Mida edasi teha...?

Tere, ma käin kaheksandas klassis, kuid olen juba leidnud kaks asja mida armastan ja millega soovin tulevikus tegeleda, aga nende kahe vahel valida on nii raske...tean et aega veel on kuid kui ma praegu enam-vähem "ära otsustan", siis saan hakata tegelema vaikselt nende asjadega et tulevikus lihtsam oleks. Esimene mõte on mul minna EKAsse sisekujundust õppima ning siis Pärnusse tööle tulla, teine mõte on natuke suurem, minna Londonisse modellindust ja disaini õppima ja natuke "karjääri" teha, kuid tahaks ikka umbes 25-27 aastaselt Eesti tagasi tulla ja kui sellest nn "karjääri" tegemisest midagi välja ei tule siis ma muidugi tulen Eesti ja hakkan disainiga tegelema, kumb tundub parem valik...ma armastan riideid ja nende disainimist ja paljud mu sõbrad ja sugulased on soovitanud mul modellindusega tegelema hakkata...ja ma muidugi tahaks seda ise ka, aga mulle meeldib kohutavat ka disainida maju seespoolt, ning mõned sõbrad arvavad et see on hea mõte kuna mul pidavat olema annet värvide valimisega ja kokkusobitamisega...nii raske valik on:D

Re: Mida edasi teha...?

Suurepärane, et Sul juba varakult siht silme ees.
Ning hea on ka see, et laias laastus on Sul selge, mis valdkonnas tahad tegutseda.
Nendel samadel mõtetel saadki ju nüüd lasta järgnevatel aastatel settida. Tegutse võimalikult palju ka hobikorras nende teemadega. Uuri juurde, käi töövarjuks, tudengivarjuks.
Kui aeg juba kaugemal, võid ju kandideerida mõlemasse. Eks see Londonisse minek on keerulisem, kuna vaja muuhulgas ka rahastus ja elamine läbi mõelda. Seetõttu Londoni plaanis on ka rohkem osi, mis esialgsest plaanist teisiti võivad minna. Seega on alati variant kandideerida nii EKAsse, kui ka Londonisse. Ning siis lähtuvalt ka selle tulemustest saad lõpliku valiku teha.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kui sa rõivaste disainimist mõtled, siis see ole modellindus, viimane on ikkagi kaamera ees ja laval poosetamine, rõivaste kujundamine (ingl. k. fashion design) on ikka hoopis teine teema. Aga kuna sa oled kõigest kaheksandas klassis, siis praegu sa midagi ära otsustama küll ei pea ning kuna huvid ja soovid ajas sageli muutuvad, siis ära mõtlegi niimoodi, et nüüd "lööd midagi lukku". Endal on muidu hiljem halb, kui järsku avastad, et oled "vale" valiku teinud (valik ei pruugigi vale olla, aga selline mõtlemine, et nüüd on kõik ja lõpp ja asi kindel tekitab tunde, et kui täpselt plaani kohaselt ei lähe, siis oled ise läbi kukkunud). Juba praegu saad sa mõlema alaga tegeleda ja mina sinu asemel seda teeksingi, nii tekib valdkonnast ja töö iseloomust selge arusaam ning valik kujuneb aja jooksul iseenesest. Võid näiteks osaleda rõivadisainikonkurssidel (nt SuperNoova) või huvikursustel, viimaseid pakuvad nii EKA, erinevad huvikoolid ja õpilasakadeemiad jms ning neid on nii rõiva- kui üldise ja sisedisaini vallas. No ja lõppude lõpuks on valdkonnaks ikkagi disain ning isegi kui eelistad Y-le X-i, siis võid hiljem ikkagi suuna ümber vahetada, sest ühisosa on neil niivõrd suur ja vajalikud teadmised/oskused/võimed on valdkonnapõhised mitte spetsiifilised.

Ma tean mis vahe on modellindusel ja rõivaste disainimisel...ega ma ei mõelnudki otseselt ühte, ma pigem mõtlesin et kas sisekujundus siin Eestis või proovin Inglismaal ühega nendest ametitest nagu karjääri teha, selles mõttes et kui näiteks modellindusest midagi välja ei tule et siis prooviksin rõivaste disainimist...sest ma modellindust nii väga ei usaldaks kuna ei ole ju mingit karantiid et ma kuhugi üldse jõuan...aga see selleks...jah, ma arvan isegi et mu huvid võivad nende aastatega muutuda aga ega ma ei otsustaski kindlalt vaid lihtsalt prooviksin natuke rohkem nendele keskenduda, aga aitäh nõuannete eest ja ma siis otsin kus ma vaikselt nende ajsadega tegelema saan hakata :)

Kui sul pikkus jm mõõdud on vastavad ning huvi endal olemas, siis soovitaksin modellindust proovida. Võib-olla sa tõesti ei jõua kuskile kaugele, aga äkki jõuad. Ja ka Eesti siseselt on see juba hea võimalust, et kontakte luua ning kontaktid võivad väga palju lugeda. Nii tulevaste töökohtade, praktika kui ka soovituskirjade saamisel.
Vasta

Mine “Milleks õppida?”