Vanaema

Vanaema on mul üle 70, aga jube vastik. Elan koos vanaema ja isaga. Vanaema oli muidu lahke, aga nüüd koguaeg terroriseerib mind. Ta koguaeg küsib ülbe tooniga, kas sul kodused tööd tehtud? Ma tahan filmi vaadata (ta on peaaegu kurt, isegi kuuldeaparaadiga on ta teleka heli peaaegu põhjas), ta toob alati mu ära visatud riided tagasi, koguaeg räägib et ma olen nii laisk tüdruk, päev läbi vaatan telekat ja istun arvuti taga, kuigi tegelikult ma olen väga hea sportlane, suurema osa ajast jooksen koeraga, niisma jooksen või tegelen mõne spordialaga. Ma käin muusikakoolis trumme ka õppimas, ning kui ma kodus harjutan, siis ta juba poole minuti pärast ütleb et lõpeta see kolistamine ära, kõrvad jooksevad sitavett juba, see pole mingi pill. Ta solvub ka iga asja peale. Fellaril tuli teine pesakod poegi (ta on kass) ja mammi tahtis juba siis kui kass polnud viimast poegagi veel välja sünnitanud nad ära uputada (ta juba sellest ajast saati, kui mu isa alles laps oli uputas kõik loomad ära mis mu isa sai või koju tõi). Ta hakkas pange vett panema aga mu isa ütles et mingi loll oled vä, kass alles poegib ju, kui sa nad ära uputad siis ma löön sul pea lõhki (ta ütleb seda juba väiksest peale koguaeg kui keegi närvi käib). Mind polnud siis koduski ja ei teadnud mis värk on, aga kui tulin koju, siis mammi oli minuga hull ülbe, hullem kui tavaliselt. Isa õhtul rääkis et mammi nii loll on. Ja mammi on nüüd minuga hull kuri sellepärast et ta mu isa peale solvunud on. Omg, saab ta veel lollim olla? :x
Vahepeal, kui ta omastarust üksi kodus on, siis ta lööb mu kasse (mul präegu 2 kassi, üks on suur, üks 3 kuune) kui nad tooli peale hüppavad või niisama uudistavad mis mammi teeb. Ta alati ütleb mu kohta halvasti, aga kui ma talle vastu ütlen, et tegelikult see nii pole (ntx selle spordi asjaga) siis ta hakkab mu kohta veel halvemini rääkima ja kui ma ütlen talle ole vait siis ta hakkab kohe nutma ja ütleb et ma lähen siit ära, jah, lähen Endla juurde ja siis kogun raha ja ostan omale enda maja ja ei tule enam tagasi.
Ja nii koguaeg. Vahepeal ta solvumine läheb üle, siis ta on hästi tore ja lahke, aga alati on tal midagi, millega ta mu isale pinda käib (ntx see, et ta alati teeb prügikotid tühjaks, ning toob tuppa tagasi, ning ta pidevalt viriseb oma tervise üle ja kui me abi pakume siis vastab üli mürgiselt meile) siis alati ta jälle solvub ja on kuri.

Tavalised asjad, mis käivad lastele pinda, sest nemad peavad koguaeg neid tegema, ntx muru niitmine, puude ladumine, rohimine, söögi tegemine, mis arendavad ka inimesi, neid mina tahan teha aga vanaema lihtsalt ei lase. Ütleb et mina ei oska ja et las ta teeb ise, kui maütlen et ma tahan kasvõi proovida (kujutate ette, ma pole elus kordagi muru niitnud kuigi ma elan maal) ta ütleb et sa ei oska, sa ei oska ja omgg ta lihtsalt käib NIIIIIIIIII närvidele mulle aga ma lihtsalt ei taha talle halvasti öelda, sest alati kui ma kellegile nii teen on mul pärast halb ja väga suur süütunne on, ning nagu tahaks vabandust paluda, aga lihtsalt ei suuda. Kui olen palunud (see oli varem) siis ta ei tee väljagi ja mossitab edasi.

Mu ema läks ka ära siit sellepärast, et mu vanaema terroriseeris teda (kusjuures hullemini kui mind) ning tal oli sellest lihtsalt liiga suur stress ja pinge, ning sellepräast oli ta kodust rohkem ära ja leidis omale uue armastuse. mu vanemad tülis omavahel ei ole, aga lihtsalt lahus on.

Mu vanaema räägib mu emast taga ka, räägib et tal kindlasti hambad juba suust välja pekstud ja raha pole ja ta võiks tööle minna, mis ta seal ülikoolis passib jne. Mu ema lõpetas just ülikooli, sisekujundajaks õppis. Eluga on tal kõik korras, nq omg kui talle seal ei meeldiks siis tal on palju sõpru kelle juures elada seni kuni oamle oma elamise saab. Raha tal on, ta just hoiab kokku, ning teenib palju raha, sest ta teeb maja projekte inimestele.

Ma pidevat küsin talt raha kui mu isal parasjagu anda ple aga ma tahan hullult midagi, ning kui ma arvan et enam ei küsi, liiga palju olen küsinud ja tal endal ka vaja või al just hetkel pole, aga on vaja mingi ekskursiooni vms jaoks ning ma mammilt küsin, siis ta ütleb et küsi kerstilt, ta on ju su ema ja peab sulle raha andma. Ma räägin atlleära, et ma olen talt nii ja nii palju küsinud ja ta hakkab otsast peale sama teksti rääkima. Ma räägin ka uuesti sama teksti, äkkki ta ei kuulnud ja ta ütleb et ma tean jah aga.... ja räägib ikka sama asja.

Ma võtan ka varsti mehe ja lähen ära siit, nagu mu ema, kui mammi seda ära ei lõpeta :D:D
ei tegelt ma olen 13 ja mailähe kuskile. :mrgreen:

Aga ta virisemine ja vingumine ja terroriseerimine lihtsalt tekitab niipalju stressi, ning ma kärvan ära varsti kui asi samamoodi jätkub. Ma üritan talle meele järgi olla aga ikka ta viriseb.
Ükskord ta ütles et ma võiks koristada natuke (ma tavaliselt ei viitsi oma tuba koristada) ja ma tegin oma toa nii korda kui üldse võimalik on. Sellega tuli mulle koristamishoog sisse ja ma hakkasin vannituba küürima. Sellepeale ta ainult virises, et kasutan kalleid koristamisvahendeid (mul läks vannitoa peale ainlt natuke cif-i) ja midagi positiivset seal ei tulnud. Kui kööki hakkasin koristama siis ta lihtsalt vahtis natuke aega ja läks minema.

Maitea mida teha :/

Re: Vanaema

lugesin kogu jutu ilustikenasti läbi ja ma arvan et sul on stiilne vanaema . :D :D
ma kujutan ette kuidas ta su närve sööb ja see on kindlasti parajalt õudne .
aga kas sa oma isaga oled proovinud rääkida ?
ja näiteks selle muru niitmise kohapealt et , maitea kas septembris ka muru niidetakse , aga ykspev võta kätte ja hakka muru niitma , ära oma vanaemalt luba kysi , lihtsalt hakka niitma . tõesta talle vastupidist , seda et SA SUUDAD . pane ta oma arvamust sinust muutma .

Su vanaema on nagu iga teine vanaemagi :lol:. -Peaaegu- kõik vanaemad virisevad ( oma elu üle ja siis hakkab neil igav ja hakkavad teiste elu kallal nokkima, nad lihtsalt on sellised ja midagi ei saa teha:D) .
Neil pole kellegiga suhelda lihtsalt ja kui on siis neil jääb sellest isegi väheks .
..
Üks mu vanaema näiteks lihtsalt patrab kõigist pereprobleemidest teistele muttidele , ta muidu ei saa ju :D .
Võib-olla su vanaemal on mingi pinge peal lihtsalt ja ta kardab midagi ja siis ongi selline või siis nagu ma ütlesin on igav .
taking things too seriously.

Tundub, et ma tean mis sa tunned. Mul endalgi on taoline kurikuulus vanaema. Erinevused meie kahe olukorra vahel on vaid see, et mu vanake on 93 ja kogu pere elab koos. See ei tee olukorda mitte üldse kergemaks. Ka minu tubli vanamamps harjutas oma kottimist mu ema peal kui nad isaga alles abiellusid. Vanemad siis peale viite aastat hirmuvalitsemise all kolisid lõpuks ära. Mainima peab ka, et selle viie aasta jooksil sündisid neile kaks last, poisid. Üks on kurt. Niisiis, vanaema peab nüüd meie juures elama. See on hull, suht hull. Ta mõtleb igasuguseid asju välja meie pereliikmete kohta. Kohati on need absurdsed ja need väsitavad nii hullumoodi, et oma elu pärast sellist sõnasõda elada on suht keeruline. Igatahes, vahepeal on tast kahju aga samas, ma ei saa temast aru, absoluutselt. Ehk, mis kihutas mind siia seda kirjutama ja sulle saatusekaaslast leidmast: täna hommikul, just siis kui ma üritasin palavikus sonida, ei saa, sest vanaema heidab emale ette, miks ta üht last teisele eelistab(sel juhul mind mu vennale), ema vastab, et siim(venna nimi) on suur mees, ta saab hakkama ja kui ta tööle ei lähe, siis on see tema enda otsus ja ema austab seda. Nii, aga vanaema arvab et nii ei tohi olla, ehk siis ta hakkab ema kallal jõhkrutsema. Seda oskab ta üllatavalt hästi oma vanuse kohta. Ehk siis, ta hakkab rääkima emale, et miks ta absoluutselt ei hooli oma pojast ja miks ta tema üldse siis sai, kui on olemas igasuguseid abordivariante. See viis ema endast nii välja et edasi ma ei taha eriti rääkida... eniveis. Vanaema ja ema on terved mõlemad, ema kergete vaimsete haavadega, vanaema puhisedes ja pahisedes oma toas.
Eks me siis püüame elada koos sellise draakoniga. Julgen ma nii öelda, sest ta on mingil ajal isegi välja mõelnud et ma magan oma isaga. Mis kohe kindlasti on kõik tema peas.

kui raha on, võite talle eraldi korteri osta, las närvitseb seal. Tõsiselt. see kui ta teistest vanem ja "targem" on, ei tee teda ainuvalitsejaks. Teine võimalus on, et koli ema juurde, aga ära eriti selle plaanimisega aega viida, kuna sellise närvitsejaga võib kiiresti deprekas tekkida ja oi jumal, kui jube niimoodi elada on..
Life is either a daring adventure or nothing at all.

ankzx kirjutas:Su vanaema on nagu iga teine vanaemagi :lol:. -Peaaegu- kõik vanaemad virisevad ( oma elu üle ja siis hakkab neil igav ja hakkavad teiste elu kallal nokkima, nad lihtsalt on sellised ja midagi ei saa teha:D) .
Neil pole kellegiga suhelda lihtsalt ja kui on siis neil jääb sellest isegi väheks .
..
Üks mu vanaema näiteks lihtsalt patrab kõigist pereprobleemidest teistele muttidele , ta muidu ei saa ju :D .
Võib-olla su vanaemal on mingi pinge peal lihtsalt ja ta kardab midagi ja siis ongi selline või siis nagu ma ütlesin on igav .

Ei ole ikka küll kõik vanaemad siin mölisema jne... , nt. minu vanaema on kõige lahkem inimene maailmamuna peal , ta jagab tasuta asju , annab taskuraha jne..

Külaline kirjutas:
ankzx kirjutas:Su vanaema on nagu iga teine vanaemagi :lol:. -Peaaegu- kõik vanaemad virisevad ( oma elu üle ja siis hakkab neil igav ja hakkavad teiste elu kallal nokkima, nad lihtsalt on sellised ja midagi ei saa teha:D) .
..

Ei ole ikka küll kõik vanaemad siin mölisema jne... , nt. minu vanaema on kõige lahkem inimene maailmamuna peal , ta jagab tasuta asju , annab taskuraha jne..
mul ka vanaemad(mõlemad) väga toredad - nad 60-63a. ka:D
Vanavanaema(76) on ka tore.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”