13 aastane ei taha kooli minna?

Ma ei ole selle lapse ema ega ka lähedane. Samas olen suvaline tema ema tuttav kes käib läbi. Mis moodi tahaks 13 aastane kuulda et talle midagi öeldakse. Ma ei saa ju talle moraali lugema hakata. Ta ema on väga tubli aga hetkel on ema haige ja lapsed lasevad liugu. Saaks siis ütleks midagi.
Samas ma ütlen nii et ma ei meeldi kellelegi enam pärast.

Ühesõnaga, mis moodi üks teismeline tahaks et talle midagi öeldakse, et ta teeb valesid otsuseid.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Re: 13 aastane ei taha kooli minna?

Hmm... Tõsi. Põhimõtteliselt võõra? inimese poolt moraali lugemine lastele jookseb justkui mööda külgi maha - Umbes, et mida sina asjast tead.
Aga kas emaga ei anna kuidagi kontakti leida. Või no kui ema haige on ja ütleme haiglas, ja lapsed lasevad liugu, siis kellegagi, kes nende eest hooldab. Aga kas ema on ignorantne, ei näe probleemi, või saab aru, et tegu on probleemiga. Ehk on probleemi uba hoopis sealpool- Paljud laste tähelepanuvajadusega seotud probleemid algavad sealtpoolt.
Ja pigem tegeleda põhjustega, miks laps ei taha kooli minna - Kas õpetaja ei meeldi, koolikaaslased narrivad, lapsed tunnevad end kehvasti seetõttu, et nad "madalama klassi perekonnast" on vms. Ja no kindlasti murdeiga (suurenenud tähelepanuvajadus, eriti kui peres on veel teisigi lapsi, arusaamine, mis minuga toimub) mängib ka rolli.

Siin natuke vähe infot selleks, et mingeid konkreetseid lahendusi välja pakkuda.

Isiklikult arvan, et kui sa oled selline inimene kellega noorel on end kerge suhestuda, siis lase käia, aga püüa teha seda kuidagi sedasi, et see ei tunduks liigse moraalilugemisena. Ja püüa seda teha noorega nagu omaette suheldes, et ei oleks seda 2vs1 tunnet. Seda rohkem üksikuna noor end tunneb, sest õpetaja ju vingub, et kodutöö on tegemata, ema vingub, et miks tuba segamini on, ja isa vingub et mis mees sa õieti oled, ei jõua 2 sammugi liigutada ja aidata autorehve vahetada. Saad aru ju küll, ma arvan, oled ju isegi 13 olnud.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

kakkybabenasa kirjutas:
21 Nov 2018, 12:14
Alguses kui ma kohtusin nende perega siis tundus, et poiss otsib kontakti vms. Aga see kadus ära mingi hetk ja netis ta minuga suhtlema nõus ei ole.
13 aastane poiss otsib sinuga kontakti? Palun, ära topi oma ülisuur nina sinna perre, pole sinu bizznes. Lase elada ja ela ise.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

Vulkaanipurse kirjutas:
21 Nov 2018, 18:39
kakkybabenasa kirjutas:
21 Nov 2018, 12:14
Alguses kui ma kohtusin nende perega siis tundus, et poiss otsib kontakti vms. Aga see kadus ära mingi hetk ja netis ta minuga suhtlema nõus ei ole.
13 aastane poiss otsib sinuga kontakti? Palun, ära topi oma ülisuur nina sinna perre, pole sinu bizznes. Lase elada ja ela ise.
Jah. Ma tervitasin oma last (tsau väikemees). Tema tervitas mind.
Poeg ei taha üksi nende juurde minna siis tema, et tule, tule.
Ja mõned asjad veel mida ma ei hakka isegi mainima. Mida poleks kohane mulle teha kui täiskasvanule.
If it doesn't feel right, it probably isn't.
Vasta

Mine “Milleks õppida?”