Eliitkoolid

Tere!
Olen 14 aastane ja õpin hetkel väljaspool Tallinna 7.klassis. Sõidan iga päev kodu ja Tallinna vahelt trenni ~80km kokku ja nüüd on lõpuks vanematel kindel otsus panna mind Tallinnasse kooli. Kuna terve elu tunnistustel kõik viied olnud ja tihti olümpiaadidel käinud, silmaring on mul samuti üsna lai, mõtlesime proovida eliitkoolidesse 8.klassi kandideerida.(soovime GAGi, Reaalkooli, 21.kk ja viimasr variandina TIKi) ma tean, et magasime kõige parema aja ehk 7.klassi maha. Tahaks lihtsalt teada, kuidas tavaliselt on (kas aasta lõpuks võib mõni vaba koht tekkida? Sest üleminekuklassidesse ei pruugi kohtade puudumise tõttu ühtegi õpilast juurde võtta ja kui keegi on selle läbi teinud, siis kas testid on rasked ja millest vestlusel räägitakse?) ning kas klassi sulandumine sellises eas on raske? Eriti kui tulen maalt? (Mitte just selle sõna kõige otsesemas mõttes)
Suured tänud, kui oskate mind aidata!

Re: Eliitkoolid

termomeeter kirjutas:Kõigepealt soovitan koolidega ühendust võtta ja uurida, kas on üldse mingeid vabu kohti, ja kui on, siis mis tingimustel käib see kandideerimine.
Jah, see ongi plaan, aga vabad kohad saab teada alles õppeaasta lõpus, sest see on tavaklass, mitte nagu näiteks gümna katsed vms

Tartukas kirjutas:Kõik oleneb sinust endast, kui huvi on, saab alati läbi rääkida. Samuti on sisse sulamisega, oleneb sinust endast kõik.
Ei oskagi öelda, kuidas ma sisse sulanduda suudan. Korra olen küll kooli vahetanud, sest oma külas oli vaid 4-klassiline kool, aga samas tundsin kõiki tulevasi klassikaaslasi juba varem. Tahet on mul küll, aga kartus on suur. Õnneks on mul igas eelistuses olevas koolis kasvõi üks trennikaaslane (küll mitte samas klassis, aga siiski) ma pole lihtsalt kunagi nii suures koolis käinud (esimeses koolis oli ~50 õpilast ja praeguses ~500)
Aga suured tänud vastamast!

Tere

Ma arvaks, et üldiselt on see juurde tulemise koht esimesesse ja kümnendasse. Ning seal vahepeal liitutakse väga harva. Pigem ehk toimub koolisisest liikumist, et keegi läheb aastaks välismaale ja siis tuleb tagasi aasta nooremasse klassi. Samas aga eks mingid nö varukohad võivad olla küll. Ma arvan, et poole pealt liitudes mängib rolli ka vajadus. Ehk siis et kas Sa põhjendad ära, et miks Sul just sinna kooli on vaja minna. Arvestama peab, et nõudlus on suur.

Sisse sulandumise soas oluline, et ise võtad vabalt. Ära ise hakka oma mingitele erisustele rõhutama, siis nähakse ka Sind sellena, kes oled ja küll leiad omale seltsilised.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Tere

Ma arvaks, et üldiselt on see juurde tulemise koht esimesesse ja kümnendasse. Ning seal vahepeal liitutakse väga harva. Pigem ehk toimub koolisisest liikumist, et keegi läheb aastaks välismaale ja siis tuleb tagasi aasta nooremasse klassi. Samas aga eks mingid nö varukohad võivad olla küll. Ma arvan, et poole pealt liitudes mängib rolli ka vajadus. Ehk siis et kas Sa põhjendad ära, et miks Sul just sinna kooli on vaja minna. Arvestama peab, et nõudlus on suur.

Sisse sulandumise soas oluline, et ise võtad vabalt. Ära ise hakka oma mingitele erisustele rõhutama, siis nähakse ka Sind sellena, kes oled ja küll leiad omale seltsilised.
Nagu ma enne juba kirjutasin, käin ma 5x nädalas Tallinnas trennis ja 80km selle tõttu iga päev maha sõita on väga tülikas ja see trenn on mulle väga tähtis ja julgen öelda, et tegu on nö algelise tippspordiga, samuti mängib suurt rolli ka hariduse tase ja kvaliteet. Eelmises koolis olid tingimused suhteliselt halvad ja õpetajad keskmise tasemega (oli ka super häid õpetajaid), kandideerides nö eliitkooli eeldan, et saan võimalikult headelt õpetajatelt võimalikult tasemel hariduse. Ma olen selline inimene, kes tunnis keskendub ikka õppimisele ja tulemused on mulle väga tähtsad.
Tõesti, magasimegi kõige sobivama võimaluse ehk 7.klassi maha ja kõige suurem mure on siiski vabade kohtade pärast.
Ja ega ma polegi kunagi kellegi ees kedagi teist mängida üritanud, jään ikka iseendaks.
Kas keegi üldse teab, kas on olnud inimesi, kes on kuskile eliiti kaheksandasse sisse saanud?

No ma räägin just, et miks just sinna konkreetsesse kooli. Kuna põhikonkurss on 10ndasse, siis vaja hästi ära põhjendada.
Selle peale, et Tallinnas trennis - aga miks mitte siis mõnda piirkonnakooli.

Olümpiaadide osas oleneb, kui kaugele Sa oled jõudnud. Ning et kas Sa pigem reaali või humanitaari inimene.

Ma ei tea, et väga väljaspool esimest ja kümnendat mingit suuremat liikumist oleks. Koolisisene oli. Ühest klassist teise ning need, kes aasta välismaal ära tulid, tulid tagasi kuskile mujale klassi. Aa ei. Tegelt paari vist tean kah. Nad tegid minuarust tavalised sama kooli eelmise klassi kokkuvõtvad suured kontrolltööd katsetena. Ning midagi rääkisid kah. Ehk siis kui tead kedagi, kes nendes koolides käib, saad uurida, et millised kontrolltööd seal on.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:No ma räägin just, et miks just sinna konkreetsesse kooli. Kuna põhikonkurss on 10ndasse, siis vaja hästi ära põhjendada.
Selle peale, et Tallinnas trennis - aga miks mitte siis mõnda piirkonnakooli.

Olümpiaadide osas oleneb, kui kaugele Sa oled jõudnud. Ning et kas Sa pigem reaali või humanitaari inimene.

Ma ei tea, et väga väljaspool esimest ja kümnendat mingit suuremat liikumist oleks. Koolisisene oli. Ühest klassist teise ning need, kes aasta välismaal ära tulid, tulid tagasi kuskile mujale klassi. Aa ei. Tegelt paari vist tean kah. Nad tegid minuarust tavalised sama kooli eelmise klassi kokkuvõtvad suured kontrolltööd katsetena. Ning midagi rääkisid kah. Ehk siis kui tead kedagi, kes nendes koolides käib, saad uurida, et millised kontrolltööd seal on.
Aitäh!

Sõbranna käib eliitkoolis(GAG) ja sellega peab arvestama, et õppimist on palju ja kui ma mõtlen palju siis ikka PALJU. Igapäev jutustamine, esitlus, referaat, joonestus, sõnad, kontrolltööd, netis mingid testid. Ikka väga palju ja mu sõbranna on selline, kes on väga kohusetundlik ja oskab kiirelt tegutseda ja ajaplaneerimine on hea. Aga isegi tal on raske seal. Suhteliselt igapäevaseks on kujunenud öösel kella kolme-neljani õppimine ja igapäev 2-3 tundi magamine, ja ta on kiire taibuga ja hakkab õppima kohe peale kooli ja nii palju asju on teha et 4-5 tundi vahest läheb. Seal veel selline kord, et päris paljud õpetajad kontrollivad kodutöid ja kui tegemata siis üks ja järelvastamisega on ka päris karm kord. See tekst ei ole mõeldud hirmutamiseks, lihtsalt tuleb arvestada, et praktiliselt aega enam ei ole ja jääb isegi puudu. Palju antakse õppida GAGis ja TIK-is, 21. Kohta ei oska õelda. Prantsuse lütseumis antakse ka palju õppida. Igatahes kui on sul palju hobisid või midagi siis tuleb arvestada. Eliitkool on isegi kõige kiirematele ja taibukamatele päris katsumus.

No ei ole nüüd see asi nii hull midagi. Tõsi on see, et ajaplaneermine peab olema hea. Kui jätad asju viimasele minutile, siis võib tõesti juhtuda nii et istud öösiti üleval, kuid samas kas see mitte pole nii igas koolis?
4-5 tundi õppimisega - kui jõuad kell 5 koju ja kohe hakkad õppima, siis jõuad 10ks valmis ja saad magama minna. Selliseid päevi võib juhtuda, kuid vaevalt, et nüüd iga päev.
Eks igas keskkonnas on omad raskused ning esmalt vaadatuna võib tunduda kõik keeruline. Samas kui oled keskkonda tundma õppinud, peaks siiski kõik tehtav olema. Järelaitamistunnid on ka nn eliitkoolides. Olenevalt õpetajast saab suheldes jõuda ka seal mingi lahenduseni. Õpilasi läbi kukutada ei taha ükski kool.
Asi ongi lihtsalt selles, et ise peab tahtma õppida. Õppimist peab võtma tõsiselt.

Ma usun, et Su sõbranna on tubli ja tark tütarlaps. Samas kipun kahtlustama, et ta saaks oma aega kah paremini planeerida :)
― R.J. Palacio, Wonder

Tartukas kirjutas:Bucerus on meil jah peeniseteaduskonna magister, usun ka, et taibukatel ikka probleemi ei tule ajaga. :D
Vaimukas.
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”