Isa..

Ma ei tea kas see on üldse mingi mure.
Nimelt mu isa ja ema tülitsevad koguaeg.Mul on kaks venda.Mu isa teeb vahet minul ja mu vendadel.See pole mingi mure jah,aga ma ei meeldi üldse oma isale.Ta möliseb koguaeg minuga..Ta ütles,et ma olen kadakas* ja kadakas*.Ükskord mu sõbranna päikseprillid jäid minu kätte ja me läksime ema ja isaga poodi,selle sõbranna ema pidi ootama mind seal.Ma võtsin päikseprillid kaasa,et need talle anda.Kui ma autos olin,siis isa nägi neid ja ütles,et ma närvihaige.Täna öösel ma läksin vetsu ning isa tuli ja ütles,et ma nii paks,et ta kuuleks isegi teise eesti otsa kui ma kõnnin.
See vist pole mingi mure,aga ma tahaks abi või midagi :)

Re: Isa..

Tere, kas see on koguaeg nii olnud või mingil hetkel kujunenud?

Kuidas sa vendadega läbi saad?

Aga mure on see igatahes ning tegid õigesti, et muret jagasid.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Nii kaua kui ma mäletan,on see olnud.Lisaks sellele on ta vägivaldne.Vanema vennaga saan hästi läbi.Väiksem ütleb mulle isa järgi närvihaige kadakas*,lööb mind ja viskab mind asjadega,ta viskas mul ükskord tassiga pea lõhki siis hakkas ta nutma lambist ja isa lõi mind sellepärast et väiksem vend nuttis

Kas see, et isa lõi, oli ühekordne või on korduv asi? Löömine pole mingil juhul aktsepteeritav.

Tore on see, et ema ja ühe vennaga hästi läbi saad. Et on, kellega on suhted head ja kellelt tuge saada, kui vaja. Mingis osas on see paratamatu, ka peresiseselt, et kõik inimesed omavahel ei klapi. Kas selline variant tuleks kõne alla, et lepiksite isaga aja kokku, mil istuksite maha ja räägiksite rahulikult, et kuidas omavahelisi suhteid parandada? Saate mõelda, et kuidas üldse omavahel suhelda, kuidas ärritumise puhul käituda (nt eemale minna, rahuneda, ja siis asja edasi arutada), ehk hoopis ka midagi toredat kahekesi koos teha jne.

Eks siis jääb variandiks temaga võimalikult vähe kokku puutuda, neil kokkupuutumishetkedel ise võimalikult rahulikuks ja neutraalseks jääda proovida ning peresiseste olmeasjade, probleemide jms korral eelistada suhtlemist nende pereliikmetega, kellega hästi läbi saad.

Olen teemaalgataja.Täna otsustasin et kirjutan siis selle ka,mu isa peksab loomi.Tänasest siis näide.Kass tahtis tuppa,kraapis ukse taga,isa tegi ukse lahti,lõi jalaga?siis võttis turjast kinni ja raputas räigelt ss kui ema karjuma hakkas,viskas kassi maha.Koera on ta ukse juures löönud nii,et koer lendab vastu lauda,mis on vähemalt 4 meetrit eemal.Mida ma tegema peaks?

Olukord on väga keeruline ja siin on raske läbi internetti anda mingit abi, mis toimiks koheselt. Kindlasti on isal ka omad põhjused ja käitumisharjumised, aga neid on võimalik muuta ainult siis, kui ta ise näeb, et tal on probleem. Kui tema näeb, et probleem on kõigil tema ümber, ei taju ta põhjust, et oma käitumist muuta.

Kuidas ema reageerib, kui isa sind halvustab ja lööb?

Siis pöördud uuesti lastekaitsesse. Ega see nendepoolne rääkimine päris selline ka pole, et "kuulsime, et peksate last, ärge rohkem tehke". Nad ikka teavad, kuidas selliste teemadega tegeleda. Igal juhul ei pea sa vägivalda kannatama, asju SAAB ka teistmoodi lahendada.

Usalda lastekaitset. Räägi lastekaitse töötajale ausalt oma muredest ja hirmudest - tal ennegi olnud sarnaseid juhtumeid, küll ta teab, kuidas nii käituda, et lõppkokkuvõttes Sulle parim tulemus tuleks.
Kui Sa ise räägid ausalt, siis teab ka lastekaitsetöötaja kõige õigemini reageerida.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

lisaks lastekaitsele on veel vist olenmas ka loomakaitse seoses sellega et ta loomi peksab. kui järgminekord sulle ta löömisest mingeid jälgi jääb, nt sinikaid, haavu, kriimustusi.. siis tee koheselt politseisse avaldus. nad pildistavad kahjustused su kehal üles ja saab alustada menetlust su isa vastu. lisaks tuleks siis rääkida politseis ka kõik muud asjad ära, mis ta teinud on.

Ka minul oli kunagi oma kasuisaga probleeme, küll mitte nii hull kui sul kuid ikkagi. Raske on tõesti läbi interneti aidata, kuid siiski. Ma arvan ,et sa võiksid oma emaga rääkida sellel teemal. Jah vahel emad ei ole sellega nõus ja arvavad ,et sa liialdad ja oled lihtsalt üks emotsioone täis teismeline. Aga ma arvan ,et sa peaksid istuma rahuliult maha ja rääkima hoopis oma emaga! Emal on ju mingigi võim oma abikaasa/elukaaslase üle! Ehk saab tema midagi teha. Ma arvan ,et ta võiks rääkida su isaga sellest. Minul see aitas. Ja kui ka sellest ei ole kasu siis lihtsalt ürita oma isa vältida ja konflikti ajal võimalikult rahulikuks jääma.
Loodan väga ,et saad selle mure lahendatud! :( :D

Aga kas mu vennad võetakse ka ära või ainult mind?Nemad ju ei lõigu ja nad saavad isaga paremini läbi.Selleks,et ma siit ära saaks,peab olema mingi kohtuotsus ju?Kuid kohtuga läheb nii kaua ju,kas ma pean nii kaua kodus olema?
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”