...

#1
Tere. Ma olen 13, ja mulle tundub et ma olen bi-seksuaal. Ma olen sellest rääkinud vanematega, nemad ei oska midagi selle peale õelda. Koolis kiusatakse mind sellepärast. Mul on enesetapumõtted tänu sellele (loodame, et midagi halba ei juhtu). Kuidas ma saaks sellest kiusamisest lahti ja õelda, et see on normaalne?
elu on kest, mis tühjeneb kiiresti

Re: ...

#2
ma ka ei oskaks midagi vastata, kui mu 13 aastane laps ütleks mulle, et on bi.
miks üldse koolis sellist asja kuulutada? loogiliselt ei järelda ise, et selliste asjade pärast kiusatakse, eriti selles vanuses? tbh kool on küll viimane koht kus seda kuulutada.
kiusamine vajub ise mingi ajaga ära, kui mitte välja teha sellest. aga no issand küll, koolis kiusatakse iga erinevuse pärast ja ega sa ise jah olukorda paremaks ei teinud.
kõik on sodi

Re: ...

#6
hatred kirjutas:
06 Jaan 2019, 19:07
mul on klassis sõber, samasugune , miks teda ei kiusata? proovi seletada.
no kust ma tean, ei käi ju sinuga samas klassis. võib-olla rääkis, et ta on bi, teistele teistmoodi, mitte tunni ajal hõigates. olen aus, ma vaataksin ka sinu poole viltu, kui peaksid tunni ajal seda kuulutama. omaette sõpradele öelda on jumala ok, aga jah, sa oleksid võinud selle asja korralikult läbi mõelda.
14N
uued tutvused on alati teretulnud:)

Re: ...

#7
Ega see teie tänitamine siin enam samuti olukorda paremaks ei muuda. Võiks proovida lahendusi parem välja pakkuda.

Kui su klassikaaslast sama asja pärast ei kiusata, siis püüa analüüsida, mis on teie kahe käitumises ja olekus erinevat. Suure tõenäosusega peitub vastus selles. Kas oled kiirelt ärrituv? Kas selgitad kiusajatele oma olukorda iga nende ütlemise peale ja püüad neile selgeks teha, et nad eksivad? Nad võivad toituda su energiast ja reaktsioonidest, samas kui see teine klassikaaslane pole neile kunagi reageerinud ja seetõttu ei näe kiusajad pointi ka teda torkida, et on näha, et see bi on chill.
Proovi olla "suva" ja mitte ärrituda ning kui see ei toimi, räägi mingi aja pärast klassijuhatajaga ning palu abi. Minu norimine lõppes põhikoolis ära sellega, kui rääkisin klassijuhatajale ja tema omakorda rääkis kiusajatega.
Vasta

Mine “Homoseksuaalsus.”