Karjääri probleem??

olen 15 aastane, just läksin 9ndasse klassi ja gümnaasiumisse väga ei usu et saan kuna 8ndas klassis olid juba halvad hinded 2-3 paar nelja ning vaevalt 9ndas ma paremini hakkama saan, juba enne kontrolltöid ma ei saa mitte midagi eriti tunnist aru ja ma väga ei usu et isegi sisse saan. teiseks valikuks mul on siis kutsekas aga seal tuleb amet valida ja mul samuti 0 ideed mida õppima minna, lihtsalt mitte ühtegi huvi mul pole. võibolla arvutid aga seal tuleb õppida neid koode kirjutada ja nende vastu mul huvi ei ole. 9 kuud aega aga siiski varsti tuleb otsus ära teha ju
et nyyd kardangi mul pole mitte ühtegi huvi mitte ühegi töö vastu võrreldes teistega kes minu klassis juba teavad et saavad ja lähevad gümni edasi ning mis ametit nad õppima lähevad ja kelleks saada tahavad aga ma lihtsalt ainukesena vist keda ei huvita mitte ükski amet

Re: Karjääri probleem??

Tere!

Arvan, et oled enda suhtes liiga karm, kui võtad hoiaku, et "vaevalt paremini hakkama saan", "ma ei usu, et sisse saan", "ma ei saa mitte midagi aru" jne. Lähtu konkreetsesetst ainest, tunnist, teemast - millest sa aru ei saa? Kellelt abi paluda saab? Kas käia järelaitamistundides, võtta vajadusel mõni tund eraõpetajalt või on veel mingeid variante?

Mina ise arvan, et kui konkreetset eriala pole, mida õppida tahad, siis pigem minna gümnaasiumisse. Gümnaasiumiteadmised on siiski üsna üldised ja laiendavad silmaringi ehk siis ei jookse mööda külge maha ka siis, kui otsustad hiljem, et lähed ikkagi eriala õppima.

Minul näiteks polnud põhikooli lõpus küll aimugi, mida tulevikus teha tahan, meie klassist olid vaid vähestel selles osas mõtted. Ka gümnaasiumi lõpus ei teadnud veel, mida tahan, ja vahetasin ülikoolis mõne aasta pärast eriala, alles siis jõudsin õige asjani. Ka see on väga tüüpiline haridustee. Ei ole vaja praegu endale liiga suurt survet panna, et nüüd ja praegu pead otsustama ära, mida kogu ülejäänud elu teed. Ei pea, ümber mõelda ja valikuid muuta, end avastada jõuab veel terve elu. On hea, et haridusteele ja kooli valikule juba praegu mõtled, mitte alles kevadel ja viimasel hetkel.

Edu!

Re: Karjääri probleem??

no gümnaasiumi koha pealt seda ka et seal kordades raskem kui põhikoolis ja mulle tegelt üldse ei meeldi õppimine, ja gümnas 3 aastat veel õppida ei viitsi
kui täpsemalt ainetest rääkida ss
eesti keeles nii ja naa ei viitsi seal üldse midagi teha
matemaatika ongi minu jaoks raketiteadus ei saa mitte midagi aru
füüsika ja keemia mõlemad mitte midagi aru ei saa
bioloogia ka lamp lihtsalt igav
geograafia saan aru aga jällegi igav
ainuke kus enam vähem nagu läheb on ajalugu
Vasta

Mine “Milleks õppida?”