Kooliraskud.. 9 klass

Ütlen kõigepealt ära, et teema ei ole kuidagi seotud sellega, et mul oleks raske koolidepressioon või midagi muud, pigem hakkab see aina rohkem süvenema ja sooviks kõigepealt abi siit, kui ei ole palju palutud.
Kõik algas sellest, kui läksin 9ndasse klassi ja ma ei olnud endale veel päris "põhja" alla saanud, ma olin alati iseseisvalt õppinud ja vanematelt ei küsinud kunagi abi, kui, siis väga väga harva. Esimesed nädalad läksid väga hästi, aga lõpus hakkas asi alla minema.. Algas teine veerand, siis kolmas.. Algusnädalad olid mul alati head ja pingutasin, aga ükskõik kui palju ma seda ei teinud, alati oli midagi, mis ei sobinud. Ma ei ütleks, et mul oleks raske pea mõtlemises, aga väga kerge ka ei ole, sest ma ei suuda kunagi piisavalt koolile keskenduda. MA ei tea, mis mu peas toimub, kui palju ma ka ei üritaks.. ma õpin nagu hull, aga ei suuda oma tarkust iga 10ne aina kohta ära jagada. Alati, kui on vaja õppida KT-ks, jääb mul kõik pähe aga kui juba KT aeg käes on, siis ma ei mäleta midagi.. see ajab mind nii vihale!
3 veerand oli minu jaoks täielik surm, meil oli nädalas 8 TÖÖD ja ma olin tihti väga kaua koolis et hindeid järgi parandada aga mõni asi jäigi nii nagu jäi, sest ma ei suutnud kõigi ainetega tegeleda ja võtsin ette tähtsamad ained, aga minu suureks ehmatuseks sain JÄRELtehtud tööd samuti kahed, sest tihti ma õppisin hilisöödeni, et suudaksin end kokku võtta tööde esitamiseks, aga sellest ei piisanud.
Ma ei ole julgenud kellelegi oma tunnistust näidata, isegi oma emaleisale.. ISEGI neile.. Ma tulen aktuselt koju ja ma peidan oma tunnistuse ära, nutan end tühjaks ja üritan vaheajal end välja puhata.
Koolis mu klassijuhataja tirib mind tihti vahetunnis sõpradest eemale, et minuga vestelda. Ta on sellist tüüpi naisterahvas, kes ütleb alati midagi iroonitsevat või miskit nähvavat, mitte just mulle, vaid ka teistele erinevas vanuses õpilastele. Tihti seostub see kooliga, et näed, sa ei võta end kokku, miks sa ei õpi! Olen ka tema lausete üle pisaraid valanud, aga olen alati mõelnud, et ta on kõigest klassijuhataja, miks ma pean temapärast pisaraid valama kui mul on muidki probleeme?
Kodus on täpipealt sama asi, mu vanemad (ning vanaisa!) on ühenduses kooli juhtkonnaga, kohe, kui ühe vale liigutuse teen, saavad mu pereliikmed koolist kõne, et näed, tütar sai jälle kahe.
Nüüd tuli 4 veerand, täna oli esimene päev koolis ning juba vaheaja alguses seadsin ma endale plaanid paika, et ma pingutan nii palju kui mu võimuses, sest ma tahan 9 klassi ilusti lõpetada ning hea tuleviku endale rajada.
Üks suurem probleem on sellega veel, et kuna meil on kehaline kasvatud 8-9 tund kaks korda nädalas, siis ma ei ole nendesse tundidesse jõudnud ja ma olen vaenujalal oma kehalise õpetajaga, ma ei suuda seal tunnis käia. Esimene veerand ma käisin, teine veerand käisin poole peal ja siis lõpetasin, ma ei hakanud tundides käima. Kuna ma käin üldse teises linnas koolis, siis ma ei näinud põhjust miks sinna minna, ma olin 7 tunni lõpuks niivõrd väsinud et ma ei suutnud kehalisse minna, nagunii pean ma IGA päev 2 erineva bussiga kooli tulema ning hiljem 2 erineva bussiga koju minema ja sageli ka umbes 3 km koju kõndima, elan väikses kohas.
Pean igapäevaselt kell 7.00 juba bussi peale tormama, sest 7.15 läheb mul esimene buss, koolini on 15 km.

Ühesõnaga, jutu point on see, et kas ma saan 9 klassi lõpetatud KUI mul tuleb ainult kehaline kasvatus veerandid+aastahinne 2? Ja eksamid saan ilusti sooritatud(loodan südamest). Ühe ainega on veel säärane probleem, et 3 veerandid olnud kahed ja nüüd püüdlen, et saaksin selle veerandi positiivse ja aastahinnet kahte ei tule.
Mitme kahega üldse põhikooli võimalik lõpetada on?

Re: Kooliraskud.. 9 klass

Põhikooli lõpetamine

Põhikooli lõputunnistus antakse õppenõukogu otsusega õpilasele, kelle õppeainete aastahinded on vähemalt rahuldavad ning kes on kõik lõpueksamid sooritanud positiivselt.

Õpilase või tema seadusliku esindaja kirjaliku avalduse põhjal võib õppenõukogu otsusega anda põhikooli lõputunnistuse ka õpilasele:
1) kellel on üks „nõrk“ või „puudulik“ lõpueksamihinne või õppeaine viimane aastahinne;
2) kellel on kahes õppeaines kummaski üks „nõrk“ või „puudulik“ lõpueksamihinne või õppeaine viimane aastahinne.

Kui õpilane õpib toimetuleku riikliku õppekava järgi, siis antakse õpilasele õppenõukogu otsusega põhikooli lõputunnistus õppekava läbimisel.

kannata ära see kehaline, tee kas või midagi seal, pole mõtet oma tunnistust nii ära rikkuda. midagi ju ikka seal tehakse, mis vähem vastumeelne on. ise vihkasin ka võrkpalli ja rahvastepalli ja paljusid muid asju seal kehalises ja ka tihti ei käinud, aga hinded sain ilusti kätte kergejõustikualade toel, mis meeldisid. käi ja tee midagigi seal ära.

Külaline kirjutas:Aga see nagu loeb siis ka, kui 4 veerandid kahed kehalises, ja aasta ka 2? Siis saab läbi veel?
Vaadatakse aastahindeid, mitte veerandihindeid. Kui aastahinne on juba 2, siis on ilmselge, et ka vähemalt pooled veerandihinded peavad samad olema, muidu ei saakski ju aastahindeks puudulikku panna. Kahe puuduliku aastahindega saab veel põhikooli lõpetada, kui õppenõukogu sellega nõustub.

Aga mis postituse esimesse ossa puutub, siis kas sa psühholoogi või eripedagoogi poole pöörduda ei tahaks? Mulle tundub, et sa vajaks veidi targema inimese nõuandeid.
Vasta

Mine “Milleks õppida?”