Probleem emaga ja üleüldiselt.

Ma soovin lihtsalt teie toredate inimeste arvamust teada (Andestage Kui läks vale teema alla)

Nimelt Probleem selles, et olen puuetega inimene ja ma saan pensioni.
Sellest pensionist pean andma emale 64 Eurot, et elan siiani ema juures kuna olen juba täiskasvanu.
Annan pole kahju, aga nüüd tuli sellise jutuga, et annad nüüdsest 80 Eurot kuna maksud on tõusnud(Seda ei tea)
Ema käib tööl, Isa käib Soomes tööl. Küsimus on lihtsalt selles, kas minul pole õigust seda pensionit kõike enda kätte jätta? Ma ise ka enam ei oska midagi arvata (Või olen ise ebaõiglane kui ei annaks?
Mul ei lähe mitte midagi ravimite alla. Lihtsalt liigun ringi kolmerattalisega ja kõnnin karkudega.
Probleem veel selles, et läbi lillede tahab et ma läheks omaette elama, kui oli võimalus minna sõpradega, kamba peale võtta üürikorter siis ütles, sa ei saa hakkama. Ma ise arvan, et oleks, kuna mul head sõbrad.

(Teemakõrvalt veel seda, aga ehk on headel inimestel mingisugust tööd pakkudal)

Aitäh.

Re: Probleem emaga ja üleüldiselt.

Mõnes mõttes on emal õigus raha võtta, sest ka sina ju sööd, kasutad elektrit jms. Seega mingi osa peaks küll toetama. On olemas muidugi vanemaid, kes ei võta täiskasvanutelt kodus elavatelt lastelt mingit raha, aga on ka neid, kes seda teevad. Saan aru, et mingi osa rahast jääb ka sinu enda käsutusse?

Töö osas. Mis sul haridus on, mida sa oled õppinud või kus töötanud? Mida sulle meeldiks/üldse ei meeldiks teha? Kui ma saan õigesti aru ja sul on liikumispuue, siis on tööturul valikut küll. Muidugi siinkohal sõltub nüüd sellest, kus sa elad ja mida sulle meeldib teha, aga mõned mõtted, mis mulle pähe tulevad: töö telefonimüüjana; kuskil tehases vms töötamine, kus saad liini taga tööd ka istudes teha; õmbleja; töö arvutitega (alates andmesisestajast, lõpetades üldisema IT valdkonnaga); maniküürija; kuskil piletikassas müüja jne.

Mõned need ametikohad võivad küll olla madala palgaga, ent alguses on ju vähemalt igasugune töö parem, kui üldse mitte mingine töö. Ka tulevikus on kergem ühelt ametilt teisele asuda, kui täiesti nullist alustada.

Kas sul on kontakt oma elukoha omavalitsuse sotsiaaltöötajaga? Saaksid uurida, ehk on linnal/vallal pakkuda sotskortereid, võib-olla on sul õigus saada ka toimetulekutoetust. Kindlasti suudaks ta ka suunata töö leidmisel.

Ka minu arvates on see täiesti normaalne, et kodus elamisse rahaliselt panustatakse, kui sissetulek olemas. Kui ema tahab, et sa eraldi elama läheks ja sa ka ise seda tahad, siis muidugi tee seda. Samade sõpradega seda võimalust ehk enam pole, aga ole teistele võimalustele avatud. Hakkama saad alati, iseseisvus aitab igasugusele hakkamasaamisele vaid kaasa. Kui vanematest eraldi kolida, paranevad üldiselt ka suhted nendega, nii et ega see halba küll ei teeks, kui eraldi elaksite. Tööd sa siit küll ei leia, aga paku end ise erinevatesse asutustesse, kus sul on võimalik oma puudega töötada. Cvkeskuse kaudu tööotsimisse ma ise ei usu, vaid ikka otsekontaktidesse.

Perekond on perekond, aga mitte et keegi peab kellegile maksma. Et n.ö. fikseerime igakuise tariif ehk kui palju mis teenus maksab ja siis igaastaselt tõstame, sest elu ju kallineb jne jne. Samamoodi nagu ka laps ei küsi oma üle 68 aastastelt pensionäridest vanematelt (emalt ja isalt) hiljem raha, et ta neid hooldab kui nad vanad ja haiged on ja et ta käib poes ja viib arstide juurde ja ravimeid ostab. Aga juhul kui nad küsivad, vanemad ma mõtlen, siis nad ei ole kahjuks elu põhiväärtustest aru saanud. Kui on head sõbrad, siis tasub kindlasti nendega koos elada ja aega veeta. Kahjuks jõudsin selle postitussaidile liiga hilja aga firma Ultra Invest OÜ hakkab tulevikus tegelema mitme uue projektiga. Üks neist on puudega inimeste valmistatud suveniirid ja käsiöömeened, sest paljud turistid tahavad osta just sellised meeneid ja sellistele inimestele tööd anda kuna nad teavad, et puudega inimestel on raskem tööd saada. Kontakttelefon on võimalik brausida internetis.

Bendinskaite kirjutas:Perekond on perekond, aga mitte et keegi peab kellegile maksma. Et n.ö. fikseerime igakuise tariif ehk kui palju mis teenus maksab ja siis igaastaselt tõstame, sest elu ju kallineb jne jne. Samamoodi nagu ka laps ei küsi oma üle 68 aastastelt pensionäridest vanematelt (emalt ja isalt) hiljem raha, et ta neid hooldab kui nad vanad ja haiged on ja et ta käib poes ja viib arstide juurde ja ravimeid ostab. Aga juhul kui nad küsivad, vanemad ma mõtlen, siis nad ei ole kahjuks elu põhiväärtustest aru saanud.
hahaha. täiesti normaalne on inimeselt, kellel sissetulek olemas, elamiskulusid/toiduraha jm küsida. ja samamoodi on pensioniikka jõudnud vanematega, nii palju pensionäre kui mina tean ja keda lapsed autoga sõidutavad nt, siis alati annavad nad ka bensuraha, mitte ei sõida niisama. või kui poest söögikraami tuua paluvad, siis maksavad ka ikka ise kinni selle ja nii ka kõik muud asjad.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Eks me siis küsime edaspidi jänestelt raha, bensu eest ja söögikraami eest (kapsas, porgand) ja muu selline. Siin saidil pole mõtet niisama targutajatel olla, kes lihtsalt tühja plärisevad. Neil ei ole endal mingit elukogemust, neil ei ole mingeid teadmisi, ei ole viisakat sõnakasutust. Niisama targutamiseks ja edvistamiseks on muud saidid. Ja keallaaega ka hiline ning sõnumi teksit järgi kahjuks väga täiskasvanuks liigitada ei saa. Palun mitte tühja targutada vadi tegeleda millegi kasulikuga, sest jäneste eluiga on lühike. Ja pole mõtet ka ilusa looma pildi taha pugeda, mul kodus ka n.ö. jänes olemas. Rohkem ei viitsi mõtetu inimese peale aega raisata.
Head ööd!
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”