Õppimine

Lugesin päris mitu teemat läbi "Milleks õppida" aga ei saanud ikkagi vastust kätte..

Ise käin 11.klassis ning õppimise isu on nagu täiesti ära läinud, vahest tulevad pähe mõtted, et läheks koolist minema, kuhugi mujale või tööle.. mis ei ole üldse hea..

Mul puudub tahtmine teha koduseid töid, tunnis enamasti kuulan mida õpetaja räägib, aga selle all on koguaeg mõtted mujal..
laiskus laiskus mida sa teed, äkki keegi aitaks mul saada tagasi motivatsiooni, et õppida ning vähemalt saada positiivseid hindeid koolis.. :)

Teoreetiliselt ma nii loll pole, aga asi on laiskuses..

Ette tänades.

Re: Õppimine

Tere Niinre!

Inimest ei saagi õppima sundida kui ta seda ise ei taha. Selleks, et seda teha on vaja leida motivatsiooni elus edasi minekuks või millekski muuks. Küsikski siinjuures paar küsimust:

Mida sa tahaks tulevases elus teha, kelleks saada, mida õppida?
Kunasest su laiskus algas sinu arvates?
Millised tegurid sind laiskusele viivad seoses õppimisega?
Kas sul on keskendumisega probleeme?

Ootan su vastuseid!

raiko kirjutas:Tere Niinre!

Inimest ei saagi õppima sundida kui ta seda ise ei taha. Selleks, et seda teha on vaja leida motivatsiooni elus edasi minekuks või millekski muuks. Küsikski siinjuures paar küsimust:

Ootan su vastuseid!
Kas ma tohin ka nendele vastata... ei taha teemaalgatajat kuidagi segada ? Ise vajaks ka natuke abi täpselt samal probleemil mis autorgi.

raiko kirjutas:Tere Niinre!

Ootan su vastuseid!
1. Tulevases elus tahaks oma äri teha, hetkel paar varianti on läbi mõeldud. Kelleks saada, vot sellele küsimusele ma lihtsalt ei oska vastata. Õppida pole veel midagi kavatsenud, kuna lihtsalt ei tea kelleks hakkata vms...

2. No see laiskus on alates 9. klassist kuskil..

3. No näiteks sport.. tuled kuskilt õuest või trennist ja lihtsalt lähed netti ja hea olla, õppida üldse ei viitsi, kuigi tead, et on vaja, aga ikkagi.. :(

4. Keskendumisega, kuidas millalgil, vahest kui võtad kodus õpiku kätte, saad kohe teemast aru ning kõik on selge, aga vahest on nii, et mitte midagi ei jää meelde, ega pihta ei saa...
vertigo kirjutas: Kas ma tohin ka nendele vastata... ei taha teemaalgatajat kuidagi segada ? Ise vajaks ka natuke abi täpselt samal probleemil mis autorgi.
Lase käia :)

Mul pole absoluutselt aimugi. Kui aus olla, ei oska ma mitte midagi. Või vähemalt mitte piisaval tasemel, et öelda "vot see ma oskaksin olla". Ja kindlat tahet ka pole.

7 või 8 klassi paiku. Kunagi oli niimoodi (algklasside poole + 5. klass ehk), et ma õppisin hoolikalt, püüdsin. Kui midagi pähe ei jäänud, läksin närvi jne. Muretsesin tohutult hinnete pärast. Sain ainult viisi ja nelju.

Nüüd on hästi kiiresti asi muutunud pea peale.. Olen aina hiljem hakanud kooli minema, et võimalikult kaua magada. Nüüd uue aasta alguses hilinen iga kord esimesse tundi natuke. Koduseid töid ma ei tee absoluutselt - 9. klassi eksamiteks ei õppinud ma midagi. 10. klassi lõpus oli suur probleem hinnetega, õpetajad vahest rääkisid, et mind võidakse välja visata (lõpetasin 2 kahega lõpuks, oli 3 kahte vaja, et välja visataks). Seegi õppeaasta on üks õpetaja juba öelnud, et mul oleks õhtukoolis parem ehk.

Ma ei hooli kooliga seoses millestki. Kui ma saan ühe või kahe, ma naeran ja ei tunne mingit kurbust. Parandama hakkan ma asju heal juhul alles Mai lõpus, kui saab. Kui tekib tahtmine, lasen lihtsalt poppi. Eelmine aasta tihti lihtsalt otsustasin, et magan edasi või lähen linna peale kooli asemel.

... näiteks alles praegu, selle posti kirjutamise käigus tuli ema ja küsis, et kas mul kodused tööd tehtud. Loomulikult ma ei valeta, vastasin "Ei"... küsis, kas ma olen oma hindeid juba parandanud, vastasin "Ei"... siis ta ütles, et ei tea mis minuga toimub, et ma olen võimeline palju paremini õppima.

Üldiselt ütlevad kõik, et mul on/oli suur potentsiaal, ja et laiskus on minu suurim vaenlane. Aga mulle meeldib olla looder ja mitte hoolida - nii kerge ju, midagi ei pea tegema. Lihtsalt oled, ei muretse asjade pärast.

Ma pakun, et arvutisõltuvus, pidev väsimus (pool päevast magan lihtsalt maha) ja sõbrad. Ning loomulikult see, et mitte õppida on hulga lihtsam kui õppida. Kui te olete ehk mu teisi poste lugenud, teate, et olen enesetappu üritanud ja mõtted on mitu aastat peas olnud. See tähendab, et ma ei näe mõtet ka õppida... Ma olen veendunud, ma olen endale lubanud, et kauem ma enam ei ela. Seega pole mõtet mul ju ka õppida ?

Jah, kõvasti.

----------------------------

Palun aidake :cry: Tavalised "õpetused", et tee endale mingi asi huvitavaks jne, ei tööta minu puhul absoluutselt. Ma tahaks psühholoogi juures käia, aga ma ei julge ja ei näe sellel mõtet. Nad saavad ju minuga rääkimise eest palka, sellist inimest ei saa ju usaldada ja sellise inimesega pole mõtet rääkida, kes ei hooli. Pealegi minu linnas pole vist üldsegi eesti keelt kõnelevaid psühholooge.

Vastus on täiesti loogiline aga mitte nii meeleldi vastu võetav : Õppimine on vajalik, et sind ja su mõtlemist arendada.
Minu arust ma olen juba küllaltki arenenud, mõistuse poolest vähemalt :lol:
Suvel ma muidugi mõtlesin juba suure hooga, et hakkan see aasta paremini õppima... yeah sure :roll:
Rumalad ei andesta ega unusta, naiivsed andestavad ja unustavad, targad andestavad, aga ei unusta. T.Szasz
Ära lükka homsele neid tegevusi, mida saaks lükata ülehomsele. Mark Twain
Vasta

Mine “Milleks õppida?”