Hmm..tõesti..milleks õppida...koolis st.

Olen hull.

Vähemalt paljud peaksid mind hulluks. Mina pean paljusid hulluks vastu nii et tasakaal valitseb, ärge muretsege.

Olen noor..paljude arust liiga noor, et ma teaksin millest ma räägin...I beg to differ!
Hiljuti nägin filmi The Wall..jah sealt tuleb enamik inspiratsiooniallikaid, a noh geniaalsed filmid peavadki suure mõju ning inspiratsiooniallikana mõjuma..kahjuks on minu noorusel ka miinus, et olen kergesti mõjutatav...kuigi ma pole kindel, kas see on halb. Maailm peabki sind mõjutama, et sa sellest õieti aru saaksid. Kui müür pole täielikult sinu ümber, on see väga hea...mõnedel juhtudel vähemalt.

Inimkond on üles ehitatud müüripeksmise süsteemi järgi. Sünnid, sulle taotakse pähe inimkonna põhitõed, kooli antakse haridus kuidas müüri enda elukäiguga peksta. Kuidas hakkama saada linnades, mis kõik ehitatud selle suure hiiglasliku takistuse -müüri- äärde. Öeldakse kuidas müüri peksta, kuidas aina lähemale jõuda selle hävinemisele, et siis end edukaks pidada...võib-olla lööd veel müüri purukski, siis pead otsima uue, muidu ei leia sa rahu.

Mis siis kui aga mina pöördun ära müürist ning vaatan tagasi ning üles. Tähtede poole ja rajale, kust me tulnud oleme ning kõigi nende müüride peale, mis me juba hävitanud oma teel oleme. Mis siis kui ma saadaksin siinse müüri kadakas* ning hakkaks ise maailma uurima..nii nagu mina seda teha tahan..ilma müürita, mille ääres me hetkel oleme.
Õppida maailma aga mitte kasutades seda süsteemi, mis meile loodud on vaid individuaalselt oma kodus raamatute taga..

Enamik inimesi näevad kõledat kõnnumaad siinpool müüri, kus meie oleme. Nad on unustanud, et kui siia esimest korda tulid, oli see nende jaoks täis imesid ning rohelust..sama on ka selle alaga mis on teiselpool müüri, mida nad praegu peksavad..kuid sellegi unustavad nad ära ning ehitavad taas uue kivitakistuse mida raiuma hakata.
Ma ei ole kindel, kas mina näen kõike seda rohelust, mis kasvab siinpool müüri..kõiki neid imesid ning maailma ilusid..kuid ma igastahes üritan.

Ning mõtlen tõsiselt kooli persesaatmisele.

-tänan.
Hmm..jah..see jutt tuli kõik isiku suust, kellel mõned päevad puudu vanusest 14..
Muidugi te võite seda relvana kasutada ning väita, et ma ei tea maailmast piisavalt, et sellist otsust teha..kuid seda minu kangekaelne mõistus kuulda ei võta.

Ma ei ole kindel, et ma su jutust päris täpselt aru sain. Aga.. Su mõtted on ilusad, st et hea kui sa tahad erineda ja minna n-ö juurte juurde. Aga.. Kooli ei tohiks sa ikkagi pooleli jätta. Tee mis tahad, sa elad siin pool müüri ja selles ühiskonnas. Ära mine nii noorelt välja maailma avastama, jäta endale taganemistee ja käi koolis. Pealegi saad sa seda kõike avastada ja tunda kooli kõrvalt ning pärast seda.. Usu, siis sa ei põleta sildu selle maailmaga ning lõppkokkuvõttes on see kasulikum. Nii enese leidmises kui...
Naerata, homme on veel hullem.

Su jutus on oma iva sees. Ma olen ise ka mõelnud nendel teemadel, kuid kooli pole ma tahtnud pooleli jätta. See müür on juba ehitatud. Väga raske on üksi sellest müürist eemalduda. Paraku kogu praegune süsteem on üles ehitatud nii, et kui sa mingi osa vahele jätad on sul raske tulevikus hakkama saada. (st. kui sa ise kodus õpid ei anna keegi sulle lõputunnistusi, mida paraku nõutakse kui sa plaanid tulevikus iseseisvat elu alustaanalida ja tööle minna) AGA see müür ei ole igalt poolt üheugune... Kui sulle on praegune haridussüsteem üle visanud, siis kooli lõpetamiseks on ka väga palju muid mooduseid. Nt. Hea-Alguse koolid, waldorf koolid, e-õpe, ja ma olen kuulnud, et vanalinna hariduskolleegiumil on mingid klassid, kus õpetamine toimub vastavalt individuaalsele arengule.

Loodan, et leiad lahenduse.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Milleks õppida?”