Ema elukaaslane ..

Ma olen kurb .. , sest ma elan koos mingi inimesega , keda ma ei tunne.Nimelt elan ma koos ema ja tema elukaaslasega.Ma kolisin siia umbes 2 aastat tagasi.Ma ei suhtle oma ema elukaaslasega ültse .. ja see on imelik ja ma tunnen ennast praegu väga , väga halvasti , kuna ma arvan , et ma olen imelik ja kole jne.Ma isegi arvan , et ma olen natuke napakas , kuna ma temaga ei räägi ja see on väga kurb :(( .Tema minuga ka ei räägi.Ta on u 37 aastane.Ma ise olen 12.
Täna ma näiteks läksin kööki ja ta istus seal ning tegi suitsu ja ma võtsin külmkapist toidu välja ja panin taldrikule .. ja siis mikrolaineahju.Ta lihtsalt isus seal tegi suitsu ja luristas kohvit .. ta ei hooli ültse enda tervisest.Kas see pole imelik , et me ei räägi ? Mina tunnen ennast küll väga halvasti sellistes olukordades ... ma tunnen ennast ebamugavalt.Me nagu oleksime võõrad , aga ometi elame samas korteris.
Ma peaks veel mainima , et ta on üsna laisk.Nädalavahetuseti ta ka lihtsalt magab ja sööb enda toas.Õnneks on mul enda tuba õigemini on see elutuba , aga ma magan,söön ja elan seal toas.Tema toas ei käi ma kunagi .. ja ma ei taha temaga kööki sattuda , sest väga halb on lihtsalt vaikida ja käituda nii , et ``sind ei ole siin,ma olen üksinda``Ega ma eriti ei tahakski temaga suhelda , aga see , et ta on minus vanem ja ei suhtle minuga on väga imelik.Ta käitub õltse nagu mingi 20 aastane noormees .. tal ei ole ka lapsi.
Kas keegi oskaks nõu anda kuidas ma ennast ni halvati ei tunneks , kui praegu ?Või peaksin ma midagi muutma ?
Emale ja isale ma sellest küll mitte kunagi ei räägiks.

Re: Ema elukaaslane ..

Kas sa ise ei loe siis lahendust välja? Sa peaksid ise ema elukaaslasega näiteks juttu alustama. Mõnikord küsi talt midagi, kasvõi siis enda tarbeks ja võid ka niisama juttu alustada, kui koos köögis olete, näiteks, et 'oh, kui ilus päikesepaisteline ilm täna on!', äkki ta ei julge sinuga isegi juttu alustada, arvab, et sa kardad teda, või et sa ei salli teda ja arvad, et ta tahab su isa asendada jne, proovi ise alustada siis.

Ja whaaat see foorum sellega seondub?

Tahad suhelda temaga? Noh, ma ei tea, kui tea siuke lahe ja asja on, käitub nagu oleks noorem või mis iganes.. no ma ei tea. Kui ta seal köögis istub ja suitsetab, mine lihtsalt ja istu ka laua taha ja ütle tsau. Ja küsi üks suits näiteks... ja kui ei taha, siis küsi niisama kuidas läheb. Ma ei tea kui raske või kerge sulle selline asi oleks, aga jah, ma teeks nii.
Aga ses suhtes et... sa kirjutasid, et sa oled kole enda arvates, aga mis mõttes see siia puutub või kuidas see sellega seotud peaks olema..?

Ta võib ise olla tagasihoidlik ning arvata, et ta ei meeldi sulle. Äkki sa oled kunagi talle nähvanud või jätnud mulje, et ta ei huvita sind? Mul oli isaga suhteliselt sarnane olukord, ma ka ei tahtnud temaga kunagi ühel ajal kööki sattuda, kartsin et ta võib minuga rääkima hakata (imelik eks? ta on venelane, ma ei osanud vene keelt nii hästi kui teised pereliikmed ja kunagi ta nokkis mind selle eest, tekkisid kompleksid).. ise ma temaga kunagi ei alustanud juttu. Ta tundus mulle alati võõras ja ma olin tema juuresolekul pinges, seega ma saan sinu murest aru küll... kuidas seda lahendada, ma ei tea.. samas pole raske kui teie vahel pole keelebarjääri, emb-kumb peab lihtsalt midagi ütlema esimesena.

psühhopaat- kirjutas:Kui ta seal köögis istub ja suitsetab, mine lihtsalt ja istu ka laua taha ja ütle tsau. Ja küsi üks suits näiteks...
Natuke loll mulje jääb sinust ja su jutust, et soovitad ema elukaaslaselt suitsu küsida, kui too naguinii läheb kohe emale rääkima sellest ja ema võib väga pahaseks saada, sest loe korra üle, tüdruk pole 20 VAID 12.
Smile22 kirjutas:Hei kõik , jutust võib välja lugeda , et ta ei tahagi temaga suhelda !! Mis siis tegema peaks ?
Ma küll seda kuskilt välja ei loe, loen välja just vastupidise ja toon sulle selguseks sellest loost ühe jupi, mis sul endal arvatvasti lugematta jäi 'Ma ei suhtle oma ema elukaaslasega ültse .. ja see on imelik ja ma tunnen ennast praegu väga , väga halvasti , kuna ma arvan , et ma olen imelik ja kole jne.Ma isegi arvan , et ma olen natuke napakas , kuna ma temaga ei räägi ja see on väga kurb'

OlenLiis kirjutas:Natuke loll mulje jääb sinust ja su jutust, et soovitad ema elukaaslaselt suitsu küsida, kui too naguinii läheb kohe emale rääkima sellest ja ema võib väga pahaseks saada, sest loe korra üle, tüdruk pole 20 VAID 12.
20, 12, mis see vanus siin loeb. Ma rääkisin sellest, kuidas mina teeksin. Ilmselt. Pealegi ma ei tea nende kodust olukorda ja seda, kui palju teemaalgatajat piiratakse. See oli lihtsalt üks võimalus ja kui sellega probleeme ei teki, siis minu nägemuse järgi ka kõige parem võimalus.

psühhopaat- kirjutas:20, 12, mis see vanus siin loeb. Ma rääkisin sellest, kuidas mina teeksin. Ilmselt. Pealegi ma ei tea nende kodust olukorda ja seda, kui palju teemaalgatajat piiratakse. See oli lihtsalt üks võimalus ja kui sellega probleeme ei teki, siis minu nägemuse järgi ka kõige parem võimalus.
Võib-olla sinu vanemad siis tõesti ei hooli sinust niipalju ja lubavad sul suitsetada, aga ma arvan, et teemaalgataja ema ei pruugi seda oma tütrele lubada, kui ta ise teab, et lubab, siis las järgmine küsimus on, et kas ta ema elukaaslane siis annab ka? Äkki arvab ta ise, et nii noored ei tohiks veel suitsetada või on tal eelviimane suits pakis ja ei anna seda lihtsalt kadedusest? Aga ma ise pean seda siiski halvaks variandiks..
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”