Re: abi palun

Külaline kirjutas:Tere olen 14 ja poiss. Mul on selline kysimus et kui ma tomban eesnaha yle peenise kas siis sugutipea peabki olema hästi tundlik ja kui ma seda puudutan siis on veic valus?
Kas eesnahk ise tuleb üle valutult?
Ma pakuks, et tegu eesnahakitsenemisega, mis puhul aitaks regulaarsest eesnaha venitamisest.
Selleteemalised nõuanded lehelt amor.ee (Siin foorumis kuskil ka eraldi teema selle kohta)
Venitamisel peab silmas pidama mitut asja: 1) Eesnahka võib venitada ainult tingimustes, kus eesnahk on korralikult üles soojenenud, lõtv ja venib paremini (nt vannis, duši all, saunas). Tavaolekus venitamisel võite eesnahka vigastada, võib tekkida rebend; 2) Venitada võib nahka ainult valu piirini, s.t valu tekkida ei tohi, kuna valu annab märku koekahjustusest, nahka vigastada pole mingil juhul tarvis; 3) Venitamisel tuleb kõigepealt tõmmata eesnahka tagasi kuni see on korraliku pinge all, ning hoida sellist asendit ca 10-15 sekundit. Harjutust võib ühe dušši all käigu ajal korrata 5-10 korda. Teise harjutuse tegemiseks tuleb mõlema käe pöidla ja nimetissõrmega haarata eesnahast ning venitada seda külgedele, hoida samuti 10 sekundit pinge all, 5-10 korda. Kolmas harjutus eelmisega sarnane, ainult et haarata tuleb eesnahast mitte külgedelt, vaid ülalt ja alt, ning venitada ristisuunas. Venitamise mõte on selles, et pinge all oleva koe rakkudele saadetakse paljunemissignaal, ning kuna koepinge tähendab seda, et ruumi on vähe, hakkavad rakud pinge leevendamiseks paljunema, selle tulemusena suureneb aga nahapind ning eesnahk venib suuremaks. Harjutusi võiks teha vähemalt 2-3 korda nädalas, tulemus peaks olema käes ca 1-2 kuuga. Kui harjutused paari kuu jooksul soovitud tulemusi ei anna, soovitan pöörduda mõnda lähemalasuvasse noorte nõustamiskeskusesse, kus nõustaja saab välja kirjutada hormoonkreemi Fucicort (hormoonil on kudesid elastsemaks muutev toime), selle kreemiga saab siis venitusharjutusi jätkata. Kui ka Fucicort ei aita, tuleb pöörduda kirurgilise ravi jaoks arsti vastuvõtule.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Peenise pikkus ja ümbermõõt?

aa.. tõsi. minu vabandused.

Lihtsalt järeldasin valesti, et peenise pikkuse-teemalises teemas mainitakse peenise pikkust.

Igatahes. Vabandused.

Sel juhul tõesti, hea külaline. Enda pikkuse kohta on see päris väike kasv tõesti. Õnneks jõuluaeg tulemas, saad väikese lisakopika teenida päkapikku mängides :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re:

kalervo kirjutas:Vägagi normaalsed on need 13-aastaste 11 cm riistad, isegi natuke üle keskmise. Keskmine selles vanuses on 8,5. Tõsi küll, mõnel pole tollal veel murdeigagi hakkanud.
kle tatt ära valeta 14 aastaselt on mul 21 cm

Re: Re:

Külaline kirjutas:
kalervo kirjutas:Vägagi normaalsed on need 13-aastaste 11 cm riistad, isegi natuke üle keskmise. Keskmine selles vanuses on 8,5. Tõsi küll, mõnel pole tollal veel murdeigagi hakkanud.
kle tatt ära valeta 14 aastaselt on mul 21 cm
Kle tatt ära mölise, see et see sinu kohta ei käi, ei tähenda, et sa kohe ülbama pead hakkama. Pealegi kalervo oli siis, kui ta selle kirjutas kõvasti vanem kui sina. Ütleme nii, et vähemalt 5x. Enam teda kahjuks pole.
¯\_(ツ)_/¯
Vasta

Mine “Räägime "Sellest"”