Kool

Tere!
Olen 17-aastane neiu ja minu probleem on nimelt järgmine. Õpin kokaks, kuid hiljuti tekkisid terviseprobleemid ja sai perearsti juures käidud ning tema väljastas mulle vastava paberi, et kokaks õppida enam ei tohi. Iseenesest on ju mõistetav, et tuleks koolist dokumendid välja võtta ja mujale õppima asuda. Nüüdseks pole ma koolis käinud kuu aega, kuid ema ei ole nõus koolist dokumente välja võtma, vaid sunnib mind kooli tagasi minema. Koolist öeldi, et mina ei saa üksi otsustada ka, kas käin koolis edasi või mitte, ometigi on mul must-valgelt kirjas, et ma ei või enam koolis jätkata. Isal mu hooldusõigus puudub, seega ainus variant ongi ema, kes on sellele kategooriliselt vastu.
Nimelt minu küsimus, mida ma peaksin tegema, et dokumendid kätte saada, sest tervis tõesti ei kannata enam kokana õppimist jätkata?

Re: Kool

termomeeter kirjutas:Mis ema konkreetselt põhjenduseks ütleb? Ehk saaksid temaga rahulikult rääkida, selgitada välja tema hirmud seoses sinu koolist ära tulekuga. Siis saaks juba edasi mõelda.
Ema ei põhjendagi ennast. Koolis rääkimas käies õpetajatega istus ta ainult kõrval ja ütles, et tema pole minu koolist ära tulekuga nõus. Võibolla on üks põhjus see, et ta ei taha, et mul üks aasta raisku läheks, nimelt olen teine kursus. Temaga sellest rääkida on praktiliselt võimatu, kohe tõstab häält ja mul on tunne, et ta ei mõista üldse mind ja minu olukorda.

Von_Glehn kirjutas:Täiskasvanute gümna on väga heade õpetajate ja seltskonnaga. Mine kindlalt sinna.
Plaaningi sinna minna, kui ilma emata ei saa ma kutsekoolist pabereid kätte, see mu probleem ongi, ma ei saa kooli vahetada, sest mu ema ei ole nõus. Olengi täiesti abitu ja ei tea mida teha, kas tõesti pöörduda lastekaitsesse vms.

Kõigepealt vast ikka korduv rahulik vestlus emaga. Täiskasvanutesse saaksid juba sel aastal? Ehk saaksid? Seega emaga tasukski rääkida just niipidi, et kui sa praegu kooli vahetada ei saa, siis just nii läheb üks aasta raisku, kui aga kiirelt tegutsed, võiksid täiskasvanute gümnas veel järjele saada.

termomeeter kirjutas:Kõigepealt vast ikka korduv rahulik vestlus emaga. Täiskasvanutesse saaksid juba sel aastal? Ehk saaksid? Seega emaga tasukski rääkida just niipidi, et kui sa praegu kooli vahetada ei saa, siis just nii läheb üks aasta raisku, kui aga kiirelt tegutsed, võiksid täiskasvanute gümnas veel järjele saada.
Üritasin juba enne seletada, et mu ema ei kuula mind absoluutselt, tema kinnisidee on mind esmaspäeval kooli ära saata ja temaga rääkimine lõppeb alati suure tüliga. Olen üritanud juba kolm nädalat temaga sellest rääkida, kuid asjatult. Postitasingi siia, et teada saada, kas mul on üldse mingi võimalus ise asjaga tegeleda.

Põhikoolijärgne haridus on vabatahtlik selles mõttes, et seadus seda enam ei kohusta. Küll aga mõjutab termomeetri mainitud alaealisusest tulenevad piirangud.

Väga vahva, et Sul selge plaan, kuidas haridusteed jätkata. Täiskasvanute gümnaasium ka igati ok plaan.

Iseenesest võiksid tõesti ka täpsemalt perearstiga rääkida, et mis täpsemalt need piirangud on, mille pärast kokaks õppimine hea pole. Seejärel räägiks kooliga sellest, et mis lahendusi nad näevad. Võimalik, et aitab ka mingi osaliselt ümberorienteerumine vms? Veidi teine eriala? Mingi kohandus õpingutel ja tulevasel tööl? Tõenäosus on, et Sa pole esimene taolise murega.

Mõistlik on lõplik otsus teha, kui kõikvõimalikud faktid ja võimalused läbi mõeldud.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”