Ma vihkan oma ema, ausõna

Ma ei teagi kuidas nüüd alustada, aga phm on nii, et ma reaalselt vihkan oma ema ja ma tunnen, et ma ei suuda temaga ühe katuse all enam elada.
mu emal on mingi kinnisidee, et mul peavad olema kõik hinded 4 ja 5'ed, kuigi nagu ma käin 8'ndas klassis ja muidugi on kõik raskemaks läinud jne, aga mu ema ei suuda sellega leppida, alati kui 3'e saan, siis saan täiega sõimata. kõige halvemaks pooleks on mul matemaatika ja see on kogu mu elu nii olnud, mul oli vahepeal matemaatika 3'e seisus ja ema võttis minult KUUKS AJAKS telefoni ja tahvelarvuti ära, ma ei saanud rääkida oma sõpradega ja õhtud olid alati nii igavad ja muidugi langesin ma kohutavasse stressi, sest ma ei jaksa enam nii, ma ei jaksa seda terrorit taluda enam ja muidugi see ei ole normaalne ka. mu ema võtab kõike hinnete järgi ka, enne mulle midagi ei osta kui hinded on 4 ja 5'ed ja see viib mu varsi hauda, ausõna. nagu mu ema ei suuda sellega leppida, et ma olen juba 8'ndas klassis ja asjad pole enam nii kerged ja mu tugevaim külg ei ole matemaatika.
ma ausalt ei tea mida teha, kas te oskaksite nõu anda?
tänud ette ;)

Re: Ma vihkan oma ema, ausõna

Matemaatikaga tasuks muidugi abi otsida, näiteks käia konsultatsioonides, võimalusel kasutada ka eraõpetaja võimalust jne, aga jah, ausalt öeldes ei oska soovitada, kuidas sellist jäika seisukohta, et hinded on koolis nr 1 üldse muuta. Ehk sobiks siinkohal sama soovitus, mis kellelegi siin hiljuti juba andsin, et räägid vanematele rohkem ja rahulikult sellest, miks sul sellised hinded on, mis ainetes oled tugevam, mis ainetes nõrgem, millised on su tulevikuplaanid jne. Kui nad teavad rohkem, mõistavad ka paremini.

huvitavad kasvatusmeetmed üldiselt....
aga kui sul on kõik muud ained korras ja mata on tõesti ainukene probleem ning sa isegi järelvastamises käimisel 4 peale ei suuda asja venitada siis tuleks hakata emaga kontakti looma selles teemas, oled sa üldse kunagi üritanud selgitada talle, et su pea ei võta matat, see on täiesti normaalne.
Meil kõigil on mingi teema mida me ei jaga, kui ükskord gümnaasiumisse lähed, vot siis hakkad alles mõistma mis on matemaatika, füüsika ja jumal teab mis veel, need on gümnaasiumis teatud teemadel selline raketiteadus, et klassi parimatel ei lahuta ka pea neid teemasid totaalselt lahti, eriti veel kui õpetajaks on keegi professor x kes arvab, et tuli andma tuumafüüsikat ja sügav matti raketiinseneridele.

üldiselt sinu kannatuste jada alles algab, 8.kl see koidab ja gümnaasiumi teisel aastal ta lõppeb.

Esiteks, ma ei ürita küll halvasti öelda ja su ema poolt sajaga olla, kuid neljad ja viied on täiesti normaalne nõudmine. Saaks aru, kui su ema nõuaks ainult viisi ja ma olen kindel, et sellega igaüks ei olegi võimeline hakkama saama. Kuid on selliseid, kellel on väga lahtine pea ning koolis tulevad viied nagu lupsti. 8. klass ei ole veel midagi, ausaltöeldes. Hullem on tõesti alles ees ning selle koha pealt olen ma eelmise postitajaga nõus. Ma muidugi ei tea, kuidas sa õpid, kui palju sa pingutad ja värki, aga ehk üritad paremini? Matemaatikas on sul kindlasti võimalik käia konsultatsioonides ja õppida seega veidi teisiti, kuna olen kuulnud, et õpetajad võivad konsultatsioonides hoopis teistpidi õpetada. Eks olegi lihtsam seletada teemat paarile-viiele õpilasele, kui tervele klassile. Minumeelest oli su ema poolt täiesti õige tegu ära võtta telefon ja tahvelarvuti. Kui sa langesid selle tehnika äravõtmise pärast stressi, tähendab see, et sa ei saa ilma vidinateta olla ehk sul on sõltuvus. Telefonist ja tahvelarvutist sõltuvus võibki takistada sinu õppimist. Sa ei pruugi seda ise tähelegi panna, kas tead. Ehk oleks võinud siis õhtuti igavlemise asemel matemaatikat õppida? Ehk kogu su aeg kulubki sinna nutiseadmetesse? Sõpradega saad rääkida ju koolis, kaugemate sõpradega võib rääkimiseks kokku saada.
Mina ei nimetaks su kodust olukorda päris terroriks, ehk uurid asja ka ema vaatenurgast. Ema soovib sulle sellega tõesti vaid parimat ning ta soovib, et tema pojast/tütrest saaks keegi. Mitte siis keegi, kes on kodutu või elab napilt kuidagi vingerdades välja. Kuigi su ema armastab sind ja hoolib sinust, sooviks ta ka, et sa oma eluga edasi läheks ning täiskasvanuks saades omaette elama koliks. Leiaksid omale kaasa ja looksid pere. Su ema sooviks kindlasti ka omale lapselapsi, eriti kui oled veel peres ainuke laps ja juurde pole plaanis saada. Kuid selleks on sul vaja õppida, õppida ja veelkord õppida.

Edu!
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”