Õpetaja...

Pole paris kindel kas see siia teema alla laheb, aga see oli lahim mis leidsin. Minu muusika opetaja, (see aasta on meil muusika klass, seega puutun taga tihedalt kokku kah) kas see on normaalne? ja mida peaks tegema? mul oli ukskord muusika tunniajal poolnabapluus(kui kaed ules tostan paistab naba) ja ta raakis koogile kuidas niimoodi ei tohi koolis kaia, kuidas mu vanemad mind ei kasvata ja kuidas ma kain riidea nagu prostituut. ta ignoreerib mind vabades kysimustes(nn kuidas suvi laks)ma voin ukskoik mitukorda voi kui kovasti karjuda ta ei kuule mind. grupitoos ta paneb mind alati koige jhalvemasse ruhma(ma olen muidu vaga musikaalne inimene) ja viimane kord ta pani mulle markuse kui pididn teiste prugi uless korjama, aga mul oli jargmise tunn ashade lauale toonisega kiire. palun vasttake ma olen toesti hadas.
Chrissie,15

Re: Õpetaja...

Kas sa õpetajaga rääkida oled proovinud? Mina soovitaksin seda kõige esimesena teha. Et jääda kas pärast tundi või leida mingi teine hetk, kus õpetaja on rahulikum, ja rääkida, kuidas end tema tundides tunned. Jälgi aga seda, et räägidki just tundest, mitte ei hakka kohe süüdistama, sest süüdistamise korral asub inimene kohe kaitsepositsioonile ehk ennast kaitsma ja õigustama ning mõistmisest ja koostööst siis enam juttu pole. Rääkimist soovitan just seetõttu, et võib olla vabalt nii, et inimene kohtleb mõnda inimest teistmoodi, aga ise pole seda üldse märganud, st teadvustanud. Selles mõttes ei tundu õige hakata kellegi teise kaudu neid asju ajama, kui päris otse polegi rääkinud.

Soovin edu ja loodan, et läheb sujuvamaks see teie koostöö!
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”