kool ja õppimine mis mõttega?

Ilmselt keerleb küsimus kool ja oppimine milleks seda vaja? tuhandeid kordi peas.
Me ei opi kellelegi teisele kui iseendale, me ei opi emale, isale, vennale, oele, opetajale, vaid me opime vaid ISEENDALE!!!!!!!
Milleks oppida?
Me opime selleks et endale rajada tulevikku.
Koik kes käivad koolis neil väga veab, mina olen koolis saanud käia vaid 4aastat, jah mul on nelja klassi haridus, kuid ma ei ütleks et ma just väga loll olen, sest ega ma kooli omal vabal tahtel pooleli ei jätnud.
Kui oleks voimalik ma läheks igal juhul kooli tagasi.
Tegelikult see kool ei ole nii jube, seal jah on konrtolltööd jne...
Kuid neid on vaja vaid meil, tegelikult ju kontrolltöö näitab kui palju me vastava aine vastavast osast teame, töö hinne näitab kas sa oskad seda osa mida opiti voi ei oska.
Enamik lapsi motleb et kool on nome ja sakib.
Kui nüüd motlema hakata, siis kui ei oleks kooli, kas olete kindel et te teate neid inimesi kellega te praegu väga tihedalt suhtlete??
Oleks teil niipalju sopru ja tuttavaid kui teil hetkel on??
Soovitan selleüle sügavalt moelda.
Tean et olen eikeegi seda ütlema, kuid uskuge nii see on. :roll:
Tahaksin et te mind aitaksite...aga tahan ka teid vastu aidata!

Kirjutaks siis omalt poolt siia õppimise teemal kirjandi mille pidime kirjutama koolis, kirjanduse tunnis, ühe antud teema järgi. sain hindeks 3/5, ehk idee eest 5 ja kirjavigade eest 3. :P

Tarkus tarviline vara.

Väga oluline on lastel ja noorukitel käia koolis. Ka algklassiõpilased peavad olema tublid, sest kõike seda, mida me õpime läheb vaja tulevikus. Kirjutamine, lugemine, arvutamine, võõrkeeled - need kõik on asjad, mida meil läheb eluks vaja. Ajapikku me õpime aina juurde. Põhikoolis tulevad uued võõrkeeled, matemaatika läheb keerulisemaks ja ka kõik muu muutub tegelikult natukeraskemaks kui enne, kuigi me ei pruugi seda märgata, kui asi on meile väga selge. Lisanduvad veel bioloogia, geograafia, füüsika, keemia. Algklassides tegelikult väikesed koolilapsed ei mõista veel, miks nad üldse õpivad. Palju parem oleks ju mängida ja joosta päevad läbi. Nad vist siis veel ei tea, et hea lõputunnistus määrab osaliselt ka töökoha. Seega pingutamine juba algklassides ja põhikoolis, samuti gümnaasiumis tuleb ainult kasuks.
Kõige parem iseloomuomadus oleks vist tahe õppida õppima. Kui on oskus imestada maailma asjade üle, tuleb tahe ka õppida. Tekivad küsimused miks, kuidas, kas tõesti? Kõik see, mida me õpime ja koolis läbi elame, selle kõik on ak läbi teinud meie vanemad, nende vanemad ja veel teisedki. Ehk jah, siis oli olukord vist natuke teisiti, aga põhimõte jääb samaks: nad pingutasid tuleviku nimel. Samtui peaks tulevikus olema eeskujuks oma lastele ja vajadusel neid aitama, sest nende jaoks on ju kõik uus. See ongi tegelikult nooremate laste hea omadus, mida ma ja enne mainisin: oskus imestada. Kui see oskus jääks kõrvale, siis lapse elu muutuks tavaliseks ja laps võtaks ise kõike enesestmõistetavalt. Kool, kaaslased, perekond - kõik alati olemas. Aga kui selliselt lapselt küsida, miks? Ta ei teaks vastust. Mitte midagi pole niisama. Ka õppimisel on ju oma põhjus. Ei, õpetajad ei piina meid meelega. Nad on ju ikkagi inimesed nagu meiegi. Nad tahavad meile head, et meil läheks tulevikus hästi.
Seega, austagem kooli ja õppimist. :!:

ei noh õppimist väga austan. ainuke probleem selles, et vat hästi ei huvita see ,mida koolis õpetatakse v pigem kuidas õpetatakse. tgelt ei jah kindlasti läheb neid teadmisi ka vaja, mida koolis õpetatakse ja nad miskit moodi on kaslikud. aga kui need koolis õpetatavad asjad lihtsalt ei huvita sind, siis mida teha`? jah eks ikka nu võimalus mujal ka õppida, ses osas et käia kursustel, mis teemad huvitavad jne. lugeda internetist raamatutest nende teemade kohta, mis huvitavad. aga siiski maisaa neile st siis väljaspool kooli õpitavale nii suurt tähelepanu pöörata. samas jah ise olen siukse tee valinud, et gümnaasiumis käin, seega pean leppima. väga püüan, kuid kahjuks õppeedukus käib seepärast alla, et koolis pakutav ei huvita :/
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Jah tõesti osalt muudavad õpetajad õppimise väga igavaks, kuid siiski see igavus tuleb üle elada, tee tund endajaoks huvitavaks!
Kuule tähelepanelikult õpetejat, olgu jutt nii igav kui tahes kuid kui sa väga hoolega kuulad, siis lõpuks saad aru et sellest on abi ka igasugustes töödes jne...

Just....
õppida tuleb selleks et elus olla keegi...
et sa saaksid endale osta süüa, pere luua, et sul oleks raha seda kõikke teha, ning loomulikult meelepärane töökoht :P

Õppida tuleb selleks, et tähtsad inimesed saaksid sulle selgeks teha mis on hea, mis halb. Tähtsad inimesed tahavad, et sa käiksid tööl ja ei mõtleks asjade peale mis nende arvates sinu tähelepanu ei vääri. Kool teeb sinu eest tähtsaimad otsused sinu elus. Kool ei ole vajalik elamiseks. Kool on selleks, et "nemad" saaksid omada kontrolli. Noor inimene, ei saa veel aru elust (täiesti loogiline), "nemad" on lahked ja jagavad oma teadmisi. Noor inimene võtab kõik tõepähe ning see jääb talle terveks eluks külge.

Vanapõlves hakkab inimene mõistma, et elu on raisku läinud, sest ta on oma elus teinud täpselt seda mida temalt tahetakse, kuid mitte seda mida inimene ise oleks teinud.

Ei, koolis õpetatut küll õppida ei ole vaja, va. vb lugemine, kirjutamine ja arvutamine ning mingid algteemad. Algklassidest piisab. 98% kõigest on ebavajalik niikuinii. Õpite te sellepärast, et muidu ju ei saa. kunagi on vaja raha teenida ja pere toita ja töökoht on vaja leida ja pere ära toita. Ja kogu aega tahetakse ju midagi osta, selleks on vaja raha, ja raha saamiseks ona vaja õppida. Hämmastav, et seda bullshiti usutakse kaa. Aga, ei, kergem on õppida kui süsteemile vastu astuda.. Keep going. Kunagi istute ma väikekodanlikus eluviisis vanana laua taga ja usut, et te saatsite oma eluga midagi korda. Andsite oma panuse järgnevale põlvonnale vms. Aah. K***t sellega. :twisted:
No ,we are above God.

She can obviously defend herself. It's not like n00b is an insult. I mean, she IS a new person.

tead et siis kui ma õppisin õpetajatele ja vanematele olid mul palju paremad hinded kui nüüd kui ma õpin iseendale...

mõnes aines pole lihtsalt võimalik õppida: mõni õpetaja sõimab ja karjub, mõni on täis kui tundi annab, mõnel on julmalt pohhui mida õpilased tunni ajal teevad ja tegelb ainult nendega kes hetkel õppida tahavad kuid on ka selliseid kes õpetavad ja teevad ka tundi lahedamax ning pole ainult õpikus kinni ja minu meelest just selles viimases variandis ongi enamjaolt õpilastel paremad hinded

ise käin 8 kuid tean seda et meie kooli 9 klassi nelja viielised õpilased lasevad endale lihtsalt veerandi hinnetex kahtesid kirjutada ega ei proovi yldse õppida- nemad ei saa ju kuskile gümnaasiumisse- nad väidavad seda et lähevad peale põhikooli kutsekasse õpivad mingi töö selgex ja hakkavad tööle kuid mis hariduse sa seal kutsekas ikka saad. keevitajax?? koristajax?? i dont think so kui suudad siis võiks ju ikka kõrgemale...
mina igatahes olen otsustanud gümnaasiumisse saada kuid tõesti mitte sinna kooli kus ma praegult käin hui õpetajad on juba ammu kopa ette ajanud ja mõelda sellele et 5 aastat veel nende õudustega eino no way ok nagu selle järgmise veel nagu aq rohkem küll mitte sis tuleks uus koht otsida :P ja noh peale gümnaasiumit peax ülikooli ka minema... et peale ülikooli hea töö saada. muidugi ma pole mingi ennustaja ega oska asju ette näha kuid usun siiski sellesse et tänu koolile ja õppimisele tuleb hea tulevik aq noh kes on sitema eluga rahul sis nemad tõesti pangu pausi ja kolmekümneselt mingu õhtukasse sest on vanad ja koledad ja keegi neid enam panna ei taha ja siis vinguge et olite noorena lollid ja ei õppinud...
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

Re: kool ja õppimine mis mõttega?

Noo, õppida siiski tuleb, isegi kui ei taha,
Kui on suva tulevikust (Tahad olla parm kes käib prügikastist leitud kotiga millel on suured augud sees, otsib pudeleid et osta omale pakk suitsu ja säästu kange, magab bussijaamas või kuskil säästumarketi taga)
Kes soovib omale sellist elu?
Noh, tegelikult on iga ühe enda otsustada mis temast saab, kas hakkab ennast haletsevaks parmuks või tahab hakata head tööd tegema, et elada head elu, ja hiljem mõelda, et kui hea on see, et ma alla ei andnud ja edasi õppisin...
Igatahes, mina alla ei anna, soovitan teistele kah kes õppida ei viitsi, ärge andke alla, püüdke vähemalt...

Marko.
Kes ütles, et elu on raske ? Elu ei ole raske, kuid kes ütles et elu on kerge? Elu pole ka kerge, elu on just selline milliseks sina selle elad ...

Re: kool ja õppimine mis mõttega?

Tüüpilised pubekad. Ma vaataks küll imelikult, kui mu vestluskaaslane näiteks Euroopa ajaloost midagi ei tea, põhilisemaid bioloogia-keemia-füüsikateadmisi igapäevaelus kasutada ei oska, jne. Õppimine ei ole ainult faktide tuupimine, õppimine aitab loogiliselt mõelda, seoseid leida, mõista miks meie tänapäevane olukord on selline nagu ta on (sest ajalugu mängib siin suurt rolli), mõista teisi rahvusi/vaatenurki/jne, areneda kodanikuna jne jne jne. Rääkimata sellest, et seda paberit lihtsalt on vaja ja kõik. R2stas on tüüpiline puberteet, kes elust midagi ei jaga. Tänapäeva läänemaailmas ei saa keegi paljalt lugemis- ja arvutamisoskusega hakkama. Selline haridustase on omane maailma kõige mahajäänumatele ja vaesematele riikidele. Kas keegi siit tahaks kuskil Aafrika aidsivööndis näiteks elada või? Sest kui mõttemaailm ka täiskasvanuea saabumisega ei muutu, siis ega teil paremat elu loota ei ole. Aga sa, r2stas, lase käia. Astu süsteemile vastu ja vaatame siis, et mis sust su 4-klassilise algharidusega saab. Mis sa arvad, kus sa omadega sellisel juhul nii 20 aasta pärast oled?
Vasta

Mine “Milleks õppida?”