Tablettidest sõltuvuses...

Tere!
Palun aidake! Ma vist olen ravimitest sõltuvuses! See on juba nii hull.. Käin ka psühhiaatri juures.. Tema kirjutabki rohtu välja, aga ega tema tea kuidas ma seda ära kasutan. See kõik on juba igasuguse kontrolli kaotanud... Selleasemel, et arsti kirjutistest kinni pidada ja õhtul ainult üks tablett sisse võtta, neelan mina 8 tükki!!! Siis saab purk juba nädalaga tühjaks( kui sedagi) ja nii ma piinlen, oodates meeleheitlikult järgmist visiiti, et uus retsept saada ja apteeki kihutada! Ma ei jõua enam... Vahepeal võitlen ausalt sellega, et võtta kõik sisse ja surra!!! Aasta tagasi ma üritasin ja võtsin 25tbl. asperiini, aga sellest annusest, nagu näha ei piisanud... Aidake! Kohutav on nii arstile ka valetada! Ma olen nii õnnetu! Ja kas see ikka on sõltuvus? Äki niisama ( loll lootus ma tean). Ootan teie poolset arvamust! Ise olen 16.a.

Re: Tablettidest sõltuvuses...

Ahv kirjutas:Tere!
Palun aidake! Ma vist olen ravimitest sõltuvuses! See on juba nii hull.. Käin ka psühhiaatri juures.. Tema kirjutabki rohtu välja, aga ega tema tea kuidas ma seda ära kasutan. See kõik on juba igasuguse kontrolli kaotanud... Selleasemel, et arsti kirjutistest kinni pidada ja õhtul ainult üks tablett sisse võtta, neelan mina 8 tükki!!! Siis saab purk juba nädalaga tühjaks( kui sedagi) ja nii ma piinlen, oodates meeleheitlikult järgmist visiiti, et uus retsept saada ja apteeki kihutada! Ma ei jõua enam... Vahepeal võitlen ausalt sellega, et võtta kõik sisse ja surra!!! Aasta tagasi ma üritasin ja võtsin 25tbl. asperiini, aga sellest annusest, nagu näha ei piisanud... Aidake! Kohutav on nii arstile ka valetada! Ma olen nii õnnetu! Ja kas see ikka on sõltuvus? Äki niisama ( loll lootus ma tean). Ootan teie poolset arvamust! Ise olen 16.a.
Tere!

Ma tunnen et sul on väga raske praegu olla. Sa vajad väga abi ja toetust.

Sa nagu kahtled, kas sul on sõltuvus või ei ole. Kuid proovi olla aus ise endaga ja vasta endale selgelt sellele küsimusele. Sest alguseks on ikkagi vaja tunnistada et sul on olemas selline probleem.
Sõltuvuse olemus on see, et inimene nagu ei ole võimeline loobuda sellest ainest tarbimisest isegi kui see tarbimine toob endaga kaasa oma keerukusi.
Aga see fakt et sa praegu hakkad enda eest muretsema tõestab seda et sa saad sellega toime tulla.

Põhjused, miks inimesed hakkavad uimastavaid aineid kasutama, on kindlasti väga erinevad: lõõgastumiseks, ergutuseks, meeleolu tõstmiseks jne. Sõltuvusele järele andmine aitab tihti mingeid suuremaid probleeme unustada (küll petlikult ja ajutiselt).
Aga mis toimub sinuga enne tableti võtmist? Millega sa ei tule toime oma elus (peale tableti liigtarvitamisest)?

Sa ei kirjuta kahjuks millised tabletid sa sööd ja mille vastu arst andis neid sulle. Milline oli algne põhjus et arsti poole pöörduda? Kui tihti sa käid arsti juurde ja saad ravimeid?

Ja miks sa valid võidelda oma tervise eest üksinduses? Arst ehk psühhiaater on just see inimene kes saaks sul aidata.

Ma ootan et sa kirjutad ennast rohkem (kui soovid, siis erasõnumile). Sellest oleneb kuidas me saame sind aidata.

Soovin Sulle jõudu!
Kirjuta kuidas Sul läheb.
Ei konsulteeri enam.

Arsti juures käin, kuna magamis probleemid on...Ei jää õhtuti magama... Mõtlen liiga palju ja olen üleüldse väga depressiivne..Viimasel ajal on kõik viltu keeranud... Aga neid tablette ma ei võta sellepärast, et mul hull vajadus oleks või mingi füüsiline sõltuvus oleks... Ma lihtaslt võtan neid ja kõik..Ei teagi miks, kuna ma tavaliselt pärast seda ei tunne midagi.. Lihatsalt võtan õhtul 1 tableti asemel 8 !
Ma olen juba 2 kuud neid antidepressante võtnud.. Ja kardan et see värk võib mu organismile mingit jäädavat kahju põhjustada..Arsti juures käin iga 2 nädala tagant... Mis värk on ?

depressioon

Ahv kirjutas:Arsti juures käin, kuna magamis probleemid on...Ei jää õhtuti magama... Mõtlen liiga palju ja olen üleüldse väga depressiivne..Viimasel ajal on kõik viltu keeranud... Aga neid tablette ma ei võta sellepärast, et mul hull vajadus oleks või mingi füüsiline sõltuvus oleks... Ma lihtaslt võtan neid ja kõik..Ei teagi miks, kuna ma tavaliselt pärast seda ei tunne midagi.. Lihatsalt võtan õhtul 1 tableti asemel 8 !
Ma olen juba 2 kuud neid antidepressante võtnud.. Ja kardan et see värk võib mu organismile mingit jäädavat kahju põhjustada..Arsti juures käin iga 2 nädala tagant... Mis värk on ?
Iga ravimit kuritarvitamine viib halbadele tagajärgedele. Muidugi nad (tagajärjed) olenevad ravimist. Kas sulle aitab kui mina ütlen sulle, et nii teha ei tohi? Sa ju ise tead seda.
Mis sa arvad, kust läheb sinu depressiivsus?
Selleks, et seda ravida ei piisa ainult tablettide neelata. Antidepressandid on ainult üks osa selles ravis. On vaja palju muuta oma elustiilis ja suhtes endasse. Ma soovitaksin sulle panna oma elusihid enda jaoks paika ja hakata siis selles suunas liigutama. Kirjuta enda jaoks mitu kättesaadavaid eesmärke ja see mis on vaja teha nende saamiseks (samm-sammult). Mõtle välja kuidas sa saad ennast premeerida nende täitmise eest.
Ja muidugi, kehaline aktiivsus ja sport on kõige paremad organismi värskendajad. Leia endale sobilik ja meelepärane tegevus.
Ära karda elada, otsida ja tegutseda.

Edu Sulle.
Kirjuta kuidas sa saad hakkama. :wink:
Ei konsulteeri enam.

Seda kõike on muidugi kerge öelda, aga teostada... :? Ma arvan et ma ei saa hakkama! Tegelikult olen ma juba proovinud! Aga tulutult.. Ma lihtaslt mõtlen, et mis kasu on võtta ühest??!! Ma nikuinii ei tunne midagi kui ma võtan ainult ÜHE tableti... Aga see selleks..
Aga äki oskaksite Teie öelda kuidas ma arstile seda ütlen( et sõltuvus ja puha) Ma jubedalt kardan.. et kuidas ta reageerida võib jne. Ja mis siis saab kui ta emale ütleb??? Siis on mul küll ots peal... :? Või kehtib ka siin see konfidentsiaalsuse värk..?

Ahv kirjutas:Seda kõike on muidugi kerge öelda, aga teostada... :? Ma arvan et ma ei saa hakkama! Tegelikult olen ma juba proovinud! Aga tulutult.. Ma lihtaslt mõtlen, et mis kasu on võtta ühest??!! Ma nikuinii ei tunne midagi kui ma võtan ainult ÜHE tableti... Aga see selleks..
Aga äki oskaksite Teie öelda kuidas ma arstile seda ütlen( et sõltuvus ja puha) Ma jubedalt kardan.. et kuidas ta reageerida võib jne. Ja mis siis saab kui ta emale ütleb??? Siis on mul küll ots peal... :? Või kehtib ka siin see konfidentsiaalsuse värk..?
Tere “Ahv”!
Ma saan aru, et mingeid samme teoks tegema, midagi muuta proovida on veidi keerulisem, kui rääkida sellest mis sul oleks hea teostada. Ma mäletan ennast siis kui olin 16. Tol ajal kahtlused ja ebakindlus kõvasti häirisid minu elu. Oli tarvis sõbrad, aeg ja elukogemus, et oma raskustega hakkama saama ja uskuma, et ise ka võin enda jaoks palju teha. Kuid alguses tuli õppima usaldada teistele inimestele.
Ma pakuksin sulle mõelda, kes on sinu lähedastest, sõpradest või tuttavatest valmis sind toetada, milles see avaldub, kuidas sa suhtud sellesse, et keegi tahab sind aidata? Tihti aitab ka võimalus end tühjaks rääkida, kui keegi tähelepanelikut kuulab. Ma usun, et selliseid inimesi on olemas sinu kõrval. Räägi nendega sellest mis sind vaevab.
Tablettide kuritarvitamine kahjustab väga sinu tervist. Varsti need tagajärjed saavad ilmsiks tulla. Ma arvan, et kui sa kirjutad sellest, siis sa oled võimeline teha ka järgmine samm selles suunas - loobuda sellest mis sulle jaoks on kahjulik.
Sa kirjutad: “Ma lihtaslt võtan neid ja kõik..Ei teagi miks, kuna ma tavaliselt pärast seda ei tunne midagi..” Aga millist mõju sa üldse ootad pärast 8 tabletti võtmist?
Ainult interneti teel mul on raske sinu seisundit hinnata. Ma arvan, et sulle tuleb avameelselt psühhiaatriga rääkida. Kuidas? Nii, nagu meile kirjutasid oma probleemist. Kui konfidentsiaalsus sinu jaoks tähendab palju siis aruta seda koos arstiga.
Mulle tundub, et kõige tähtsam praegu, et sa saaksid leida mõjus abi enda jaoks.

Kõike head Sulle.
Kirjuta kuidas läheb.
Ei konsulteeri enam.

need tabletid on ikka jubedad. olen ise eri sorti narkootikuma tarbinud kunagi ja eks need antid. ongi asendusained. aga et sa niipalju võtad on ikka halb. ma piirdun vähemaga, kuigi tean et olen sõltuvuses igaljuhul. ikka juba 5 või 6 aastat sõõn igasuguseid rahusteid. tuttavad ytlevad ikka et jäta järgi, sest pidevalt saab ka napsu võetud ja siis on ikka pohmell hullem. aga mis siin ikka veame veel need jäänud eluaastad ära kuidagi ja kyll hakkama saame. pea pysti " AHV "
deprekas ajab hauda ja kohutavad sundmõtted

Ahv kirjutas:Tere!

Antidepressandid on väga kahjulikud tervisele. Ei soovita võtta vaid probleemidile lahenud leida, sest kui tekib mingi probleem, siis jäädki Antidepressante tarbima. Loe lõpuni. Antidepressante võetakse siis kui on tõsine probleem, mitte iga väikse prooblemmi tõttu mida ei taheta lahendada.
Seaduste järgi peaks arst teavitama võimalikkest ohtudest tableti ravil, kui millegipärast seda ei tehta vaid öeldakse see rohi teeb röömsaks ja rahulikuks. Kuna arsti jutt kaugemale kabinetis ei jõua jäävadki nii tegema. Ravi on ebatäpne, kuna mõned arstid ei tea ega oska määrata tegelikku diagnoosi, vaid proovitakse erinevate tabletidega, mis sobib mis mitte. Tuttav kuulnud, et Seewaldis katestatakse haigete peal uusi ravimeid. Mis on seaduses rangelt keelatud.
Artisdel hea mugav soe koht istumiseks ning raha tuleb.

Antidepressantide ravikuuriga peab kaasnema patsientide, eriti kõrge riskiga patsientide tähelepanelik
järelevalve, seda eriti ravi alguses ja annuse muutmise järel. Patsiente (ja nende hooldajaid) tuleb
teavitada vajadusest jälgida tervislikku seisundit iga võimaliku kliinilise sümptomi halvenemise (kaasa

Nagu kõik ravimid, võib ka Zoloft põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
Tegelikult tekib kõigil

Kui ükskõik milline kõrvaltoimetest muutub tõsiseks või kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, mida
selles infolehes ei ole nimetatud, palun rääkige sellest oma arstile või apteekrile.

Kõige sagedam kõrvaltoime on iiveldus. Kõrvaltoimete teke sõltub annusest ja need mööduvad sageli
ilma ravita.

Teavitage kohe oma arsti:
Kui teil tekivad pärast ravimi võtmist järgmised sümptomid, siis need sümptomid võivad olla tõsised.
·
Kui teil tekib tõsine villiline nahalööve (mitmekujuline erüteem) (see võib esineda teie suus ja
keelel). Need võivad olla Stevensi-Johnsoni sündroomi või toksilise epidermaalse nekrolüüsina
(TEN) tuntud haigusseisundi nähud. Nendel juhtudel lõpetab arst teie ravi.
·
Allergiline reaktsioon või allergia, mis võib hõlmata sümptomeid, nagu sügelev nahalööve,
hingamisprobleemid, hingeldus, silmalaugude, näo või huulte turse.
·
Kui teil tekib agitatsioon, segasus, kõhulahtisus, kõrge palavik ja vererõhk, liigne higistamine
ning südametöö kiirenemine. Need on serotoniinisündroomi sümptomid. See sündroom võib
harvadel juhtudel tekkida siis, kui võtate teatud ravimeid ühel ja samal ajal sertraliiniga. Teie
arst võib soovida teie ravi lõpetada.
·
Kui teie nahk ja silmad muutuvad kollaseks, mis võib tähendada maksakahjustust.
·
Kui teil tekivad depressioonisümptomid koos enesetapumõtetega.
·
Kui te muutute rahutuks ega ole võimeline rahulikult istuma või seisma pärast seda, kui
hakkasite Zoloft"i võtma. Rääkige oma arstile, kui hakkate tundma rahutust.

5
Järgmisi kõrvaltoimeid täheldati täiskasvanute kliinilistes uuringutes.

Väga sageli esinevad kõrvaltoimed (esinevad rohkem kui 1 patsiendil 10-st):
Unetus, peapööritus, unisus, peavalu, kõhulahtisus, iiveldus, suukuivus, ejakulatsioonihäire, väsimus.

Sageli esinevad kõrvaltoimed (esinevad 1...10 patsiendil 100-st):
Kurguvalu, isutus, söögiisu suurenemine, depressioon, isiksusetunde kadu (enda tunnetamine võõrana),
luupainajad, ärevus, agitatsioon, erutuvus, seksuaalne huvi langus, hammaste krigistamine, tuimus ja
pakitsustunne, värisemine, lihaspinge, maitsehäire, tähelepanu puudulikkus, nägemishäired, helin
kõrvades, südamepekslemine, kuumahood, haigutamine, kõhuvalu, oksendamine, kõhukinnisus,
seedehäired, gaasid, lööve, suurenenud higistamine, lihasvalu, seksuaalfunktsiooni häired,
erektsioonihäired, valu rinnus.

Aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed (esinevad 1...10 patsiendil 1000-st):
Köha, vesine nina, hallutsinatsioonid, ülim õnnetunne, hoolivuse puudumine, ebanormaalne
mõtlemine, krambid, tahtmatud lihaskontraktsioonid, koordinatsiooni häired, motoorne rahutus,
amneesia, puutetundlikkuse vähenemine, kõnehäired, peapööritus püstitõusmisel, migreen, kõrvavalu,
kiire südametegevus, kõrge vererõhk, nahaõhetus, hingamisraskused, võimalik hingeldus, õhupuudus,
ninaverejooks, söögitoruprobleemid, neelamisraskused, hemorroidid, suurenenud süljeeritus, keele
kahjustused, röhitsused, silmade turse, punakad täpid nahal, juustekadu, külm higi, kuiv nahk,
nahalööbed, osteoartriit, lihasnõrkus, seljavalu, lihastõmblused, öine urineerimine, võimetus urineerida,
suurenenud urineerimine, suurenenud urineerimissagedus, urineerimishäired, tupeverejooks,
seksuaalne düsfunktsioon naistel, halb enesetunne, külmavärinad, palavik, nõrkus, janutunne,
kehakaalu langus, kehakaalu suurenemine.

Harva esinevad kõrvaltoimed (esinevad 1...10 patsiendil 10 000-st):
Soolehäired, kõrvanakkus, vähk, näärmete turse, kõrge kolesteroolitase, madal veresuhkru sisaldus,
füüsilised sümptomid stressi või emotsioonide tõttu, ravimisõltuvus, psühhootiline häire, agressioon,
paranoia, enesetapumõtted, unes kõndimine, enneaegne ejakulatsioon, kooma, ebanormaalsed
liigutused, liikumisraskused, suurenenud puutetundlikkus, sensoorsed häired, glaukoom, probleemid
pisaravedeliku tekkega, täpid silmade ees, kahekordne nägemine, silmade valguspelgus,
sidekestaalune verevalum, laienenud pupillid, südameatakk, südametöö aeglustumine,
südameprobleemid, käsivarte ja jalasäärte verevarustuse häired, kõrispasm, hingamise kiirenemine,
hingamise aeglustumine, rääkimisraskused, luksumine, veri väljaheites, suuvalu, keele haavandumine,
hambakahjustused, keele kahjustused, suu haavandumine, maksatalitluse häired, villilised nahalööbed,
follikulaarne lööve, ebanormaalne juuste tekstuur, ebanormaalne nahalõhn, luukahjustused, vähenenud
urineerimine, kusepidamatus, urineerimiskõhklus, tupeverejooks, tupepiirkonna kuivus, punane
valulik peenis ja eesnahk, voolus suguelunditest, pikenenud erektsioon, eritis rinnanäärmetest, song,
süstekoha armistumine, ravimitaluvuse vähenemine, kõndimisraskused, kõrvalekalded laboratoorsete
analüüside tulemustes, ebanormaalsed seemnerakud, vigastused, veresoonte lõõgastamise protseduur.

Sertraliini turustamise järgselt on täheldatud järgmisi kõrvaltoimeid:
Vere valgeliblede arvu vähenemine, vereliistakute arvu vähenemine, kilpnäärmehormoonide sisalduse
langus, endokriinsed häired, naatriumi vaegus veres, hirmutavad unenäod, suitsidaalne käitumine,
lihaste liigutamise probleemid (motoorne rahutus, lihaspinge ja kõndimisraskused), minestamine,
nägemishäired, verejooksud (ninaverejooks, maoverejooks või veri uriinis), pankreatiit, tõsised
maksatalitluse häired, ikterus, nahaturse, nahareaktsioonid päikesele, sügelemine, liigesevalu,
lihaskrambid, rinnanäärmete suurenemine, ebaregulaarne menstruatsioon, jalgade turse,
verehüübimisprobleemid ja tõsine allergiline reaktsioon.

Kõrvaltoimed lastel ja noorukitel:
Kliinilistes uuringutes lastel ja noorukitel täheldatud kõrvaltoimed olid üldiselt samasugused kui
täiskasvanutel (vt eespool). Kõige sagedasemad kõrvaltoimed lastel ja noorukitel olid peavalu, unetus,
kõhulahtisus ja iiveldus.
Vasta

Mine “Muu sõltuvus (sõltuvusest üldiselt)”