Re: Kas on võimalik

#6
Jah, on võimalik ellu jääda ainult 9 klassi haridusega. Aga mingit head tööd ilmselt ei saa. Mõned kümned aastad tagasi oli veel võimalik ka 6 klassi haridusega normaalsel kohal olla. Tänapäeva maailmas, mitte nii väga. Standardid on kogu aeg muutumises, maailm areneb, saab aina targemaks.

Mina soovitaks kindlasti vähemalt ametit õppida.

Re: Kas on võimalik

#7
Paljud jäävadki end elatama mustast tööst, paljud satuvad kuritegevuse peale. Siiski on ka positiivseid näiteid, kuid selleks ei saa niisama tiksuda, vaid tuleb tegutseda, tutvusi luua jmt. Soome ehitajaks saab vast ka, aga tulekski mõelda ette pisut rohkem kui paar aastat. Õhtukool pole variant?

Re: Kas on võimalik

#9
Insectra kirjutas:Ehitajatel ka teadmisi ja haridust vaja. (Kutsekool jne)
ei ole alati. tööturul toimub alati sahkerdamine ühel või teisel moel. isa on regatud firmas autolukksepaks, töötab aga ka kõige muuna. palk on ka vastav ja isegi koos maksudega ära makstud, lihtsalt bürokraatia ei lase soomlastel õiget vormistust. tema põhiliseks trumbiks on see et ta on iseõppinu ja teab, kuidas asjad käivad.

ütlen ausalt, koolid huioolid on ainult paberite jaoks. see selleks, et bürokraatiaga kergem oleks. teatud ametikohtadel loeb iseõppinu kogemus rohkem(IT erialad, kunstilise väljundi erialad, ehitus, mehaanikud, laotöölised jms, samuti ka osakondade juhid. eelistatakse ikka neid, kes on kõikide osakondadega omanud ametialast kokkupuudet, sest selline osakonna juht võimaldab efektiivsemat ja ka pingevabamat tööde organiseerimist. )
Vasta

Mine “Milleks õppida?”

cron