Vastikud

Mul on kaks õde (17 ja 8) ise olen 10.
Vanema õega saan suh hästi läbi aga mu väike õde on nii vastik.
Ta eirab mind ja tänitab koguaeg.
Kui keegi mulle midagi ütleb ära tee seda vms siis hakkab ta kohe korrutama.
Lisaks on meil kaks telekat uuem allkorrusel ja siis vanem meiekorrusel.
Meie telekas on nüüd tema toas ja nüüd hakkab ta koguaeg mingeid oma reegleid tegema.
Teised veel õigustavad ka teda.
Lisaks ta kiusab ja siis ma olen vihane ja kõik pahandavad minuga.

Mul üks asi veel.
nimelt kui me sööme midagi siis ma ei suuda nendega koos süüa sest see on lihtsalt nii rõve.
nad luristavad ja imevad jne,olen püüdnud rääkida ka aga nad saavad lihtsalt vihaseks.
Lisaks veel see ka et ma olen suht taimetoitlane.
Aga sügishooaegadel hakkava vanavanemad suitsuvorste tegema.Ja ma ei kannata lihtsalt seda lõhna ja siis mu väike õde kiusab mind sellega koguaeg.Ükskord oli ta klassiõde külas ja siis ta peitis suitsuvorsti mu padja alla ja sahtlitesse :evil: :evil:

Aga samas mina ei tee talle midagi üritan sõber olla aga ta valetab et mina kiusan teda jne ja te räägib sellest ka oma sõbrannadele :(

Re: Vastikud

ükskord tekib ikka võimalus, kus Sina ja Sinu väike õde saaksite rahulikumalt nelja silma all vestelda, ma arvan. ja kui ei teki seda võimalust, proovi tekitada see võimalus ise.
mul ka kunagi väike õde täiega põrkas mu kallal, väikevenna ka. võtsin nad ise käsile. sõnadega kaklesime alguses, pärast ma suutsin kuidagi mõlemaid väga rahulikuks teha, ja siis rääkisime täitsa rahulikult ja nagu võluväel pole nad siiani minuga põrganud. iga kord, kui ma koju lähen, siis olengi neile nagu suurem ja parim õde maailmas, vähemalt mina tunnen nii, sest nad mõlemad kargavad mulle kaela ja kallistavad, tahavad kohe rääkida, kuidas neil läinud on jne. aga nüüd on probla võimuvõitlusel neil kahel omavahel. täiega närvi ajab, aga ma ka aegajalt räägin nende mõlemaga eraldi. ja kuna nad mõlemad on totaalselt pubekad praegu, siis korraks nad saavad sõbralikult läbi, vahepeal läheb reaalselt sõjaks lahti. ja mina pean nende vahele minema ja ise molli saama.

Aga kui see telekas on tema toas, siis on ju normaalne, et ta teeb mingid reeglid, et päris päev otsa tema tuppa ei vooritaks, oma aja ja privaatsuse soov on ju täiesti normaalne. See vorstinali on jah nõme, aga soovitan sellistest asjadest mitte välja teha, kuna just sinu reaktsioon ongi see, mida ta ootab. Kui sa ei reageeri, ei viitsi ta igavesti jätkata.

See rahuliku rääkimise soovitus on muidugi igati hea - soovitan ka seda teha, kui vähegi võimalik. Minu läbiproovitud kasvatusmeetoditest on see ainus, mis on ka reaalselt toiminud.

Ma saan aru et nagu normaalsed reeglid on ok.
Aga kunagi oli telekas minutoas ja tema mind küll ei kuulanud ja vooritas ssse välja.
Ja tema reeglid on umbes sellised:

sa ei tohi seda seda seda seda jne ja oleks need reeglid normaalsed aga ei.

Ja mida ma oma toiduprobleemiga peale hakkan?

Kui ta rahulikum on, siis tehke nii, et kõik koos panete kirjalikud reeglid paika.

Kui mõtlesid toiduprobleemiga seda, et õde kiusab, ära tee välja, kui aga seda, et ei kannata lõhna, siis palugi, et kas võid minna kaugemale, eemale vms, et tõesti hakkab halb. Kas elate muidu vanavanematega koos?

Mulle tundub, et sellest ise õega rääkimisest pole mingit kasu. Jookseb siis vanemate juurde 'kituma' ning ilmselgelt vanemad õigustavad väiksemat nii nagu igas teises asjas. Kui juba telekas tema tuppa tassitud on (sest kõige väiksem ju tahtis nii...). Asi on pigem vanemates ja nende kasvatuses.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

ei ela vanavanematega.
Someonehl on suht õigus ka
Ta on hull kittuja ja vinguja.Ja siis veel valetab vanematele et teen tema toas seda teist ja kolmandat ja kõik usuvad ka.
Toiduprobleemiall mõtlesin seda kui kohutavalt nad mätsutavad ja luristavad
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vendade, õdede ja teiste sugulaste poolt”