Emaga probleem.

Nii.
Et siis jah.
Mu ema on mu elu põrguks teinud.
Mul on halvad hinded koolis, proovin küll parandada, aga ma lihtsalt ei oska. Selle peale karjutakse, sõimatakse, ning pannakse igast keelud peale. Ütlen kogemata ühe ropu sõna? Tuleb 5 vastu.
Isa on mul ka praegu Soomes, ning ootan teda õudsalt tagasi. Tal oli kunagi joomisega probleeme, ta sai neist üle, ning asjad on korras sellessuhtes. Ta kaitses mind ema karjumise eest, aga nüüd kui ta eemal on.. nojah.
Mu ema on ka kutsunud omale mingi sõbra (mehe) siia mind kasvatama. Eelmine suvi istus ta siin meil kuradi kaks kuud, käsutas mind ringi. kadakas*, ma tahtsin end lihtsalt ära tappa, aga mu enesekontroll ei lasknud mul seda teha. Nüüd tuli ta jälle tagasi, ning mul pole enam lubatud mitte midagi teha. Ema ka karjub 24/7.
Asi on üks veel. Mul on ema, kes ei toeta mind minu videomängu-hobis. Mul pole sõltuvust, aga talle ei meeldi mu hobid, mu parimad sõbrad (või nagu ma nimetan neid, põhjusteks miks ma veel elan), pm vihkab mind.
..mida teha?
ebaaktiivne // uue kasutaja tegin.

Re: Emaga probleem.

Tunnis hoolikalt kuulad? Internetist(googlest vm) abi otsid kui ei oska (näiteks)kodutööd? Kohustuslikku kirjandust loed?
Anyways, kuidagi ju peaksid oskama õppida. Kui sulle miski arusaamatu on, siis kohe küsi õpetajalt või mine näiteks järelaitamistundidesse(võib jah tüütu olla, aga peaasi et mingi aine 2 ei oleks ja 3 ka päris kehva ju :/ )
Kui ema tõesti paneb sulle halbade hinnete ja halva õppimise tõttu mingeid keelde ja sõimab jne, siis küsi temalt ilusasti abi, ütle et ta siis aitaks sind, et sa tõesti tahaksid õppida ja arusaada, aga sa ise lihtsalt ei oska. Proovi mitte ropendada ja allu ema käskudele(tolmu võtmine, nõude pesemine või mis iganes), proovi tülidest hoiduda.
Kas sa isale ei tahaks rääkida probleemidest oma emaga? Võibolla oskaks isa midagi peale hakata, räägiks näiteks emaga ja ehk ema kuulaks teda ja üritaks end parandada.

Kas sind midagi muud ka võiks huvitada peale videomängude? Näiteks mingi spordiala; tantsimine, tennis, võrkpall, ujumine jnejne, mis iganes? Joonistamine kasvõi. Ma arvan et emal oleks selliste hobide üle rohkem hea meel, sest see arvutimängu hobi ju eriti kasuks ei tule- see ei arenda sul eriti miskit võimis ja kas seda saab üldse hobiks nimetada? Pigem lihtsalt meeldiv ajaveetmis viis.

Miks su sõbrad sind vihkavad? (kui ma õigesti aru sain). Kui põhjust tead, siis oskad ennast ju parandada:). Sõbrad on tõesti väga tähtsad elus.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”