Mida teha saaks?

Iga õhtu mu ema joob ennast täis ja hakkab niiöelda omaette kõva häälega rääkima mis vigu teinud olen jne... halvad suhted ja kuidas ma talle valetanud. Tänu isa surmale mind visati koolist välja aga hetkel hakkasin uuesti käima ja väldin kodu igal võimalusel, olen kas oma tüdruku juures või teen midagi muud. Olen täisealine ka aga väljakolimis võimalust pole kuna kui tahan koolis jätkata siis saan poole kohaga ja ei saaks mitte mingil juhul üürida korterit (arvestades hindu) ja sõpru ka väga pole.

See kuidas ta mõnitab päevast päeva on tõesti raske ja ma ei suuda välja kannatada enam(ta seda teinud üle 5a juba)
Mainin, et mu ema 60+ et asjad võivad olla tingitud ka sellest.

Re: Mida teha saaks?

mul endal ka ema terve elu alkohoolik olnud ja 60+ vana, mõnitanud jm, aga ta hakkab alati siis tõmblema, kui ma ise alustan. kindel, et sul hakkab lampi jaurama? või nähvad sa ise midagi esimesena? sest kui see viimane variant, siis tead küll, mida teha - tagasi hoida end. aga kui ta hakkab lampi, siis jah kas eemale hoida või siis proovida rahulikult rääkida, kui ta kaine on, et miks ta sulle nii ütleb ja mis värk on jne.

Vahepeal kui halb tuju v väsinud ss võisin tõesti aga enamus aja ta nagu vihastab sellele peale mida ma teinud olen ja ma väldin seda ja lähen oma tüdruku juurde lihtsalt mis ajab teda veel rohkem vihale.

Eks ma olen vabandanud ja üritanud aga ta nagu ikka teeb edasi. Rahulikuks üritan jääda aga mõnikord ta hakkab teisi solvama v ähvardama ja see ajab kopsu üle maksa ja ss ütlen halvasti.

Samas on see hea variant, et saad oma tüdruku juurde minna. Ehk oleks ka variant, et õppimised jms saad pärast kooli kuskil raamatukogus ära teha ja kodus oledki põhiliselt vaid magamiseks?

Eks see enda tagasihoidmine on raske jah, aga soovitan samuti seda võimalikult palju teha, sest ega see, kui kaks karjuvad, asja paremaks tee. Pigem rahuneb ka esimene kiiremini maha, kui vastureaktsiooni ei tule.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”