Tahan eemale

Tere!
Olen 14.aastane tüdruk.
Umbes 5 aastat tagasi elasin ma Keilas (Tallinna lähedal), aga kõik muutus kui mu ema armus ja me kolisime Viljandisse. Mu kasuisa oli algusest peale minuga õel. Ta ei lubanud mul teiste lastega välja minna ega nendea suhelda, ma võisin aind töötada. Ma pidin olema hullult sõnakuulelik ja ei tohtinud vanematele ühtki sõna öelda muidu hakkasid nad mu peale karjuma. Ma nutsin iga päeav, sest nad ütlesid (ütlevad siia maani), et olen saamatu, kasvatamatu paks mats kellest ei saa kedagi. Peaks mainima, et olen terve elu õppinud viitele ja neljadele ning õpin muusikakoolis juba 7 aastat ninseal olen puhta viieline. Uues koolis mul eriti palju sõpru ei ole ja ma ei saa paljudega üldse läbi.
Kui ma sain 12 hakkasin ma kasuisale vastu ütlema kui ta mind solvama tuli. Asi läks ainilt hullemaks. Ta elas end ka ema peal välja.
Umbes seitse kuud tagasi lõi emal kopa ette ja me kolisime kasuisa juurest ära, kuid juba KAHE PÄEVA PÄRAST lepis ema temaga ära ja ksuisa tuli meile elama.
Nüüd on probleemid hoopis emaga. Ta solvab mind koguaeg. Alati kui tulen koju peale kooli (umbes kell pool kaheksa õhtul) hakkab ta mu peale karjuma iga pisi asja pärast (nt kui jätsin paar särki voodile kuihommikul valisin mida selga panna ja ei jõudnud neid kappi tagasi panna)
Ta tahab igal võimalikul kpmbel must lahti saada, kuskile ära saata.( kui minu õde oli 14, siis ema saatis ta vanaema juurde elam ära)
Ma vihkan ennast! Äkki ma olen halb tütar? Äkki peaks ma midagi teisiti tegema?

Re: Tahan eemale

Tere!

Kas sa oled emaga rahulikult rääkinud sellest, kuidas end tunned? Vahel inimene ei märkagi seda, et teist nii halvasti tundma paneb ja näiteks oma tööpingeid tema peal välja elab. Arvan, et ükskõik, mis plaanid sul on või mis edasi saab, igal juhul tasuks emaga rääkida proovida, vajadusel mitu korda. Eriti hea oleks, kui seda saaks kodukeskkonnast väljaspool teha, ja kindlasti mitte süüdistades, vaid just selles valguses, et kuidas end tunned. Kas oleks variant ema näiteks õhtul natukeseks jalutama kutsuda ja rääkida?

Ütlesid, et ema tahab lahti saada ja kuskile saata. Kuhu ta siis saata tahab? Mis need variandid on? Saan aru, et õde oli vanaema juures, aga kas see on ka sinu jaoks variant? Iseenesest, kui tegemist oleks kohaga, kus sind toetataks ja kus sul oleks hea olla (näiteks siis vanaema juures), võib see üldse mitte nii halb mõte olla. Muidugi pole tore, kui kodus on pinged, aga kahjuks on kodusid, kus nii on ja kus ka pärast lahendamispüüdlusi midagi ei muutu - siis tasub tõesti mõelda keskkonnavahetuse peale, kui mõni parem variant olemas on. Ma küll ei tea, mis on need kohad, kuhu su ema sind nn saata tahab, aga kui mõni neist on tõsine mõte ja loogiline koht, soovitan sellele täitsa mõelda - et ehk oleks seal tõesti parem.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”