Olen naerualune?!

Hei. Olen poiss, 15. Mul on selline tunne, et paljud inimesed naeravad mu üle, peavad mind naljakaks vms. Näiteks seisan kaubanduskeskuses või bussipeatuses rahulikult omaette, ootan vms ja äkki näen, et kas mõni teine üksi olev inimene, paar või seltskond vahib mind ja naerab. Ja pole nagu nii, et oh, mingi naljakas asi tuli meelde või keegi rääkis anekdoodi just, vaid just vasdatakse mind ning näidatakse veel teistele ka mind, öeldakse midagi ja teised ka vaatavad siis ning irvitavad. Ja ei ole eakaaslased, vaid igas vanuses inimesed. See ei solvaks mind, kui ma käiks meelega naljakalt riides või oleks mingi X-soenguga, aga ei, minu riided on tavalised ning välimusest ise midagi aru ei saa, et oleks erinev. Olen sõprade käest küsinud vahel, et kas mul on midagi viga, imelik silmavaade vms ( ei saa ka tegelikult põhjuseks olla, mul on omapärased rohelised silmad küll, aga kannan sageli päikeseprille ja siis ikka keegi irvab). Sõbrad ütlevad, et nagu ei ole midagi ja rahu. Aga ikkagi, mis värk on. See ajab mind närvi ja leili, kui mind vahitakse ja naerdakse. Tahaks rahus oma asju ajada nagu. Enesekindlus kannatab selle tõttu ja kõik, ma ei arva endast hästi.

Re: Olen naerualune?!

ma olen ka kunagi niimoodi tundnud, et ükskõik kus olen kellegi teise seltskonna lähedal, siis kihistavad omaette, vahepeal vaatavad mind ja siis irvavad edasi.
ma ei tea, praegu ma ei usu, et see minu üle oli, sest kui ma oma ärevustest ja asjadest enam-vähem mööda hakkasin vaatama, siis ma ei märka, et minu ümber midagi sellist oleks.
eeeemm põhimõtteliselt kõige normaalsem soovitus sulle on see, et muuda enda suhtumist sellesse olukorda. sa ei saa muuta nende käitumist vms aga enda suhtumist saad. mis siis, kui naeravadki just sinu üle? keda kotib, mida paaril tähtsusetul tyral on sinu kohta öelda või arvata? ma arvan ka, et ma mõnele nt ei meeldi ja mõned ei meeldi mulle ka, mis siis ikka, ma küll end mingi paari lödi venna pärast muutma ei hakka, sest on kõvasti rohkem neid, kellele ma meeldin sellisena, nagu ma olen.
saan aru, et ma vapsee kellelegi ei meeldiks, siis vast tõesti midagi minul viga, aga muidu käigu minema

vbl keegi soovitab sulle, et "mine juurde ja küsi mis nii naljakat", aga seda soovitust pole väga mõtet kuulda võtta. sest kui ei naernudki sinu üle, siis nüüd kindlasti naeravad. või kui naersid sinu üle, siis naeravad rohkem, et näe julges juurde ka tulla. selliseid juurde minemisi tuleb pigem raamatutes ja filmides vms ette, reaalselt nii väga ei tehta, kui just väga lähedased inimesed pole.

põhimõtteliselt ma pigem arvan, et see sinu ettekujutus ja madal enesehinnang (sest nt iga naljaka inimese üle naermine tänaval ei oleks lihtsalt mu vaeva väärt, ma näinud ikka enda jaoks väga imelikke inimesi), aga isegi kui on sinu üle, siis mõlemal juhul ma pigem soovitaks et ära lase end häirida. lihtsam öelda, kui teha, aga muud sul suurt üle ei jää.
everyone's gonna die and no one's gonna remember you

Olen ka päris kindel, et ei naerda sinu üle. Eks mõni pubekas võib tõepoolest sattuda päriselt sind vaatama ja naerma, aga see on vähetõenäoline ja kui üldse, on seda ehk üks kord juhtunud. Ülejäänusid sa vaevalt huvitad. Heal juhul mõni muigab seetõttu, et sa ise vaatad ja neil silma peal hoiad (et "vaatan, äkki vaatavad mind"). Igatahes on see üsna levinud ettekujutus, et teised vaatavad ja midagi arvavad. Ei ole kellelgi nii palju aega ja energiat, et seda sellise pideva arvamise peale kulutada. Eks see või sulle praegu ebausutav tunduda, et ei vaadatagi, aga nagu Seleen eespool välja tõi, kui sul tulevikus enesekindlus kasvab, saad isegi aru, et ei vaata ega naera su üle keegi ja ei vaadanud ka varem. Edu!

Nirr-Nurr kirjutas:
28 Mär 2019, 21:57
Vahi neid jõllitajaid vastu ja naera kõva häälega üle tänava.
kas see on tutorial, kuidas näidata tervele tänavale, et oled peast uhhuu? xd

sry mõttest ei lähe ära kujutluspilt, et kuidas kõnnid rahulikult tänaval ja kuuled järsku et mingi vend möirgab naerda kuskil eemal :D
everyone's gonna die and no one's gonna remember you
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”