mure väikevenna pärast

Olen 16 a tüdruk, ema kahjuks ei ole enam :( Elan nädalavahetustel isa ja ta uue naise juures (nv. sellepärast, et ise käin koolis ja nädala sees elan ühikas) ja isaga juures elab veel mu väike 5a vend, kelle elu on seal põrguks tehtud kasuema poolt :evil: Lugu selline : Olin 13a ja vend 2a kui meie ema surma sai, u kaks aastat peale seda leidis isa uue naise, kes arvas et hakkab meile ema mängima ja meie juurde elama tuli. Kõik oli normaalne, senikaua kui mina läksin teise linna kutsekooli. Minul on kõik super hästi, sõbrad jne. Kuid mure on väikevenna pärast, kes peab taluma pea iga päev kasuema mõnitusi.
Isal on töö, kus ta peab tihti ööseks kodunt eemale minema ning vahel tuleb alles kahe päeva pärast tagasi. Kasuema mõnitab venda, sõimab. Loogiline, et väike laps kui mängib, siis jäävad asjad maha vedelema (ei ole vaja kohe hakata sõimama) aga tema on mõned ta mänguasjad, mis vedelema on jäänud, minema visanud (ostsin vennale sünnipäevaks mänguauto, see on leindud oma tee prügikasti kasuema poolt) või siis visanud mõne asja venna tuppa põrandale katki, ja sõimanud ning karjunud. Ühel päeval pidi ta mu venna lasteaeda viima, kuid läks ise kuhugi välja ja vend jäi terveks päevaks üksi koju :twisted: (5a ei ole ju nii suur, et saab ise üksi hakama). Igatahes mõnitab, sõimab igasuguste sõnadega jne.
Järgmine on mulle liigagi selgelt meelde jäänud : Oli reede õhtu, kui tulin ühikast koju. Vend oli kasuemaga kodus ja isa oli veel tööl. Olin tuppa jõudnud, kasuema tegi oma toimetusi, küsisn kus vend on, vaastas et oma toas. Läksin siis venna tuppa ja nii kui tema tuppa jõudsin, jooksis vend mu juurde ja kallsitas niiiiiiii kõvasti, hakkasin vaikselt eemale minema, aga võimatu, ta rippus mu küljes nii kõvasti ega lasknud lahti. Lõpuks sain ta eemale nii, et ütlesin et ma tõin sulle puldiga auto :D Andsin auto talle kätte ja läksin oma tuppa.
Järgmisel päeval läksin ma oma vana sõbranna juurde, vend jäi kasuemaga. Õhtul koju jõudes ja venna tuppa minnes, mängis ta oma autoga, kuid nägin et ta pühkis pisaraid ja hoidis oma kätt kuidagi kahtlaselt. Istusin ta juurde maha ja küsisin et mis juhtus, selle peale ta jälle kallistas mind niii kõvasti ja lihtsalt nuttis jubedalt. Kui hakkas rahunema, küsisin uuesti mis juhtus, vastas et tal on käel valus. Nojaa, sain kohe aru, et midagi on valesti, kutsusin takso ja läksime kohe EMO-sse, kus tal käsi kipsi pandi. Kodus küsisin kasuemalt, et mis juhtus siis nagu, ta ainult vastas, et väike poiss, ronib igal pool. Vend ise muidugi ei rääkind mis juhtus (väike kah, ei julge vb ). Ühesõnaga ta oli mulle rääkind, kuidas kasuema sõimab jne. Papsile sellest rääkides ei ei olnud mingit kasu, sest ta ei usu, ütleb et ah lapse asi, ajab igat juttu, hea fantaasia jne. NO MIS MÕTTES NAGU HEA FANTAASIA. Ja se käeluu teema, no ei usu kohe kindlalt et ta ise kukkus, kindlasti kasuema oli mängus.

Sorry et liiga pikk jutt sai, aga loodan et keegi viitsib lugeda. Ma ei tea mida teha ja kuhu minna selle murega. Ta ju nii väike, et ennast kaitsta :? ei ole ju oma elamist, et teda enda juurde võtta jne, kui 18 täis ja oma elamine , siis vb jah, aga enne ei saa ju.

Re: mure väikevenna pärast

No see küll pole kes teab mis suurepärane mõte, aga ma kujutan ette, et aitaks.. Näiteks, et lindistad kuidas kasuema karjub või ebanormaalselt käitub ja näitad isale, ehk siis kuulab ja võtab midagi ette. Endalgi olnud probleeme kasuisaga ja kõik mis soovitati oli lastekaitse aga parem on ju ikka kui lihtsamalt ja perekesksemalt saaks asi lahendatud.

ega lastekaitse ka ema kohe vangi ei pane, esmalt vesteldakse ja võib-olla antakse mingil määral ka nõu - öeldakse, kuidas selline elu lapse tulevast isiksust ja psüühikat mõjutab jne. ega ma ei tea ka täpselt, aga on jäänud mulje, et kohe ei hakata ähvardama, vaid aitavad ikka n-ö lahendada neid asju. samas lastekaitsetöötaja pole psühholoog, nii et tema otsest nõu ka ei anna, aga ehk saadab vajadusel teise spetsialisti juurde vms. perekeskselt võib muidugi üritada, aga kui ei saa, siis ei saa, siis tuleb ikka mujale pöörduda, mitte igavesti sellele perekesksele lahendusele loota. vennast ikka niiiii kahju.

No seda kindlasti, et igavesti ei saa jääda lootma perekesksele lahendusele aga omast kogemusest soovitasin seda lihtsalt, sest minu ema/isa näiteks arvatavasti oleks vihastanud kuidas ma teen oma perekonnale niimoodi ja emale/isale ei tõestaks see tõenäoliselt ikka ju, et kasuema kuidagi halvasti käitub.Aga teema algataja peaks kindlasti ükskõik mida kiiresti ettevõtma.

nojah, esmalt tuleb muidugi vanematega rääkida olukorrast, päris tagaselja ei ole mõtet lastekaitsesse minna, aga hetkel jäi mulje, et ega see rohkem tulemusi ei annaks. aga ega seal ei peagi välja tulema, et sina otseselt lastekaitsega rääkisid. saab ilmselt ka kuidagi nii teha, et jääks mulje, et sina oled nt kas või sõbrannale kuidagi niisama kurtnud ja tema tegi lastekaitsesse vihje. siis poleks ju sina otseselt süüdi pere silmis, sest muret tunda ja kurta ja arutada võib ju ikka sõpradega.

psychoo kirjutas:No see küll pole kes teab mis suurepärane mõte, aga ma kujutan ette, et aitaks.. Näiteks, et lindistad kuidas kasuema karjub või ebanormaalselt käitub ja näitad isale, ehk siis kuulab ja võtab midagi ette. Endalgi olnud probleeme kasuisaga ja kõik mis soovitati oli lastekaitse aga parem on ju ikka kui lihtsamalt ja perekesksemalt saaks asi lahendatud.

Jah, see lindistamine on hea mõte küll, aga kahjuks on kasuema normaalne, sel hetkel kui mina v isa kodus on. Minuga ei ole ta kunagi nii käitunud, nagu pisikesega. Jama jah, et ei ole kindlaid tõendeid, mis tõestaksid ta süüd, v peaks tõesti kaamera kuhugi nt venna tuppa panema ?

aga vb ta ei oska lihtsalt väikse lapsega olla, paljud vanemad lähevad tegelikult lapse peale närvi. eriti kui ta teiega selline ei ole.. ehk ta n-ö ei vihka last, vaid lihtsalt ei saa hakkama? kui neil väga lähedased suhted pole, siis kindlasti laps ka jonnib palju ja ei tee, mida palutakse jms. mõtlesin veel ühe nipi - ehk kingid kasuemale mõne raamatu laste kasvatamise teemal, mis oleks just selles sinu venna vanuses laste kohta - näiteks on lastel 6-aastase kriis, nii et materjali on kindlasti palju ka eraldi selle n-ö kohe saabuva vanuse kohta. võid kinkida ka talle ja isale kahepeale ka, kui kahtlustad, et ema seda kuidagi negatiivselt või vihjena võtab. äkki ta ei loegi, aga kui kingitakse, siis ehk ikka natuke sirvib. teooria tundmine võib panna teda su venda paremini mõistma, et milles tuleb nt jonn ja kuidas lapsega hästi läbi saada ja koostööd teha jne - paljud raamatud on hästi lihtsas kirjas ja hästi praktilised. vaata natuke raamatupoes ringi, ehk leiad midagi sobivat :).

see kaamera ja filmimine on natuke ulmeline ja vaevalt, et emal see märkamata jääks. pigem räägi isaga ikka rahulikult ja omavahel ja aita ka lahendusi mõelda jne, mitte ära tee ainult etteheiteid kasuemale, sest üleni negatiivset juttu ei tahagi keegi kuulata, see tõukabki kohe eitama neid asju.

Nii, nüüd lugu uue pöörde võtnud : See mis ma alguses kirjutasin, et vennal käeluumurd, vot, nüüd asi nii, et ka isale jõudis mu jutt kohale. Oli nii, et Isa jõudis töölt koju, ja tuppa astudes, kuulis kuidas kasuema karjub venna peale ja vend nutab. Kasuema oli pannud ta oma tuppa ja käskinud tal sealt mitte välja tulla. Sain teada, et isa ja tema olid ka omavahel tülli läinud. Siis oli naine minema läinud ja alles järgmisel päeval tagasi tulnud, vist oma ema poole jooksnud. Samal õhtul läks isa venda maha rahustama ja leidis nii mõndagi : vähe sellest, et poisil käsi kipsis, leidis isa tal ka õla läheduses ja jalgadel mõned sinikad, 1 oli suurem. Lõpuks ometi mõistis isa seda, mida ma talle koguaeg rääkinud olin. Nüüd ongi nii, et isa läks kasuemast lahku ja see naine saabki oma teenitud karistuse, nimelt isa võttis vajalike kohtadega ühendust.

Ma ei saa aru, see naine tuleks hullarisse kinni panna :twisted: see kõik, kuidas ta mu väikevennaga käitus ja mida ta tegi.

Hetkel ma ise käin teis linna koolis ja elan ühikas (nagu eespool mainitud), aga siis arvatavasti isa vaatab korteri samasse linna kus mul kool on, ja kolib ise ka sinna vb (see tema töö ei sega teises linnas elamist), ja siis kui ta tööl on, saan mina venna lasteaeda viia ja järele minna või läheb mu hea sõbranna järele.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”