valdamine, jooniste, tabelite, graafikute ja muu graafilise info kasutamise oskus ja võõrkeeleoskus) ja sellega hinnatakse sinu valmisolekut ülikooliõpinguteks. See tähendab, et akadeemilist testi hästi sooritada, peaksid koolis rõhku panema matemaatikale (et arendada loogilist mõtlemist jms), eesti keelele ja võõrkeeltele, kasuks tuleb ka ühiskondlike ja kõiksugu sotsiaalvaldkonnas olevate teemade valdamine. Et erialakatset edukalt läbida, peaksid sul olema mingid eelnevad teadmised psühholoogiast, seega kui see sind huvitab, siis soovitan juba varakult veidi tutvust teha ja iseenda jaoks end harida, tuleb ainult kasuks.
Bakalaureusekraad tuleb kindlasti omandada, aga psühholoogia valdkonnas sellest tihti ei piisa, sõltub, kas sa tahad saada psühholoogiks või kliiniliseks psühholoogiks, psühhoterapeudiks, karjäärinõustajaks jne, sest osad ametid eeldavad pikemaajalist väljaõpet ja ainult bakalureusekraad kõigiks neist vajalikku pädevust ei taga.

Skyscraper kirjutas:
Nunn kirjutas:Tead, see on sul väga halb mõte. Mul on kurb meel, et on inimesi, kes soovivad oma ametiks valida inimeste ajude pesemise.
Jah, ma nõustun sinuga. Aitad teisi ja lõpuks hakkad ka ise lolli juttu suust välja ajama.
Ma arvan et igaüks valib ala mis teda huvitab ning ei ole vaja hakata teda halvustama
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”