Venekeel

Tere!

Olen 13 aastane poiss. Mul on enamjaolt kõik hinded korras väljaarvatud venekeeles. Muidu neljaviieline, aga see venekeel. Puhas kaks mul. Keelevaistu on kuna inglise keel puhas viis ilma neljadeta. Üritanud niimoodi ja teistmoodi, aga venekeelt kohe üldse ei saa pähe endale. Ma praegu oskan tähestiku ja teretada ja headaega öelda. Mõnda lihtsamat sõna ka veel. Olen ainult spikerdamisega hakkama saanud siiamaani. Seega mul küsimus. Kas mul on üldse pointi proovida õppida ja endale venekeele oskus saavutada?? Ma tahan tulevikus saada filmi monteerijaks ja arvatavasti välismaale kolida. (parem palk) Olen väga hädas selle venekeelega ja tõesti täiesti null mul see oskus.

Tänan, et aitasite. Buh buh

Re: Venekeel

No, närvi ajab kui mingid väikesed tatid juba räägivad, et nad kolivad minema, sest siin halb ja paha. Tehke siis krt oma riigi heaks midagi ja looge tasuvaid töökohti, mitte ärge jookske kohe minema nagu majandus-/mugavuspagulased ikka.

Kui minna tahate, siis minge kohe, saate vb riigikeele ka enam-vähem selgeks selleks ajaks kui tööd vaja tegema hakata.

Re: Venekeel

Kui keeleõpingutes lüngad sisse jäävad, siis ongi raske edasi minna. Mina ise ei ole koolis vene keelt õppinud, aga olen näinud palju kõrvalt seda, kuidas seitse aastat seda keelt koolis õpitakse, aga midagi ikka ei osata. Ise hakkasin vene keelt iseseisvalt õppima ja hiljem ülikoolis - ja sealgi tegin iga kord sama viga, et ei õppinud järjepidevalt, vaid tekkisid lüngad, ja siis oli juba raske edasi minna. Igatahes iseseisev õppimine (õpikust, Duolingo.com, Memrise.com jne) + ülikoolis õppimine + keelekeskkonnas olemine on viinud sinna, et nüüdseks natuke juba oskan. Kõige rohkem ongi aidanud see keelekeskkond, st eesti-vene segakeskkonnas viibimine, just seal, kus on vaja neile lastele asi selgeks teha, kes eesti keelt ei oska või oskavad minimaalselt. Samas ega seda keskkonda niimoodi võtta olegi. Pigem lihtsalt tähele panna, mida räägitakse, et kas mõnest sõnast aru saad, vaadata vene filme, alustuseks siis eesti-/inglisekeelsete subtiitritega.

Igatahes soovitan mina võtta raamatukogust endale mitmed vene keele algtaseme õpikud ja hakata sealt järjest teemasid läbi võtma. Kui alusteadmised on head, on ükskõik mida peale lihtsam õppida.
Vasta

Mine “Milleks õppida?”