Re: Isa..

Kass,keda isa peksis sai pojad..Ühe annan sõbrannale,teised tahab isa ära uputada.Ehk ta lööb neid kiviga ja siis viskab tiiki.Ema ei tee midagi,mis ma tegema peaks?Kas siin on keegi,kes võtaks teised 2 kassi endale?

Ma arvan, et suurem võimalus on jääda invaliidiks.

Auto alla hüpates suremisest suurem tõenäosus on, et kui Sa oma murest meile siin räägid, leiame koos parema lahenduse :)
Vahva, et meid leidsid. Aga räägi ehk lähemalt :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Hea küll. Kõigepealt ma räägin, mis värk selle lastekaitsega on.

Lastekaitse on laste kaitsmise ja neile aksepteeritavate elutingimuste loomisega tegelev organisatsioon. Lastekaitse ei tähenda seda, et laps viiakse pere juurest ära ja pannakse lastekodusse, kohe kindlasti ei tähenda see seda. Lastekaitse ei ole ka kusagil kaugel, kellegi teise õigustega tegelev organisatsioon. Lastekaitse on reaalne asi, millest on võimalik abi saada, ja mis on olemas ka SINU õiguste kaitsmiseks. Lapsel on õigus elada keskkonnas, kus tal on võimalus turvaliselt ja inimväärikalt kasvada ja areneda.

Mina olin kunagi lastekaitse "klient". Küll mitte Eestis, aga ikkagi. Kuid kuna tollehetkene olukord ei võimaldanud mul kodus elada, olin ma natuke aega lastekodus. See oli viimane samm, ja enne seda prooviti ikka ka kõike muud. Minu puhul tegi olukorda keerulisemaks see, et probleem polnud mu vanemates, vaid minus endas. Kui probleem on vanemates, kelle juures ei ole turvaline ja hea elada, saab neile selle asja selgeks teha - aga kui probleem on lapses endas, on asi pisut raskem. Ka selliseid juhtumeid on olemas.
Nagu keegi siin ütles, on lapse perest eemaldamine absoluutselt viimane samm. Enne seda vesteldakse lapse ja vanematega, pakutakse neile igasuguseid tugiteenuseid, et elu normaliseeruks.
Mainisid ka, et peaksid mingi aja ju veel kodus olema, ja saaksid isalt peksa. Tead. Ma ütlen sulle kohe. Selline olukord ei ole kohe kindlasti okei, ja kohe päris kindlasti EI SAADETAKS sind sama targalt koju tagasi. Nad ei tohi seda teha, nad peavad reageerima.

Nii et, sul pole mitte midagi karta. Kui, siis ainult seda, et kannatad edasi. Inimene harjub küll päris paljude asjadega, kuid selline olukord on üks asi, millega mitte keegi kohe kindlasti harjuma ei peaks.

Aga äkki nad ütlevadki,et ma mingi pubekas kes ei saa isaga läbi..Ma ei taha neile rääkida,et ma lõigun,ja isa on ka vahest normaalne.Rohkem mulle tundubki,et ta ei meeldi mulle lihtsalt.Ja ma ise süüdi ka selles,ma jooksin kodust ära detsembris.Ta ainult möliseb ja ss mul tuleb mase ja ma hakkan lõikuma

Kui isa sind lööb ja sellest mingi jälg maha jääb, piisab juba sellest, et asjad otsast liikuma saada. Veel parem, kui saaksid seda kuidagi salaja filmida. Ja ma viiks pigem isegi kassipojad varjupaika, kui laseks isal ära tappa. Üldse tuleks kass ära kastreerida, kui poegi ei taha, aga hilja juba ja su isat ei tundu loom väga huvitavat kah.

Külaline kirjutas:Ma ei saa ju tõestada,et ta mind lõi
Aga kuidas keegi tõestab? Sellised juhtumid võetakse väga tõsiselt, sest on tõsi, et igast löögist ei jää jälge, ja iga kord ei saa laps õigel ajal koos "tõendiga" abi otsida. Nii et ära karda. Sind usutakse.

Ma arvan, et see pole eriti tähtis, kuidas su isal on. Mind huvitab rohkem, kas sinul on ka oma elust ükskõik, või tahaksid sa, et olukord paraneks. Ja olukorda muuta on väga keeruline, kui keegi sellest ei tea. Usun, et paljud inimesed sooviksid sind aidata, ja ka saaksid seda teha - aga keegi ju ei tea. Esimene samm on alati kõige raskem.

Kuule, meie ju kõik üritame aidata sind siin. Sul on oma elust isa ja tema tegude pärast ükskõik. Pöördu oma murega alustuseks lastekaitsesse ja tee kõik selleks, et su isa saaks karistuse. Ta väärib seda, selline käitumine on haiglane. Ja sina saad siis jälle elada täisväärtuslikku elu, alguses on muidugi raske, aga sa oled alles noor ja pikk elu on ees... Usu mind, sa saad sellest üle ja elad õnneliku elu :)

Ei, ära vannu oma isale alla! Mõtle, et sa annad sellele mölakale tema karistuse, mida ta sulle tehtu eest väärib, mitte ei tee talle asju kergemaks! Alati saavad asjad minna paremaks, aga kui end ära tapad, on kõik. Punkt. Asjad ei saa enam kunagi paremaks minna. Sa ei saa kunagi teada, kas oleksid suutnud elada õnnelikku ja täisväärtuslikku elu. Vähemalt proovi! Praegu, kus sa pole veel kuhugi oma murega pöördunud ka, on kõik veel võimalik ja kõik uksed õnnelikuma elu poole lahti! Vähemalt proovi enne seda, kui enesetappu kaaluma hakkad. Palun.

Sa kardad isa, aga samas tead ka ju, mis sul teha tuleb. Seda on sulle päris mitmed inimesed rääkinud, isegi seletatud on, kuidas asi arenema hakkab. Muud moodi ei saa me sind ju kuidagi aidata. Nii et palun, aita ennast.

Saada eelkõige e-kiri lastekaitsele. Kirjutagi neile, et isa ei luba välja minna aga mure selline. Küll nad siis ise ka juba teavad, kuidas aidata või mida teha.

Võid ka lasteabiga ühendust võtta. http://www.lasteabi.ee/
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kirjutasin lasteabisse,seal on see chat kus seal saab rääkida.Seal paluti mõelda,et kas annan neile andmed või ootan koolini ja lähen psühholoogi juurde.
Tahaks oodata koolini,kuid isa möliseb kui ma söön..Ma ei tea mis ma teen :( ja seal öeldi et nad ainult räägivad isaga :(
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”