ema plaanid

Mul on vist erinevalt teiste koolilaste emadest väga kahtlane ja haridust mittepooldav ema. Ma olen just aru saanud, et vanemad tahavad lastele võimalikult head haridust. Kuid minu ema soovib, et ma peale põhikooli kutsekooli läheksin, aga mina ei taha, sest ma tahan ülikooli kunagi minna (ka see mõte emale ei meeldi) ja seega oleks vist parem pigem gümnaasiumisse minna peale põhikooli. Tal endal koolis kuigi head hinded polnud ja seega ta ei väärtustagi head haridust vist. Mu vanem vend läks kutsekooli, mis sest, et tal olid üsna head hinded. Ema nüüd väidab, et ma peaksin samamoodi nagu mu vend tegema ja et kutsekas antakse vähem õppida ja et ma peaks päris lollakas olema, kui viitsin gümnaasiumis edasi tuupida jne.

Isa oleks vist ainuke võimalus kuidagi enda plaane täida viia, kuigi ma pole temaga arutanud seda teemat. Küllap oleks temagi ema poolel...

Re: ema plaanid

eelmisele vastajale - nojah, aga kui ta ise nii EI TAHA? saab minna ülikooli, aga ikkagi on ju palju vahelt omandamata ja mõistlik on ikkagi gümnas käia, kui on kõrgkooli soovid.

eks sa lihtsalt jätka emale oma plaanidest rääkimist ja räägi konkreetselt, mida ootad oma tulevikult ja mis plaanid on. küll ta aja jooksul mõistab. kui tal endal kõrgharidust pole, ehk on ta lihtsalt natuke kade, et sina veidi võimekam oled :). aga ema tahtmise järgi ära küll otsust tee, vaid ikka nii, kuidas ise tunned, et sinu jaoks parem on. edu sulle!

Kui on mingi eriala, mis pakub sulle kutsekas huvi ja oleksid nõus iseseisvat tööd rohkem tegema, miks mitte.

Kui aga sa tahad kindlalt gümnaasiumi minna ja ükski eriala kutsekas, siis sea siht gümnaasiumi. Vanemad ei saa keelata sul gümnaasiumi minna minu teada. Küll aga võib juhtuda selline asi, et kui ema tõesti on nii gümnaasiumivastane, võib ta su protestiks kodunt välja visata, taskuraha vähendada jne.

gümnaasiumisse astumiseks oli minu arust vanema avaldust ka vaja. seda vist siis alles sügise poole enne kooli vms, nii et selleks ajaks, st pärast katseid jne, peaks ema nagunii olema leppinud sellega, et gümnaasiumisse minna tahad. ise kirjutasin ka selle avalduse ja panin ema allkirja ise, sest vanemaid polnud lihtsalt kodus ja no see oli selline hädajuht.

oleneb ka sellest kellena sa tahaksid tulevikus töötada. nt kui sa lähed rakenduskõrgkooli siis seal ei ole seda teoreetilist osa nii palju ja kutsekoolist tulijad saavad hakkama küll, kui vähegi viitsimist on. samas kui on huvi tallinna tehnika ülikooli või tartu ülikooli vastu, siis läheb sul kutseharidusega seal raskeks. aga kui pead on ja tahet õppida saab hakkama.

termomeeter kirjutas:gümnaasiumisse astumiseks oli minu arust vanema avaldust ka vaja. seda vist siis alles sügise poole enne kooli vms, nii et selleks ajaks, st pärast katseid jne, peaks ema nagunii olema leppinud sellega, et gümnaasiumisse minna tahad. ise kirjutasin ka selle avalduse ja panin ema allkirja ise, sest vanemaid polnud lihtsalt kodus ja no see oli selline hädajuht.
Oleneb ilmselt koolist, mul näiteks ei olnud küll vanema allkirja ega midagi tarvis.
Mustjas revolver sülgab veriseid kuule, mis õhus tarduvad ja hukutavad helevalgeid rahulinde. Ankruketil ei ole lõppu, millega laul algaks.

Huvi pärast küsin, mitmes klass käsil?
Terve 9kl oli mul kindel siht silme ees - minna kutsekooli - mõeldud, tehtud, kahe kuuga viskas kutsekas nii kopa ette et otsustasin gümna kasuks. Mõeldud, tehtud ja läksin vanasse gümnaasiumisse. Seal olles sain aru, kui loll ma olin, et ma kutsekoolist ära tulin, sest võrreldes gümnaasiumiga on kutsekool nagu lumme kusta - põhiliselt kordamine 9kl teemat, mida üldiselt gümnaasiumis väga polnud.
Seega sai gümnaasiumist kopp uuesti ette, otsustasin täiskasvanute keskkooli kasuks - mõeldud, tehtud, mõte oli, et see peaks ideepoolest midagi kutseka-gümna sarnast olema. Ei eksinud, on tõesti midagi sarnast, kuid siiski mitte see, mis mulle meeldiks, kus oleks inspiratsiooni edasi pürgida tuleviku poole.
Kokkuvõte: Võid vabalt kutsekat proovida, alati saab gümnaasiumisse tagasi minna, sa ei kaota mitte midagi (va raha, mida ühikas elades kulub, kui ühika pole asja, siis ei kulu ka) ja kui tõesti ei meeldi kutsekas, siis ALATI saab ümber gümna minna, usinal õppijal pole sept-jaanuar mitte muhvigi järgi teha, mõningaid aineid saab üle ka kanda/arvestada kursuse väljapanekuks, seega nagu väga ei kaotaks(lüngad tulevad loomulikult sisse, kodus peab õppima sellevõrra rohkem) aga tegelikult võidad paljugi, sest see kogemus mis ma kutsekoolist sain, no ütleme nii, et see oli üsna hea.

Seega otsusta ise kumba soovid proovida, mina ilmselt kavatsen siiski järgmine aasta uuesti kutsekat teise eriala peale minna, gümna hinded üle kanda ja esimese aasta nö "sisse elada".
Vasta

Mine “Milleks õppida?”