Täpsustavad küsimused

Selleks et paremini olukorda mõista, vajan täiendavat infot...

Kui vanad vend ja sina olete?

Kas on keegi sugulastest kes võiks vennaga rääkida (onu, tädi, kes iganes)...kus muidu isa on????????

Mis argumentidega sa juba püüdsid teda veenda?

Kuidas ta neile (argumentidele) reageeris?

Kas samalaadseid üritusi vend korraldas ka varem (ema juuresolekul)?

Kui jah, siis... Mis oli ema reaktsioon sellele?

Kas emaga on mingit kontaktivõtmise võimalust?

Kui ei soovi vastata foorumisse, võid seda teha privaatsõnumiga personaalselt

Naeratust :D
Ei konsulteeri enam.

Mida siis vennaga teeme? Räägime !!!

Aitäh täpsustuste eest.

Noh nii... :)
>hmm.vend on 15 (vastik iga), ma tast 2 aastat noorem

Hahhhh... varsti sa ise ju jõuad sinna ....VASTIKKU IKKA. Nali. :lol: parem ütleme nii, et paljudel on raskusi sellel eal ja selle eaga :wink: Kuid iga on ise enesest lausa SUUREPÄRANE !!! Küll sa seda ise tunned kuskil 10-15 aastad hiljem... parem siiski tunda seda kohe (antud momendil) eks? Naudi seda aja ja kasuta 150%-selt !!!!!!!

>hmm, ja vend ei kuula kedagi v6i nii, isale ma olen r22kind, aga vend
>eitab seda et tal pidevalt mingid s6brad siin on

Vaata. See et sõbrad teil kodus käivad pole iseenesest halb. Aga kui nad lärmavad, lamendavad ja reostavad ... See on hoopis teine lugu. Seda rohkem kui see häirib ka naabreid. See on üks asi.

Teine asi on see. Ja see kohe paistab silma, et vend kõike seda eitab - otseselt öeldes VALETAB isale. Järlikult ta siiski teadvustab, et selline "olukord" või tema käitumine on halb ja võib olla ka "karistatav".

>ja kui ema kodus on, siis nii kyll pole, siis aind vahest k2ib m6ni s6ber tal kylas

Noh näed !!!

Nüüd on üks variant :idea: (üks paljudest võimlaiketest)kuidas sellest jagu saada.

Kui vend sind ei kuula, ning jätkuvalt sedasi käitub, ning ta teab et see on halb... kuid aga vanemad seda ei näe ja ei tea.... aga vanemad võivad teda mõjutada (isegi karistada)... ainuke asi mis meil tuleb teha on see, et tõestada vanematele, et selline olukord siiski on olemas!

Selleks on palju võimalusi, alates Jeims Bondi filmides või muudes detektiivides kasutusel olevates põnevatest meetoditest: Fotokatest, Video- ja Audio salvestusest, asjatõendite korjamisest :shock: (see on küll nali... aga kes teab, teine kord ka sellised vahendid aitavad).... kuni kõige lihtsamateni (ning nad on käepärased) Lihtsalt leia mõni hästi tuttav hea naaber :wink: , või vanem sõber või tuttav, kes seda kõike näeks oma silmadega. Võid teda lihtsalt teine kord vaikselt kutsuda sisse astuda ja seda kõike näha.

Hiljem rääkides vanematega, sul on võimalus viidata TUNNISTAJA(TE)LE (parem kui see(need) tunnistaja(d) on täiskasvanud) , kes sinu sõnade õigsust tõestab(vad). Ning vend siis ei saa keerutada. Ja isegi kui valetab, siis see kohe paistab vanematele silma!

See on küll üks radikaalsetest (äärmuslikest) meetoditest... kui miski muu ei aita...

Vaataks nüüd aga kuidas võiks ta lihtsalt veenda.

>ja no mai tea, ma igatpidi pyydsin talle selgex teha jne....

Mina prooviks nii:

On selge see, et vennal on suur soov olla koos sõpradega: kuulata muusikat (loomulikult mida valjusti seda parem), lobiseda, teha nalja ning selle üle naeratada... see on ju kõik loomulik (eriti selles "vastikus" eas) :D

On selge see, et sa tahad kodus olla rahus ja vaikuses...

Kodu teil on ainult üks... aga teil on KAKS teine teist välistavat soovi. Kuidas siis neid realiseerida?

Läbirääkimiste teel ! ! !
Vaata.

Mul meeldib mõelda nii. Inimesed ei ole halvad ise enesest. Nad lihtsalt teinekord käituvad halvasti (tõenäoliselt eksituse tõttu, sest ei mõista). Aga käitumist on üsnagi lihtne muuta. Ning igat eksitust ja arusaamatust võib kõrvaldada seletades kuidas saab asjad paremini teha. Aga mitte mingil juhul ei tasu panda inimese peale kleeps "HALB" ainult selle pärast, et ta teeb midagi teist moodi (isegi kui see tekitab teistel probleeme). Igal inimesel on kindlasti sees midagi HEAT. Ning just selle HEA osa poole temast tasubki pöörduda. Just selle osaga tasubki alati rääkida. Siis sa palju kergemini saad inimesest vastutulekud, mõistmist ja toetust.

Nüüd meie venna juurde.
Sa võid ju proovida talle seletada seda, et sa mõistad ja austad tema soovi olla sõpradega. Ning samuti paluda tal mõistmist ja austamist sinu soovile olla kodus rahus ja vaikuses. Ning seletada talle, et teil mõlemal on võrdne õigus saada oma soovi. Pakku talle arutada kuidas seda võimalik saavutada.
Võib olla lepite kokku, et sellel ja sellel kuupäeval ja nädalapäeval sa näiteks lähed sõbranna juurde, et tal on võimalus (sind häirimata) sõpradega koos olla. Ning näiteks vend ütleb sulle, et tahaks klassikaaslasi kutsuda kindlal päeval. Ning sa lubad talle suhtuda sellesse mõistlikult ja kannatlikult (või lihtsalt lähed kellegi juurde või jalutad). Kas või jagage see "kodune aeg" pooleks.

Kui need "külalised" on teie juures kohe peale kooli ja kuni õhtuni ja nii iga päev. Siis võiks ka neil küsida austamist selle kodu kõikide elanike vastu. Nimelt ka sinuga arvestamist. Palu neilt olla vaiksem, nii et sa enda toas istudes neid ei kuuleks. Kui aga ei soovi, las siis otsivad mõni teine koht kokku saamiseks.

Ja pea meeles. Alati on kompromiss võimalik.

Kui aga keegi suhtub sinusse mitte heatahtlikult, ignoreerib sinu õigusi, solvab sind, siis sa ei pea vastama täpselt sama moodi. Proovi esialgu pöörduda, temast HEA osa poole. Kui aga ei kuula, siis lihtsalt kaitse end. Keegi ei tohiks sul liiga teha (loomulikult ka sina samuti teistele mitte).

Kui rahumeelne variant ei aita, siis sul alati jääb radikaalne variant (TUNNISTAJAGA) venda paika panna.

Naeratust sulle
Ei konsulteeri enam.

hmm ma lugsin ka l2bi need jutud... ja seda jh Andrewi jutt peab paika... Lihtne v6imalus on jh see et lindistad/pildistad tema l2bu v6i mida iganes ta ka seda ei teex... mai tea ma andrewi lugu l6ppu ei lugend aga iagastahes... seda et kui naabrid kurdavad siis saaxid su isa ema v2ga lihstasti asjast aimu... v6ibolla lepite ajad kokku v6i nii et mitu inimest korraga v6ib tulla ja mis p2evadel :D see varjant isegi vist ei t66ta aga licalt t6in m6ne n2ite.. las ta saab ka natuke suuremax.. varsti nad enam ei tee seda kodus vaid klubides.

Edu
Yxk6ik mis ei juhtux... J22 rahulikux...

vajan abi

tere.
Olen aastase lapse ema. Mul on selline hiigelsuur mure, et mu laps ei maga eriti ja siis kui magab, on just väike vend see, kes paneb kõrvaltoas bassi põhja ja powerhitt raadio mängima, ukse jätab justkui meelega lahti, lisaks röögib telefonis rääkides, paugutab uksi ja nõnda edasi kõneleb teiste pereliikmetega valjult.
Elame kõik ühes majas.
Mina ja minu õde ja vend ja isa. Ema elab mujal.
Mina sain eelmisel aastal lapse.
Lapse isa meid vaatama ei julge tulla, kuna ta kardab neid inimesi, kellega ma koos elan.
Pean elama ilma meheta ja lapse isata ja olema üksikema. Majas puudub rahu ja tihti on nii, et laps ärkab venna lärmamise peale üles ja ei uinu enam, on üleüldse koguaeg rahutu ja närviline, läheb väga kergesti endast välja ja on hakanud nutma tihedamini.
Kui tahan talle süüa teha, siis on ta omapead samal ajal kui ma süüa teen. Pereliikmed ignoreerivad last, tõrjuvad teda, nagu ta oleks neile mõttetu ringiliikuv asi, mis neil ees on. Kui laps nutab, siis nad on mu peale vihased.
Perekond on ka põhjus, miks kõik mu eelmised poiss-sõbrad mu juures pole püsinud. Keegi ei suuda mu pereliikmeid välja kannatada, keegi ei julge külla tulla.
Olen 23 aastane.
Tahaksin elada mujal koos oma lapsega, aga see on majanduslikult võimatu.
Ajasin ka kohtuasju, et lapse isalt elatisraha välja mõista, aga seniajani ta üritab põgeneda ja naerab selle peale et ta toetama hakkab.
Vanemahüvitis saab mul järgmisel kuul läbi. Sellest ajast alates jätkub mul raha ainult mähkmete ostmiseks. Olen püüdnud mõista, miks isa ei võta minu last ja mind tõsiselt aga tegelikult on asi selles, et ema pole oma lapsi austanud.
Üritan ise hea lapsevanem olla ja oma last õigesti kasvatada, aga vend ja isa segavad vahele päris palju. Põhiliselt ikkagi see jõhker müratase, mis eksisteerib.
Olen lugenud, et kui inimene ei saa rahus elada, siis tema veresoonkond ja süda jäävad haigeks, ta muutub ülekaaluliseks ja närvihaigeks.
kahjuks ei saa ma veel tööle minna, kuna laps on veel väike, lisaks pole lasteaed valmis ehitatud.

Räägin iga päev vennale ja õele et kui laps magab, tuleb olla vaiksemalt.
Nad teevad seda aga täiesti nii kuidas pea neil otsas on. Mõtlemine puudub. Ja juba tuhisevad tubadest välja ja jooksevad majas ringi, karjuvad, lülitavad telereid sisse ja muusikakeskusi tööle, räägivad mobiilidega, siis tuleb isa, räägib neist kõvemini et teda kuulataks, paneb reporteri kõvemini, et ta seda kuuleks samal ajal kui ta köögis möllab nõude kolinal ja kui talle keegi helistab, siis karjub nii valjult telefonis, et ma mõtlen, et läheks lihtsalt astuks lapsega majast välja lumehange elama. õhtud on siin majas õudusunenägu.
ma ei tea, mida teha.
igal kannatamisel on piir.
roppudesse kohtadesse saatmisel on see effekt, et umbes tund aega on vaikus. ja kimavad oma bemmidega minema veidikeseks. Kui karjun nende peale, siis neil jookseb juhe kokku ja tõmbuvad endasse. Vaikides elavad samamoodi edasi, teevad samu asju ja müratase on veel kõvemgi. Kui ise koguaeg oma toas olen lapsega ja nendega ei suhtle, on kõik ikka samamoodi. Tundub, et müratase ei sõltu minust, kuigi käin ja lülitan neid seadmeid välja.
Tahaks võtta suure kurika ja peksta kõik telerid ja muusikakeskused sodiks. Olen ka mõelnud oma toa seinu katta vatitekkide või mõne muu materjaliga, mis heli läbi ei laseks. Euromajas elamine on elamine pappkastis.
Võib ju öelda, et on lahe, kui on perekond, aga kahjuks on iseenda elu olulisem.
Võib-olla ma olen isekas, et ma nii räägin, aga kõik tuli südamest.
Allasurutud pettumus läheb minu kehasse ja tekitab seal musti energeetilisi kohti ja mul on raske hingata.

Re: vajan abi.

Tere G!

Näen, et sul on praegu väga raske. Võid sina seletada, kuidas kujunes sugulastel selline suhtumine sinu ja su lapse vastu? Kas nad teevad midagi tõesti sinu kiuste, või see on nende elustiil?
G kirjutas:Allasurutud pettumus läheb minu kehasse ja tekitab seal musti energeetilisi kohti ja mul on raske hingata.
Sinu tunnetest võib aru saada. Probleem siin tekib selline, et niisugused tunded võtavad palju energiat, elujõudu ära. Kujuneb olukord, kus on tõesti raske hingata. Samas aidata võib see, kui suunad oma energiat tegevusele, mis võimaldab olukorda parandada. Nagu mina sain aru, sul pole võimalust praegu elada kuskil muujal, ainult sinu sugulastega koos. Proovi siis nendega kokku leppida. Räägi rahulikult, ilma süüdistusteta. Alusta, näiteks, et saad aru sellest, et nemad tahavad muusikad kuulata, nagu varem tegid, jne., aga lapsega seoses sellega tekivad raskused, probleemid... Leppige kokku ajast, millal peab kodus rahu olema. Küsi ka nende käest abi, kui sulle, näiteks, on vaja last vannitada või jalutada temaga. Sest, kui anda võimalust lapsega tegeleda, tekivad juba teised tunded tema vastu, rohkem vastutust ja meeleliigutavust.

Tähtis on ka see, et sina ise oled praegu mures ja närviline. Lapse seisund sõltub palju sellest, kuidas ema ennast tunneb. Kui ise oled rahulik, kasvab laps ka rahulikuks. Laps tegelikult võib magada ka, kui kodus on müra (muidu, kui ei ole liiga tugev). Soovitatakse isegi, et lapse magamise ajal ei oleks ideaalne vaikus kodus. Samas, kui ema on närviline, siis see seisund läheb lapsele edasi. Kuivõrd raske sul ei oleks, mõtle ka sellest, et sul on elukoht, eraldi ruum, terve laps, ma arvan ka, et isa toetab sind, kui sul raha ei ole, vähemalt näljaseks sina ei jää. See juba peab midagi tähendama. Kui laps natuke kasvab, siis ilmub sul võimalus töötada. Sinu olukord ei ole kõige parem, mis võib olla elus, aga muretsemine seda ei paranda. Sellepärast mõtle oma seisundist ja proovi vastu võtta oma situatsiooni nii, nagu see on. Siis on lihtsam ka edasi mõelda ja tegutseda selles suunas, et olukorda parandada.
G kirjutas:Ajasin ka kohtuasju, et lapse isalt elatisraha välja mõista, aga seniajani ta üritab põgeneda ja naerab selle peale et ta toetama hakkab.
Sulle informatsiooniks: On olemas võimalus tasuta juriidilist abi saada Eesti tudengite käest. Vastuvõtt toimub aadresil Vabaduse väljak 7, teisipäeviti ja kolmapäeviti kell 14-17, ja reedeti kell 11-12.30; ning teisipäeviti ja neljapäeviti kell14-17, reedeti 15.30-17.00 Tallinna Ringkonnakohtus, aadresil Pärnu mnt.7, tel. 6282708. Võib seal küsida, mis võimalused on sul olemas.

Kõike paremat sulle!
Hanna (konsultant).
Suletud

Mine “Psühholoogiline vägivald vendade, õdede ja teiste sugulaste poolt”