Arusaamatu ema

Tere. Mul selline mure, et mu ema sisendab mulle kogu aeg halbu asju ja ei luba mul tegeleda asjadega mis mind huvitavad, põhjuseks see, et ma olen TÜDRUK. Nt ma tahaks väga käia ratsutamas, aga kuna tolle talli juures buss ei käi, peaksin sõitma rattaga kella 4-5 paiku kodust 7 km kaugusele ratsutama. Aga ema ei luba, sest keegi vägistab ju mind kindlasti ära. Siis ma tahaksin parkuurida, aga Haapsalus pole parkuuritrenni ja kui ise midagi teha, siis ema arvates saan ma kindlasti viga ja suren ära. Tahaksin ka vibu lasta, aga taaskord pole Haapsalus sellist trenni (on küll lasketiir, aga seal pole vibusid). Pakkusin välja, et ma saaks käia metsas harjutamas, aga ei.. Keegi ju vägistab mind ära.. -_- Asi võib olla ka selles, et kuna ma olen 13-aastane TÜDRUK siis ta võibolla arvab et ma ei suuda end kaitsta. Olen käinud palju üksinda väljas, kodust kaugel, metsas, vanas naftabaasis, karjääri juures kalal. Lihtsalt passinud ja nautinud seda, et on seal rahulik õhkkond ilma vigiseva emata ja ilma vägivaldse vennata.. Alati olen emale valetanud kohtadest kus käin, sest kui ta teaks, ei lubaks ta mind iialgi enam kodust välja. Ta väidab pidevalt, et ma otsin viise et mind vägistada ja olen idioot.. Aga ma ei otsi mingeid viise.. Tahan lihtsalt tegeleda asjadega, mis mulle huvi pakuvad. Olen alati endaga kaasas kandnud nuga, mis mind 1 korra ka aidanud on.. Isa on minu poolt, et ma võiks tegeleda vibulaskmise või ratsutamisega, aga ema kardab liialt. Kuidas talle selgeks teha, et ma suudan enda eest seista?

Re: Arusaamatu ema

PisikeKellike kirjutas:
Pärl kirjutas:Ma mõtlen seal, kus saab päeval 5€-5 noolt käima laskmas. Aga praegu on selline asi, et mul pole nooli. Peab ostma minema.
No see jaa.. Aga seal peab laskmise eest maksma.. Vibu, nooled ja kaitsmed saab koha pealt kasutamiseks aga ma tahan oma varustust ja lasta nii palju kui tahan :P
Ei ma mõtlen, et siis kui seal inimesi pole, saab sinna minna oma varustusega. Äkki proovime ise endale vibud teha?
¯\_(ツ)_/¯

R.S. kirjutas:Vaadake joutubest õpetusi. Ma vaatasin. Tegime isaga ikka päris-päris korralikud vibud niiviisi.
Olen teinud ise ja värki, aga ema viskab alati minema. Mitte raha eest saadud asju pole kahju ära visata ka. Kui mul on vibu, siis ma ju nagunii hakkan seda laskmas käima ja siis empsi arust vägistab keegi mu kindlasti ära -.- niiet kõik mu isetehtud vibud on rändama läinud. Kui aga maksma peaks, siis ta kindlasti ei viskaks ära.. Rahast hakkaks kahju

Pärl kirjutas:No ma ei tea, laseme siis alguses minu vibuga?
Hea idee :D sul ostetud või ise tehtud vibu? Isa kardab, et kui ma ostetud vibuga mööda tänavaid käiks, siis politsei võib kinni võtta, sest vibu käib siiski relvade hulka. Noaga sama. Kuigi ma ei usu eriti, et HAAPSALU politsei kinni võtaks. Siin ju ei kontrollita isegi rattureid mitte et kas neil on kiiver või ei ja helkuritest on ka pollaritel siin suva..

Äkki te emaga koos mõtlete lahendustele, kuidas saaksite mõlemad end turvalisemalt tunda?
Lepite kokku nt. et annad märku, mis kell kuskil oled või et telefon taskus koguaeg.
Või nt. et lähed hoopis enesekaitse kursustele mingiks ajaks.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Äkki te emaga koos mõtlete lahendustele, kuidas saaksite mõlemad end turvalisemalt tunda?
Lepite kokku nt. et annad märku, mis kell kuskil oled või et telefon taskus koguaeg.
Või nt. et lähed hoopis enesekaitse kursustele mingiks ajaks.
Telefoni kaudu olen alati kättesaadav ja kellaaegadest pean kinni. Enesekaitsekursustega on sedasi, et ma pelgan asju teiste inimeste silme all teha. Kardan ebaõnnestuda. Sellise asjaga tuleb ka mu nõrk süda teemaks, kuna kipun üle pingutama ja võin kokku kukkuda.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”