Kõigile teistsugustele

Kõik geid, lesbid, bid, transseksuaalid, kõik "teistsugused". Kõik teie, kes te tunnete end tõrjutuna. Kõik teie, kellel ei ole lihtne olla te ise. Ma tahaks, et te teaks, et olete erilised ja fantastilised just sellisena nagu te olete. Teadke, et mitte kellelgi ei ole õigust teie eest otsustada, kes te olete. Ärge laske maailmal end alla suruda.
Jah, me oleme veidrad, kuid just veidrused teevad meist need, kes oleme. Pealegi, kes siis ei oleks mingil määral veidrad?
Veidrused muudavad maailma just selliseks võrratuks paigaks nagu see on. Ärge püüdke olla keegi, kes te pole. Julgege vähemalt iseenda jaoks olla te ise ja muutke see maailm oma veidrustega veel imelisemaks paigaks!

Tüdruk, 16, kes soovib, et te mõstaks kui imelised te olete.

Re: Kõigile teistsugustele

Jänes kirjutas:Pole vaja end üle ka tähtsustada...
Sama. Nagu mis selle mõte on? Minu arvates, see näitab homoseksuaalsete ületähtsustamist, ja piiratust. Kui sa arvad, et seksuaalne sättumus muudab su eriliseks inimeseks, siis see on sama hea nagu rassism. Ma ütlen selle peale vaid üht: opakad. Teiesuguste pärast homoseksuaalseid vihataksegi, sest surute end peale ja kuulutate seda igalpool, kuigi vaja pole.

Külaline kirjutas:
Sama. Nagu mis selle mõte on? Minu arvates, see näitab homoseksuaalsete ületähtsustamist, ja piiratust. Kui sa arvad, et seksuaalne sättumus muudab su eriliseks inimeseks, siis see on sama hea nagu rassism. Ma ütlen selle peale vaid üht: opakad. Teiesuguste pärast homoseksuaalseid vihataksegi, sest surute end peale ja kuulutate seda igalpool, kuigi vaja pole.
Olen teemaalgataja. Mulle tundub, et sa said minu jutust natuke valesti aru. Tegelikult ei rääkinud ma ju üldse ainult homoseksuaalidest, vad inimeste erinevustest üldiselt. Mõtlesin seda, et meie vead ja veidrused on just need, mis muudavad meid meiks endiks, erilisteks. Ole sa siis gei, hetero, või midagi muud. Ma ei ütle, et su seksuaalne orientatsioon muudab su eriliseks inimeseks, eriliseks muudab su sinu enda olemus ja julgus erineda. Sammuti ei saa ma aru, miks mind homoseksuaalsuse pealesurumises süüdistatakse. Postitasin selle teksti rubriiki "Homoseksuaalsus" lootes, et ehk annab see kellelegi natukenegi julgust olla tema ise. Ma ei taha kedagi muuta, ega kellelegi midagi peale suruda. Lihtsalt tahan, et te oleks õnnelikud sellisena nagu te olete.

Külaline kirjutas:
Tänks sulle, et tuletad meelde, et antud teksti lugedes tekkinud pettekujutus maailmast, kui heast paigast, pole tegelikult reaalne. Tänan, et tuletad meelde, et geid ja üleüldse kõik erinevad on värdjad. Sellest on palju kasu. Lahe, et sa ise oled perfektne ja otseloomulikult.. Hetero, sest midagi muud ei tuleks kõne allagi.
Kas sa kujutad ette, et geid ongi õnnelikud sellisena nagu nad on? Et oleme uhked ja värki? Jah, see tekst võibolla muudab mõneks hetkeks tuju heaks, kuid me kõik teame, et tegelikult see nii pole- See on lihtsalt pettevisioon. Lihtsalt endale valetamine. Kuigi paljud võibolla ütlevad, et nad on sellega leppinud, et see on nende jaoks okei- See pole okei. Nad võivad ju seltskonnas öelda, et nad on oma eluga rahul. Aga kas tegelikult on? Nad teavad, et nad pole normaalsed ja seda ei tule kellegile meelde tuletada. See on teema, mis on praktiliselt iga gei nõrk koht. Mõni tõmbub endasse, mõni üritab tugeva mulje jätta.

Kunstnik kirjutas:Kõik geid, lesbid, bid, transseksuaalid, kõik "teistsugused". Kõik teie, kes te tunnete end tõrjutuna. Kõik teie, kellel ei ole lihtne olla te ise. Ma tahaks, et te teaks, et olete erilised ja fantastilised just sellisena nagu te olete. Teadke, et mitte kellelgi ei ole õigust teie eest otsustada, kes te olete. Ärge laske maailmal end alla suruda.
Jah, me oleme veidrad, kuid just veidrused teevad meist need, kes oleme. Pealegi, kes siis ei oleks mingil määral veidrad?
Veidrused muudavad maailma just selliseks võrratuks paigaks nagu see on. Ärge püüdke olla keegi, kes te pole. Julgege vähemalt iseenda jaoks olla te ise ja muutke see maailm oma veidrustega veel imelisemaks paigaks!

Tüdruk, 16, kes soovib, et te mõstaks kui imelised te olete.
Tänud. :)
Everyone Have Faith and Happiness~!
I'm an angel with a shotgun.

Külaline kirjutas:
Igaksjuhuks mainin ära et olen erapooletu hetero kuid mitte heteroseksist nagu teie antud kontekstis, soovitan teil endale leek otsa lükata ja käia vihakõnesid riigikogus tegemas mitte siin foorumis.

head sõbrad,

Ma näen kurvastusega kuidas ühiskonnas juuri ajav vastandumine jõuab ka siia. Ma olen seda aastaid jälginud ning mul on tunne, et sallivusest ja mõistmisest on puudu mõlemas vastanduvas leeris. Kahjuks. toimub üksteisest mööda rääkimine ning ühe poole väljendusi, mis ei ole agressiivsena mõeldud võtab teine pool ründe ja agressioonina, mis omakorda süvendab vastandumist ja tunnet et mul on õigus.
Vastandumine ei vii mitte kunagi kellegi võiduni. Ainult allasurumiseni. Vaja on aga mõistmist! Leppimist!
Jälgin juba pikemat aega ühe noore transseksuaali youtube kanalit kus ta väljendab siiralt kõiki oma läbielamisi. Kui ta oma vanematele ütles, kes ta tegelikult on, siis vanemad ei mõistnud teda. Vanemad küll ei visanud teda kodust välja, kuid paljude nö. levinud "käibetõdede" tõttu tekkis hulgaliselt mittemõistmist ja tülisid, mis pani noore transseksuaali arvama, et teda vihatakse. Mis tegelikult ei olnud nii. Vanemad olid segaduses ega osanud käituda. Kui nüüd oleks toimunud vastandumine, siis ilmselt oleks vastastikkust käitumist tõlgendatud agressioonina, kuid õnneks taipas see noor inimene et uste paugutamine ja oma õiguste nõudmine ei vii mitte millegi meeldivani. Ning selle asemel asus ta oma vanemaid harima. Nendega rääkima oma muredest ja tunnetest, mis oli muidugi ääretult raske ja väga aeganõudev. Sest üldiselt ei räägita vanematega oma isiklikest asjadest. Ja oh imet, tasapisi vanemad harjusid mõttega, et ühest nende lapsest ei saa noort neiut vaid temast saab hoopis mees ning neil pole lapselapsi (lihaseid) loota. See võttis aega ja tohutut vaeva. Kuid lõppkokkuvõttes usun, et mõlemad on õnnelikumad.
Sama kehtib ka ühiskonnas. Ühiskonnas aga on vastandumine palju kergem tulema, sest puuduvad isiklikud suhted ja vanema-lapse armastus. Siis on vaid mingid umbmäärased nemad. Üheltpoolt räiged homod ja teiselt poolt ohjeldamatud homofoobid.
Tegelikult see ei ole nii. Olgem siis üksteise vastu sallivamad ja püüdkem inimesi harida selle asemel et neile silte külge kleepida.

kiireviire kirjutas:head sõbrad,

Ma näen kurvastusega kuidas ühiskonnas juuri ajav vastandumine jõuab ka siia. Ma olen seda aastaid jälginud ning mul on tunne, et sallivusest ja mõistmisest on puudu mõlemas vastanduvas leeris. Kahjuks. toimub üksteisest mööda rääkimine ning ühe poole väljendusi, mis ei ole agressiivsena mõeldud võtab teine pool ründe ja agressioonina, mis omakorda süvendab vastandumist ja tunnet et mul on õigus.
Vastandumine ei vii mitte kunagi kellegi võiduni. Ainult allasurumiseni. Vaja on aga mõistmist! Leppimist!
Jälgin juba pikemat aega ühe noore transseksuaali youtube kanalit kus ta väljendab siiralt kõiki oma läbielamisi. Kui ta oma vanematele ütles, kes ta tegelikult on, siis vanemad ei mõistnud teda. Vanemad küll ei visanud teda kodust välja, kuid paljude nö. levinud "käibetõdede" tõttu tekkis hulgaliselt mittemõistmist ja tülisid, mis pani noore transseksuaali arvama, et teda vihatakse. Mis tegelikult ei olnud nii. Vanemad olid segaduses ega osanud käituda. Kui nüüd oleks toimunud vastandumine, siis ilmselt oleks vastastikkust käitumist tõlgendatud agressioonina, kuid õnneks taipas see noor inimene et uste paugutamine ja oma õiguste nõudmine ei vii mitte millegi meeldivani. Ning selle asemel asus ta oma vanemaid harima. Nendega rääkima oma muredest ja tunnetest, mis oli muidugi ääretult raske ja väga aeganõudev. Sest üldiselt ei räägita vanematega oma isiklikest asjadest. Ja oh imet, tasapisi vanemad harjusid mõttega, et ühest nende lapsest ei saa noort neiut vaid temast saab hoopis mees ning neil pole lapselapsi (lihaseid) loota. See võttis aega ja tohutut vaeva. Kuid lõppkokkuvõttes usun, et mõlemad on õnnelikumad.
Sama kehtib ka ühiskonnas. Ühiskonnas aga on vastandumine palju kergem tulema, sest puuduvad isiklikud suhted ja vanema-lapse armastus. Siis on vaid mingid umbmäärased nemad. Üheltpoolt räiged homod ja teiselt poolt ohjeldamatud homofoobid.
Tegelikult see ei ole nii. Olgem siis üksteise vastu sallivamad ja püüdkem inimesi harida selle asemel et neile silte külge kleepida.
Aitäh
“Man is many things, but he is not rational.”
― Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
Vasta

Mine “Homoseksuaalsus.”