Gümnaasiumi katsed Tallinnas

Olen ise 4-5line ja sooviksin kandideerida g4 gümnaasiumitesse. Suhteliselt suur silmaring ja keeli valdan ka normilt, kui suur voimalus oleks mul ntks gagi v tiki esimese eelistusena vestlusele saada voi milliste punktidega uldse keskmiselt sisse saab.
Samuti olen veidi segaduses sest kui vaatasin reaalkooli lehelt katsete kohta oli seal kirjas teemad mida teadma peab ja fyysika teemade juures olid kirjas valemid. Kas needsamad valemid on antud ka katsetel või on need valemid mis peas peavad olema?
Ette tänades

Re: Gümnaasiumi katsed Tallinnas

Ma ise kandideerisin küll reaalkooli, kuid põhiidee kõigil neljal koolil on üsna sarnane. Esimese asjana tuleb sul katsetel normaalne tulemus saada (enne seda nad muide su hindeid üldse ei vaatagi). Iga kool hindab 4 testiteemat erineva tähtsusega (koefitsiente saad koolide lehekülgedelt vaadata), seega kohane vastavalt koolieelistusele. Ütlen ära, et tulin maakoolist üsna minimaalse teadmistepagasiga, tunnistusel kõik peale ühe aine viied, õppisin suuresti ise juurde, sain kõik testid 50-70 punkti vahele ning pääsesin vestlusele. 4-5listel õpilastel on täiesti normaalne võimalus sisse saada, enamus mu praeguseid sõpru linnakoolides olid selliste hinnetega. Kõige tähtsam on vestlusel veenda, et sa päriselt tahad kogu oma hingest õppida ning et just "sisesta koolieelistus siia" on sinu jaoks ainuõige lahendus. Lisaks hinnatakse veel peamiselt sotsiaalseid oskusi, aktiivset tegutsemist nii koolis kui ka väljas (muusikakool, trenn, ühiskondlikud üritused vms) ning oskust aega planeerida. Soovitan ka ära otsustada, millist kooli esimeseks panna, sest see teeb sissesaamise palju lihtsamaks (kuid ka teise eelistusega on täiesti võimalik koolis koht saada ning tean ka paari hulljulget, kes said sisse kolmanda eelistusega ;) )
Mis puutub füüsikavalemitesse, siis need on katsetel lehe päises ette antud, seega pead oskama ainult kasutada.

Edu oma unistuste kooli leidmisel!
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”