Re: Alkoholivaba Siider

Terkeke kirjutas:Tere, kas alaealine võib osta alkoholivaba siidrit? Sellesmõttes, et mina olen ostnud Konsumist,rimist jne... Aga mõnes kohas ei lasta nt nagu Maximas jne. 1,2% alkoholi on seal. Kas võib siis alaealine osta?
Ofc, et ei või. Väikese lapse jaoks on isegi 1,2% väga niidetav tulemus. Kasva natukene veel.

Külaline kirjutas:
Terkeke kirjutas:Tere, kas alaealine võib osta alkoholivaba siidrit? Sellesmõttes, et mina olen ostnud Konsumist,rimist jne... Aga mõnes kohas ei lasta nt nagu Maximas jne. 1,2% alkoholi on seal. Kas võib siis alaealine osta?
Ofc, et ei või. Väikese lapse jaoks on isegi 1,2% väga niidetav tulemus. Kasva natukene veel.
Tegelikult peaks 1,2% maksimum protsent olema, mida alaealised saavad osta.

Maarja Punak kirjutas:Seaduse järgi võid osta küll, kuna seaduse mõttes on tegemist alkoholivaba joogiga. Aga nagu juba soovitati, kindlasti ei tasuks ka selle tarbimisega liiale minna =)
Ei kindlasti mitte üleliia. Nagu näiteks 1-2 purki. Poe juhataja veel eelminekord rääkis, et kui keegi tuleb kastiga ostma siis jah ei müü :D
Aga mõned poed jällegi ei luba üldse osta.

Külaline kirjutas:
Maarja Punak kirjutas:Seaduse järgi võid osta küll, kuna seaduse mõttes on tegemist alkoholivaba joogiga. Aga nagu juba soovitati, kindlasti ei tasuks ka selle tarbimisega liiale minna =)
Ei kindlasti mitte üleliia. Nagu näiteks 1-2 purki. Poe juhataja veel eelminekord rääkis, et kui keegi tuleb kastiga ostma siis jah ei müü :D
Aga mõned poed jällegi ei luba üldse osta.
Jah, siis pärast tule räägi meile mis linnapeal ära korraldasid. Mitu akent sisse lõid ja muud detailid ka olulised. + see 1-2 purki pane ka uuesti kirja pärast.

Ilmar kirjutas:Kunagi just räägiti, et alkovaba siideri/õlu müümisel võib müüja otsustada kas müüb või mitte.
nty, klient on kuningas. Enamjaolt müüvad nad alaealistele alkoholi ja tubakatooteid ka, sest kassat vaja täita. Samas on ka müüjaid kes selle vastu on ja pikalt saadavad.

Üldjuhul keeldutakse müümast, sest arvatakse, et ei või müüa. Olen kuulnud ka paarist maapiirkonna poest, kus ei müüda ja sel juhul pood põhjendab isikule, miks ta ei müü ja see õigus on poel ka olemas. Iga pood saab ise oma reegleid sätestada. Näiteks võivad nad otsustada, et poes võivad käia vähemalt 18a inimesed ja nooremaid ei lasta sissegi. Seda ei rakendata, kuna see oleks ärile kahjulik, kuid muidu on see võimalus põhimõtteliselt olemas.

Külaline kirjutas:

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Aga ss ma ei või ju kalia ka osta sest mones kalias on ka 1,2% alkoholi

Ma kahtlustan, et pigem mitte. Poed võivad olla selle ära keelanud.

Ma olen üritanud pärast 22 (ehk siis kui kellaajaline müügipiirang on) osta mittealkohoolseid jooke, mis nimepoolest seda on. Kassaaparaat on selle ära keelanud ning müüja reaalselt ei saa müüa.
Seega mingid müügipiirangud tundub, et on peale pandud. Tallinnas ühes poes müüja rääkis, et nemad ei müü ka ingverõlu alaealistele.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Veebikonstaabel”