Liitu organisatsiooniga- Stand For The Silent Estonia!

Kas sinus on peidus väike maailmaparandaja ja oled vanuses 15-25? Kas sa oled unistanud võimalusest muuta meie väikest riiki ja miks ka mitte, maailma natukene paremaks paigaks? Kas sa oled vägivalla vastu ja arvad, et iga õpilane peaks koolis tundma end turvaliselt, mitte kaasõpilasi kartma? Oled sa motiveeritud ja tahad teha vabatahtlikku tööd rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud organisatsioonis- Stand For The Silent, nooruslikus ja sõbralikus tiimis?

Kui sa vastasid nendele küsimustele jaatavalt, mine alltoodud kandideerimislehele ja täida ankeet.

Stand For The Silent on Ühendriikidest pärit koolivägivallavastase võitlusega tegelev organisatsioon, mis loodi 2010 aastal Oklahoma Ülikooli õpilaste poolt. Kolme tegutsemisaasta jooksul on loodud allüksusi nii erinevatesse osariikidesse, kui ka riikidesse nagu Austraalia ja Korea. Sealjuures on alustanud vägivalla vastu seismist 635 000 last ja noort.

Kes me oleme? Mina olen Janno Soosaar, 20 aastane noormees, Stand For The Silent allüksuse looja ja juhataja Eestis. 2012 aastal lõpetasin Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi ja võtsin sealt kaasa Aasta Tegija tiitli. Samal aastal lõpetasin ka 90 leheküljelise uurimustööga, kus käsitlesin noorte vägivalda elus ja kirjanduses. Peale seda töötasin 8 kuud Rumeenia noorteorganisatsioonis vabatahtlikuna, kus peamiselt tegelesin sotsiaalsfääriga. Minu jaoks loogilise jätkuna tegelen nüüd antud Stand For The Silent Estonia loomisega.

Meie asepresidendiks on 18 aastane Liis Vahur, kes parasjagu õpib Tallinna Reaalkoolis. Ta on tõeline looduse armastaja, kes kooli kõrvalt leiab aega ka vabatahtlikuna töötamiseks. Alates suvest aitab ta mind Eestis uudse liikumise juhatamisega.

Tiim hakkab aga koosnema kuuest põhiliikmest ning lihtliikmetest. Seega, kui sa tahad alustada vabatahtlikku tööd projekti- ja programmijuhina, fundraiserina, pressiesindajana, sekretärina või soovid lihtsalt aidata seminaride ja töötubade läbiviimisega uues, kuid ilusas organisatsioonis, täida ankeet ja me võtame Sinuga ühendust.

Kandideerida saad kuni 2. Juunini, ühendust võtame sinuga mitte hiljem, kui 7. Juunil. Administratiivse tööga alustame juba suvel, seminaride ning töötubade korraldamisega sügise alguses.

Aitäh ja peatse kohtumiseni!

Stand For The Silent koduleht: http://www.standforthesilent.org/
Kandideerimisvorm: https://docs.google.com/forms/d/1Lvr0g8 ... true&pli=1

PS: Oleme teile kõigile hästi tänulikud, kui te ka seda üleskutset jagate! :)

Re: Liitu organisatsiooniga- Stand For The Silent Estonia!

Aitäh kõikidele, kes on juba ankeedi täitnud. Võtame teiega kindlasti ühendust. :)

Vertigo, ma ei saa Sulle rääkida väga konkreetsetest sammudest enne, kui põhitiimgi koos on. Mida ma saan öelda on see, et just nimelt läbi teadlikkuse tõstmise, sest me ei saa minna koolidesse kiusajaid välja viskama- see ei ole see, mida meie teha saame. Kuid ma julgen arvata ja julgen öelda, et kohe kindlasti ei ole Stand For The Silent'i tüüpiline seminar või loeng samasugune, kui seda on õpetaja või psühholoogi poolt läbi viidav loeng. Ühelt poolt on põhjuseks juba see, et idee seisneb noortelt noortele põhimõttel, mis on tihtipeale mõjuvam, teisalt aga kindlasti ka see, millele meie keskendume. Meie keskendume konkreetsetele ohvritele ja nende lugude jutustamisele. Lisaks sellele muidugi ka laiem teema, kuid me räägime peamiselt konkreetsetest juhtumitest, mitte kogu teemast üldiselt.
Selle kõrval tegeleme me ka loomingulise poolega, kus me proovime oma ideed levitada loominguliste töötubade vahendusel.

Vertigo ja kõik praegused ning uued kandidaadid- mina ei saa siin ja praegu öelda, et meie tegevus päästab lapsi ja noori. Ma ei saa praegu lubada, et meie tegevus hakkab meie kuulajaid mõjutama. Mida ma saan praegu öelda on see, et püüame erineda ja sellega mõjutada ning mida ma saan praegu öelda on see, et kui me lihtsalt oma peas mõtleme, et midagi võiks teha või veel enam, kui me ka mõtleme, et koolivägivald on alati olnud ja ka jääb alati, siis ei muutugi mitte midagi. Selleks, et olukord saaks muutuda on vaja astuda selle vastu samme. Eestis ei ole antud teemakäsitlus väga levinud, meil alles tekib sellevastane suurem võitlus. Kuid ilma võitlemata ja lihtsalt iseend ja teisi ning teie soove maha surudes ei muutu mitte midagi.

Loodan, et see vastus on ammendav ja andis piisavalt infot või vähemalt tegi selgeks, miks ma piisavalt infot hetkel anda ei saa. Kuid ma luban, et kirjutan siia samasse teemasse veelkord ka suvel ja annan teada meie tegevusplaanist, koostööpartneritest ja ka väikese kirjelduse meie uue tiimi kohta.

Ilusat päeva!

Re: Liitu organisatsiooniga- Stand For The Silent Estonia!

Tere taas,

Me täname, Nsm, sain Sinu ankeedi kätte :)

Tartukas, Sul on õigus, sellised muutused ei tule üleöö, vaid võtavad väga palju aega ja selle nimel töötamist. Kuid on näha, et selle vastane võitlus on muutunud suuremaks. Kui jätta kõrvale Koolirahu programm, siis näiteks selle aasta alguses loodi ka SA Kiusamise Vastu, kes hakkab uuest kooliaastast selle probleemiga tegelema. Lisaks siis Stand For The Silent, mille puhul ma teen kõik, et ka meie saaksime alustada juba uuest kooliaastast. Aega võtab aga vähemalt asi edeneb.

Reedetu, me võtame ühendust kõigiga, kes meiele oma ankeedi saadavad ning räägime kõigiga ka pikemalt läbi. Kui sa tead, et sa alates veebruarist enam meiega tegutseda ei saa, siis usun, et võid ankeedi siiski täita ja võtta osa ajutise lihtliikmena, kellega me käime seminare ja koolitusi läbi viimas. Lisaks muidugi, kõikidele praegustele kandidaatidele, uutele kandidaatidele ja tulevastele liikmetele- mida juba praegu teha saab, on meie plaani promomine ja üleskutse jagamine tuttavate/sõprade seas või miks ka mitte sotsiaalmeedias :)
Vasta

Mine “Organisatsioonid”